Информатор Деньги

Днепр

Розчарування для виборців: як працює Геннадій Гуфман у Дніпропетровській облраді

Інформатор продовжує знайомити читачів з роботою депутатів Дніпропетровської обласної ради під час війни. Сьогодні наш герой відомий політик Геннадій Гуфман – донедавна перший заступник голови обласної ради та голова обласної організації вже забороненої проросійської партії «ОПЗЖ». Чим відзначився депутат від початку повномасштабної війни – дізнайтеся у матеріалі.

З кінця 2019 року Гуфман був головою обласної організацізації партії ОПЗЖ у Дніпрі. Саму партію очолювали Віктор Медведчук, Вадим Рабінович та Юрій Бойко. У 2022 році проросійську партію в Україні заборонили. В обласній раді у березні 2022 року фракція ОПЗЖ припинила існування, замість неї виникла депутатська група «За Україну! За Дніпропетровщину!», яку очолив Геннадій Гуфман.

Діячі партії ОПЗЖ Геннадій Гуфман, Віктор Медведчук та Вадим Рабінович

Як ходив на засідання та на роботу під час війни

Одразу зазначимо, що з кінця 2020 року до кінця листопада 2022 року Геннадій Гуфман працював першим заступником голови Дніпропетровської обласної ради. За 2022 рік він отримав за свою роботу 204 тис. 703 грн зарплати та інших виплат. Депутат міг би отримати більше, але понад 115 днів у 2022 році провів у неоплачуваній відпустці та не перебував на робочому місці. У березні 2022 року провів на роботі 5 днів, у квітні – 13, у травні – всі 22 дні, у червні – 14 днів, у липні – 1 день. У серпі, вересні, жовтні, листопаді 2022 року Геннадій Гуфман на роботі в облраді не з’являвся та перебував у неоплачуваній відпустці (за цей період йому не платили з обласного бюджету). Окремі ЗМІ це пояснювали просто – депутат відпочивав за кордоном з рідними у країнах Європи. Підтвердити або спростувати цю інформацію ми не можемо.

Вже колишній перший заступник голови обласної ради Геннадій Гуфман

16 лютого 2022 року Геннадій Гуфман був відсутній на онлайн-сесії, під час якої депутати обласної ради виділили кошти на територіальну оборону напередодні російського вторгнення. А вже на наступній онлайн-сесії у травні Гуфман проголосував за фінансування оборони, позбавлення мандату депутата Святослава Олійника (за його бажанням), за засудження російської агресії. А ще екскерівник обласного ОПЗЖ на онлайн-засіданнях голосував за бюджет на 2023 рік та за позбавлення мандату депутата Ігоря Циркіна (за його бажанням). Політик та його спільники підтримали більшість рішень обласної ради за цей період. Геннадій Гуфман відвідав з початку повномасштабної війни 6 з 7 сесій обласної ради або 85,7% (на останню, яку проводили вже у Дніпрі у 2023 році фізично, депутат не приїхав, а онлайн відвідував попередні всі). Зазначимо, що онлайн-сесії депутатів обласної ради зазвичай тривають близько 1 години та проводяться раз на декілька місяців.

Що обіцяв та як це виконував

Депутат зосередив свої зусилля на місті Дніпрі. У 2020 році, коли Геннадій Гуфман балотувався до Дніпропетровської обласної ради, представники проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» обіцяли «нести відповідальність» (а не виконувати це!) за:

 • наведення порядку у бюджеті області;
 • публічні обговорення і опитування з важливих питань (про що одразу після виборів забули);
 • підтримку підприємців області;
 • ремонт доріг та відновлення транспортного сполучення;
 • зниження тарифів на послуги ЖКГ;
 • збереження кількості лікарень області та штату працівників;
 • модернізацію газових, теплових, водяних, електричних мереж;
 • якісну освіту в сільських школах;
 • відновлення регіональних програм соціальної допомоги, повернення пільг ветеранам, чорнобильцям, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю.

Депутат не публікує звіти про свою діяльність, чим порушує вимоги законодавства. Прийоми громадян депутат також не проводить. Тому більшість виборців про досягнення свого обранця не дізнаються. І дізнатися, що саме його стараннями робили у Дніпрі та області неможливо. Що саме виконали зі своїх обіцянок місцеві ОПЗЖ-політики – невідомо.

Проте депутат Гуфман допомагав численним громадянам через свій благодійний фонд. Про це робили сюжети у ЗМІ. В цьому брали участь і однопартійці Гуфмана, головним чином депутатка міської ради Дніпра Олена Стєпанян, яка очолює фонд Гуфмана. Також проводили конкурс дитячих малюнків і підтримували літературний конскурс.

Фонд Гуфмана допомагав сотням переселенців з інших регіонів України, пенсіонерам, людям з інвалідністю. Їм надавали приміщення у центрі тимчасового перебування, давали продуктові набори, гігієнічні товари, хліб, воду тощо. Хто саме закуповував та оплачував це для фонду та яким коштом – невідомо. Частково це допомога від ООН та інших закордонних організацій.

Геннадій Гуфман на зустрічах з представниками ООН, яка надає гумдопомогу

У Facebook депутат Гуфман продовжує всі дописи робити російською мовою та філософствує. Про свою діяльність на благо мешканців України вже не як заступника голови облради, а «звичайного громадянина», не повідомляє. Натомість опублікував кілька публіцистичних матеріалів.

Гуманітарна допомога від ООН, яку розповсюджували через фонд Геннадія Гуфмана

Щоправда, після того як Геннадій Леонідович у листопаді 2022 року пішов з посади першого заступника голови Дніпропетровської облради, згадки про діяльність його фонду припинилися. Сайт місцевого осередку партії більше не працює. Сторінка регіонального осередку ОПЗЖ у фейсбуці видалена, сторінка депутатської групи не оновлюється з 2022 року. Можливо, депутат перестав фінансувати все це або робить тепер не публічно та не хоче зайвої слави як мецената та благодійника.

Справи бізнесові та сімейні

Геннадій Гуфман нині є власником декількох підприємств. А ще він з 2021 року голова обласної федерації учнівського спорту. У власності політика:

 • ТОВ «Буд Комплект Дніпро»,
 • ТОВ «Нікопольський кранобудівний завод» (98%, у 2022 році отримав виручку майже 17,5 млн грн),
 • торговий дім цього заводу (на 50%, у 2022 році виручка склала 2,73 млн грн),
 • ПП «ІР-Інвест-Групп», ДП «Ломара Лімітед», ДП «ІР-МВ», ДП «Техінвест», ПІІ «Укртехсплав» (100%),
 • ТОВ «Комплекс Гаванський – 7» (40%).

Влітку 2022 року Геннадій Гуфман переписав (або продав) свої частки у 75% підприємства ТОВ «Інтер Сервіс Плюс», 100% ТОВ «Прем’єр Девелопмент», 100% ТОВ «Простір Нерухомість» (виручка за 2022 рік 4,1 млн грн) та 90% ТОВ «Готельний Сервіс» (виручка за 2022 рік 8,83 млн грн) своєму бізнес-партнеру Євгену Ліфшицю. Разом з фірмами новий власник отримав 5 будівель та 4 автомобілі.

9 травня 2022 року Геннадій Гуфман, за даними журналістів ГО «ЛАРП», подарував синові 2 квартири у Дніпрі: одну у ЖК «Женева» (45 кв. м), іншу – на Катеринославському бульварі (297,7 кв. м). Першу квартиру Гуфман придбав у 2021 році за 564,25 тис. грн, другу – у тому ж році за 7,8 млн грн. Хоча, як вважають журналісти, ринкова вартість цієї нерухомості набагато більша.

Журналісти знайшли й закордонний бізнес родини Гуфманів. З 2003 року Геннадій є на 40% акціонером «DENK INVEST s.r.o.» у Чехії, яку чомусь депутат не вказував у деклараціях. Компанією «Zdravá strava s. r. o.» у столиці Словаччини Братиславі з 2023 року володіють дружина і син Геннадія. Компанія «GSM s.r.o.» у Братиславі з 2022 року належить іншому синові депутата з Дніпра. За даними деяких ЗМІ, депутат тривалий час знаходився у Братиславі.

Допис депутата незадовго до повномасштабної війни про стадіон у Словаччині. Схожий мав з’явитися у Дніпрі на місці СК «Метеор»

Наприкінці 2021 року фірма «Будівельна компанія «Прем’єр Буд» виграла тендер на реконструкцію спортивного комплексу «Метеор» у Дніпрі. Вартість робіт мала скласти 1 млрд 365 млн 428 тис. 250 грн. Але через початок повномасштабної війни цей тендер скасували, втім фірма встигла отримати 36 млн 521 тис. 937 грн. Невідомо, які саме роботи там провели. Власницею фірми є Олена Проскуріна, яка балотувалася від ОПЗЖ до обласної ради у 2020 році, але не стала депутаткою. Цю фірму журналісти «Обозревателя» пов’язували з Геннадієм Гуфманом та його партнером Ліфшицем.

Спортивний комплекс «Метеор» до початку повномасштабної війни

Політична та чиновницька діяльність до повномасштабної війни

З грудня 2020 року по 25 листопада 2022 року політик був першим заступником голови обласної ради, зараз — звичайний депутат. Геннадій Гуфман до повномасштабної війни був відомий своїми неоднозначними поглядами. Поясненню тут дуже просте – він орієнтувався на проросійських російськомовних виборців, які «за мир» і «проти війни». Наприклад, у квітні 2021 року депутат Гуфман заявив, що в Україні «не йде війна», а є «громадянський конфлікт».

Після цього родичі загиблих учасників АТО/ООС вийшли на мітинг проти Гуфмана. Пізніше до облради прийшли активісти організації «Традиція і порядок», які вимагали відставки скандального чиновника. Тоді в ОПЗЖ пояснили, що в Україні «юридично» війни немає.

Мітинг у Дніпрі у квітні 2021 року проти Гуфмана. Фото видання nv.ua

Але, судячи з риторики дніпропетровського «ОПЗЖ» перед місцевими виборами 2020 року, паріоти знаходилися саме у цій проросійській партії. У цьому намагалися переконати виборців зі сторінок агітаційних матеріалів. От приклад одного з них:

Втім, Геннадій Гуфман заявляв, що саме в «ОПЗЖ» справжні патріоти України. На жаль, далеко не всі

26 лютого 2021 року перший заступник голови обласної ради Гуфман на сесії обласної ради вигадав «восточно-украінскій язик». Так він назвав російську мову. Це зустріли бурхливі оплески з боку ряду депутатів та сподобалося російським пропагандистам. Також депутат наголошував на важливості вивчення російської мови в області для збільшення «грамотності населення».

У 2020 році Гуфман просував проросійські меседжі про те, що Україною керують маріонетки західних країн. Зокрема, він говорив: «українська влада, не сперечаючись і в глибокому прогинанні, виконує всі поспіль вимоги посольства США, інших посольств G7, емісарів МВФ та бюрократії ЄС». До речі, публічного осуду російської агресії від Геннадія Гуфмана навіть у 2023 році у ЗМІ та у соцмережах виборці так і не помітили (хоч він за це проголосував на сесії облради у травні 2022 року). У 2020 році активісти «Національного корпусу» влаштували акцію під будинком Гуфмана та кричали там «Слава Україні!», щоб зірвати презентацію «громадської організації» Іллі Киви. Політик на це відреагував різко та назвав це «фашиствующєй хрєнью». Де опинився проросійський колаборант Ілля Кива менш як через два роки – всім відомо.

Частина коментаря Геннадія Гуфмана щодо акції націоналістів під його будинком

У 2006-2015 роках Геннадій Гуфман був депутатом міської ради Дніпра від Партії регіонів. Певний час Гуфман очолював депутатську комісію з питань комунальної власності у міській раді. У 2009-2011 роках Гуфман, за даними YouControl, керував комунальним підприємством міської ради Дніпра «Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю» (КП «Бюро»), у 2013-2015 роках очолював комунальне підприємство міської ради Дніпра «Комунжилсервіс».

З політиком пов’язують схему, за якою місто Дніпро втратило 96 об’єктів нерухомості у 2013 році на понад 78 млн грн. А ще держава втратила на певний час стратегічно важливий трубний інститут. Мабуть, депутат дуже шкодує за тими часами, тому, на думку Геннадія Гуфмана, «Євромайдан» не приніс Україні нічого хорошого. Звичайно, що таку думку розділяє і частина виборців, на яких орієнтувався Гуфман.

У 2018 році Геннадій Гуфман став очільником міської організації партії «За життя» у Дніпрі. У міській раді однойменна депутатська група відкололася від «Опозиційного блоку» та була очолена депутатом Сергієм Нікітіним. Бізнесмен Гуфман та інші спонсори здійснювали чималі витрати на різні акції у місті. А у 2019 році Геннадій Гуфман пішов на вибори до Верховної Ради по округу у Дніпрі, витративши шалені гроші та зробивши багато добрих справ для мешканців Дніпра, але програв «слузі народу» Кирилу Нестеренку. Втім, це допомогло на місцевих виборах у 2020 році. Детальніше про більш ранню діяльність Геннадія Гуфмана можна почитати тут та тут.

Про діяльність у Дніпропетровській обласній раді депутата та колишнього заступника мера Дніпра Володимира Березинського – читайте тут. Про діяльність депутата Сергія Горобця – дізнайтеся тут. Про діяльність депутата обласної ради з Павлограда Олексія Борисенка, який зараз керує лікарнею у Дніпрі – читайте тут. Як працювали депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни з росією — читайте тут.

Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут.

Валерій Магланович

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: