Информатор Деньги

Днепр

З баскетболу Павлограда у лікарню Дніпра: як працює депутат обласної ради Олексій Борисенко

Інформатор продовжує висвітлювати діяльність депутатів обласної ради від початку повномасштабної війни. Наш герой – колишній баскетболіст, підприємець, нині співробітник лікарні у Дніпрі. Обраний від вже забороненої проросійської партії «ОПЗЖ» депутат Олексій Борисенко представляє Павлоград, Тернівку, Першотравенськ, Синельникове, Юр’ївку, Павлоградський і Синельниківський район.

З баскетболу через «Батьківщину» у депутати

Олексій Борисенко народився у 1977 році у місті Лугутине на Луганщині, дитинство провів у місті Тернівка Дніпропетровської області. Закінчив Придніпровську державну академію фізичної культури та спорту, а нещодавно отримав ще одну освіту у Дніпрі. Жив у Павлограді, грав у баскетбольній команді, займався фармацевтичним бізнесом.

Олексій Борисенко — депутат Дніпропетровської облради від ОПЗЖ

У 2019-2020 роках Олексій Борисенко, за даними аналітичної платформи YouControl, був головою міської організації партії ВО «Батьківщина» у Павлограді, звідки застрибнув у виборчий список ОПЗЖ. Також Борисенко встиг побувати помічником народного депутата від «Батьківщини» Вадима Івченка (2014-2019). У 2019 році Олексій Борисенко балотувався до Верховної Ради, але програв Роману Каптєлову.

У листопаді 2020 року Олексій Борисенко став депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії «Опозиційна платформа – За життя». Депутату Борисенку до 2021 року належала фармацевтична фірма «Полюс Віта» (він був у ній директором), яку він продав брату ексгубернатора Донеччини часів Януковича Дмитру Шишацькому. З 2020 року Олексій Борисенко очолює Федерацію баскетболу Павлограда. Помічником депутата Борисенка є Сергій Колєснік, який керував організацією ВО «Батьківщина» у місті Першотравенськ у 2019-2021 роках.

З 2022 року депутат працює у Дніпрі у міській клінічній лікарні №6, яку очолює інший депутат облради від ОПЗЖ Валерій Чорний. У лікарні Олексій Борисенко є головою профспілки. А ще він є головою ліквідаційної комісії міської лікарні №9, яку вирішили припинити як юридичну особу та приєднати до лікарні №6. Тобто депутат з Павлограда тепер отримає зарплату з бюджету Дніпра.

Як працюється у Дніпропетровській обласній раді

Депутат від «Опозиційної платформи – За життя» є членом бюджетної комісії обласної ради. Її очолює інший обранець від ОПЗЖ Сергій Піддубний. Також у комісії присутня депутатка Олена Чиркова від ОПЗЖ. Протоколи комісії не публікуються, тому невідомо, коли з лютого 2022 року та скільки з засідань комісії відвідав депутат Борисенко.

Що саме обіцяв робити в обласній раді Олексій Борисенко під час виборчої кампанії 2020 року — нам не вдалося знайти. Про це не писали у газетах ОПЗЖ та в їхній рекламі в Інтернеті. Відповідно немає обіцянок — немає моніторингу їх виконання.

16 лютого 2022 року напередодні початку повномасштабної війни депутат Борисенко утримався при голосуванні за виділення коштів на територіальну оборону області. Тоді російська загроза вже була очевидною. Проте на наступному вже «воєнному» онлайн-засіданні обласної ради у травні 2022 року Олексій Борисенко голосував за додаткове фінансування тероборони, хоча пропустив на цьому ж засіданні голосування за засудження російської агресії.

Пропустив липневу та листопадову онлайн-сесії облради  у 2022 році. Натомість відвідав онлайн-засідання у жовтні 2022 року. У лютому 2023 року Борисенко відвідав онлайн-сесію, так само як у квітні та у липні (вже не онлайн). Варто зазначити, що в онлайн-форматі ці сесії тривали близько 1 години та проводяться 1 раз на кілька місяців. Депутат відвідав за час повномасштабної війни 5 з 7 сесій обласної ради (71%) та підтримував рішення більшості під час голосувань, у т.ч. позбавлення мандату Святослава Олійника за власним бажанням.

Про свою діяльність депутат Олексій Борисенко мало розповідає у соціальних мережах. Своїм обов’язком публікувати звіти депутат нехтує, тому його звітів за 2020, 2021, 2022 роки на сайті обласної ради немає. Політик репостить різні дописи про баскетбол, публікує «життєву філософію» та вірші.

Напередодні російського вторгнення депутат допоміг дошкільному закладу «Джерельце» у місті Тернівка придбати спортивне обладнання.  Як депутат від Павлограда, брав участь у засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій після російських ракетних ударів по місту. З депутатських бюджетних грошей надавав матеріальну допомогу постраждалим павлоградцям. Що цікаво, значну частину дописів депутат (або його прессекретар) публікував з Харкова.

З 2023 року депутат активніше почав інформувати про свою діяльність. У березні зустрівся з мером Тернівки Віталієм Тарелкіним. У 2022 році для цього міста за кошти з обласного бюджету завдяки депутату придбали консольні світильники на сонячних батареях для освітлення вулиць, для Пунктів незламності були закуплені генератори та теплові гармати для забезпечення подачі електроенергії та тепла при аварійних відключеннях. А ще мешканцям Тернівки надавалася матеріальна допомога. Депутат придбав для ДЮСШ «Темп» коштом обласного бюджету спортивну форму для баскетбольної команди. Депутат вмовив мера Тернівки виділяти кошти на підтримку баскетболу. А на 1 квітня діти з Тернівки їздили вже грати у баскетбол до Дніпра коштом бюджету міста.

Депутат Дніпропетровської облради Олексій Борисенко та мер Тернівки Віталій Тарелкін (праворуч)

У квітні 2023 року депутат Олексій Борисенко зустрівся у Павлограді з ветеранами війни в Афганістані. Пообіцяв їм виділити кошти на лікування та реабілітацію з бюджету області. А 11 травня депутат був суддею на благодійному дитячому баскетбольному турнірі у Тернівці. У червні депутат вручав солодкі подарунки у ліцеї №19 в Павлограді. Для цього закладу у 2022 році коштом бюджету області завдяки депутату провели ремонт обладнання для інтернету.

Мабуть, можна було б більше дізнатися про діяльність Олексія Борисенка на своєму виборчому окрузі та про те, скільки на це грошей виділяється з обласного бюджету. Але депутат не хоче готувати та публікувати звіти про свою роботу. Тому інформація неповна.

Про діяльність у Дніпропетровській обласній раді депутата та колишнього заступника мера Дніпра Володимира Березинського – читайте тут. Як працювали депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни з росією — читайте тут. Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут.

Валерій Магланович

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: