Информатор Деньги

Политика

У Зеленського розповіли, чи можна позбавити мандатів депутатів Верховної Ради України від ОПЗЖ

Представник Президента України у Верховній Раді України Федір Веніславський розповів, чи можна позбутися від парламентарів від проросійської партії. Партія «ОПЗЖ» заборонена в Україні минулого року, однак депутати від неї продовжують працювати у Верховній Раді та місцевих радах. 

За словами представника Президента України у Верховній Раді, члена парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, депутатів від ОПЗЖ не можна позбавити мандатів на основі їхньої колишньої партійної приналежності. На думку юриста-політика, позбавлення мандатів народних депутатів за приналежність до певної політичної партії не відповідає ані конституції ані міжнародному законодавству.

«Будь-які питання про припинення депутатських повноважень можуть підійматися виключно за наявності тих підстав, які передбачені Конституцією. Сам факт входження тих чи інших нинішніх народних депутатів до забороненої політичної сили не є підставою для втрати депутатського мандату. Таких підстав Конституція не передбачає. Треба кожен конкретний випадок розглядати й при наявності підстав можна ставити питання», — підкреслив Веніславський.

У Верховній Раді наразі працює 403 депутатів з 450. При цьому Верховна Рада працюватиме, доки є хоча б 300 депутатів. Частина депутатів-мажоритарників склали свої повноваження, однак на їхніх округах неможливо провести довибори через воєнний стан. Частина депутатів, які зайшли від ОПЗЖ за партійними списками, були позбавлені мандатів. Нардепи Віктор Медведчук, Вадим Рабінович, Ренат Кузьмін, Тарас Козак були позбавлені мандатів через втрату громадянства України. Іллю Киву позбавили мандату, коли він втік до Іспанії та транслював російську пропаганду і отримав підозру у держзраді. Наталія Королевська, Юрій Солод, Олег Волошин, Ігор Абрамович, Юлія Льовочкіна, Тетяна Плачкова перестали бути депутатами за власною заявою. Пізніше підозру у держзраді отримав нардеп від ОПЗЖ Олександр Пономарьов, який має промислові підприємства в окупованому росіянами Бердянську.

У вересні 2022 року діяльність партії «ОПЗЖ» було заборонено, а депутати цієї партії створили дві депутатські групи: «Платформа за життя та мир» та «Відновлення України». Скільки Україна витратила на фінансування партії ОПЗЖ з державного бюджету — читайте тут. У січні 2023 року українці створили петицію до Володимира Зеленського з проханням позбавити мандатів всіх народних депутатів від ОПЗЖ. Вона набрала понад 37 тисяч підписів українців менш як за місяць. Однак президент відповів, що такого інструменту позбутися народних депутатів від забороненої партії в Україні немає. Тому Юрій Бойко, Вадим Столар та інші народні депутати від ОПЗЖ продовжать працювати у стінах парламенту.

Нагадуємо, прокурори підозрюють, що нардеп від ОПЗЖ Дмитро Ісаєнко хотів заволодіти державною землею у Києві. Як депутати від ОПЗЖ з Дніпра Геннадій Гуфман та Олена Стєпанян підіграли свого часу агресору — читайте тут. Чим відома ексдепутатка Київради (2020-2023) від ОПЗЖ Олена Букало — читайте за посиланням.

Валерій Магланович

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: