Информатор Деньги

Днепр

Хто допоміг людям, хто відмовчується і прогулює: як працюють депутати від ОПЗЖ у Дніпрі

У 2020 році мешканці Дніпра обрали депутатами міськради 13 представників нині забороненої проросійської партії «ОПЗЖ». Чимало їхніх колег у Верховній Раді виявилися зрадниками, які працювали на росію на чолі з Віктором Медведчуком. Інформатор розкаже, що за ці 1,5 роки робили вже колишні ОПЗЖ-исти у Дніпрі та чи є від них користь.

Далі ми розглянемо діяльність кожного з депутатів. 28 березня 2022 року фракція «Опозиційна платформа – За життя» у міській раді Дніпра припинила своє існування. Натомість у повному складі депутати фракції створили групу «За Україну! За Дніпро!». 20 червня 2022 року партія ОПЗЖ була заборонена. У Дніпрі частина представників вже колишньої партії активно підтримують військових та соціально незахищені верстви населення, інша частина — притаїлася та не відомо чим займається. Деякі з депутатів, обраних від ОПЗЖ, взагалі залишаються чиновниками. Але, звісно, що частині проросійських виборців у Дніпрі на наступних виборах підтримка української армії та засудження країни-агресора не сподобаються. Можливо, у деяких депутатів розрахунок зроблено саме на це.

Сергій Нікітін — голова фракції та міської організації

Голова міської організації «ОПЗЖ» (вже ліквідованої) та голова фракції у міськраді Дніпра. За час війни депутат перестав бути головою бюджетної комісії у листопаді 2022 року, але залишається її членом. Працює фізичною особою-підприємцем. Публічно депутат не засудив війну, публікував дописи про допомогу переселенцям у фонді свого шефа Геннадія Гуфмана – голови обласної організації ОПЗЖ та роздавав допомогу переселенцям від ООН. Щоправда, фонд Гуфмана у грудні 2022 року перестав писати про допомогу людям. Тобто або фонд перестав допомагати українцям або тепер немає грошей на ведення сторінки у фейсбуці.

За минулий рік депутат так само, як і всі його колеги по міській раді, роздав з бюджету матеріальної допомоги громадянам на 300 тис. грн. Нікітін писав звернення для заміни вікон мешканцям міста. Депутат відвідав 21 з 26 засідань (80,8%) сесій міської ради та 43 з 48 (89,6%) засідань комісії. Ці засідання спочатку проводилися онлайн – тому не обов’язково було знаходитися у місті. Детальніше про біографія Сергія Нікітіна читайте тут.

Лідер фракції ОПЗЖ у міській раді Сергій Нікітін

Чиновники отримують гроші з бюджету

Олександр Сидоренко

Найвпливовіший депутат, обраний від партії «ОПЗЖ» до міської ради Дніпра. З 2016 року Олександр Сидоренко працює заступником мера Дніпра. До сфери його відповідальності входять інформаційна політика, висвітлення діяльності мерії та міських депутатів, проведення масових заходів, взаємодія міської ради з громадськими організаціями, підтримка місцевих ЗМІ і т.п. Те, що про міську раду у ЗМІ можна побачити досить мало поганої інформації – це заслуга тих, хто керує інформаційною політикою. Також заступник виконує окремі доручення мера, наприклад, по інспеції «пунктів незламності» та перевірці роботи «гарячої лінії» міськради.

Депутат Олександр Сидоренко

Зазначимо, що депутат не був членом партії ОПЗЖ, а лише балотувався від неї. Втім, деякі скандали стосувалися і великих витрат на висвітлення діяльності міської ради під час війни у Facebook, Telegram, на міських і національних сайтах та на телебаченні. А перемогу у частині таких закупівель одержували підприємці, не «чужі» профільним міським чиновникам. Втім, ім’я депутата не фігурувало у судових документах стостовно таких закупівель.

Депутат не входить до складу жодної з депутатських комісій. Відвідав протягом 2022-2023 років всі сесії міської ради, крім однієї. За минулий рік чиновник заробив понад 557 тис. грн з міського бюджету. Який саме внесок заступника мера в українську Перемогу – невідомо, бо депутат не ділиться власним контентом у соцмережах, але від міністра оборони Резнікова мирулоріч він отримав медаль «За сприяння ЗСУ». У минулому році депутат провів 3 прийоми громадян у Центральному районі та направив 19 звернень для вирішення їхніх проблем. За зверненнями від депутата відремонтували дитячий майданчик, частково окремі житлові будинки, вимощення біля будинків, обрізали дерева, замінили аварійний водогін.

Руслан Вишневецький

З кінця 2020 року Вишневецький керує адміністрацією Амур-Нижньодніпровського району Дніпра. Відповідно може робити більше за звичайних депутатів на окрузі. Депутату знадобилося кілька місяців від початку повномасштабної війни, щоб у фейсбуці перейти на українську. У серпні 2022 року депутат через неуважність спричинив ДТП на вул. Шмідта, внаслідок чого дещо постраждала інша автівка: за рішенням суду сплатив 850 грн штрафу та 496 грн судового збору.

Не завджи голови району та депутатів ради вистачає на розв’язання всіх питань мешканців

У міській раді депутат пропустив всього 1 сесію та відвідав 36 з 45 засідань (80%) комісії з питань ЖКГ та дорожного господарства.  Минулого року депутат провів 18 вуличних зустрічей з громадянами. За сприяння міської ради на окрузі займалися благоустроєм, ремонтом будинків, ліквідацією двох стихійних звалищ, бурінням скважин для населення, ремонтували дворові дороги, проводили розважальні заходи та суботники, радували дітей подарунками. Щоправда, не всі побажання мешканців можна виконати, особливо в умовах війни та з економією коштів. Детальніше про політичний шлях Руслана Вишневецького читайте тут.

Голова адміністрації АНД району Руслан Вишневецький висаджує рослинність. Фото з фейсбуку депутата

Дмитро Щербатов – майже 100% прогулів

Заступник мера Кам’янського та депутат міськради Дніпра Дмитро Щербатов

Цей депутат з 2018 року і по цей день продовжує працювати заступником мера Кам’янського, відповідальним за будівництво і землю. Сторінку у соцмережах депутат видалив. Зазначимо, що він не був членом партії ОПЗЖ, але був членом її фракції у міськраді Дніпра. Вірогідно, депутат був дуже зайнятим на роботі у Кам’янському, тому за 2022-2023 відвідав лише 2 з 26 засідань (7,7%) сесій міської ради Дніпра та пропустив всі 25 засідання депутатської земельної комісії, секретарем якої він є. У 2022 році провів 4 прийоми громадян (291 особа) та 7 зустрічей (близько 90 людей), сприяв ремонту підвального приміщення в одному з будинків міста. При цьому мешканці міста скаржаться, що депутат не проводить прийоми. Детальнішу біографію депутата дізнайтеся тут.

Михайло Глікман

Був членом партії ОПЗЖ. У цього діяча у соцмережах взагалі не побачити якихось власних дописів від початку війни, так і дописів інших. У т.ч. з осудом варварської агресії росії. Чи займався Михайло Глікман від початку війни чимось корисним для суспільства – не дуже зрозуміло. На відміну від нього, окремі однопартійці хоча б долучалися до діяльності фонду Геннадія Гуфмана та допомагали соціально незахищеним верствам населення. Або просто Михайло скромна людина і не хоче піару. Проте у вересні 2022 року міська рада створила Інспекцію з державного контролю за використанням та охороною земель, де Глікман став заступником директора.

Михайло Глікман — депутат від ОПЗЖ та заступник начальника земельної інспекції міськради

У міській раді депутат від проросійської партії є секретарем комісії з питань ЖКГ та дорожнього господарства. Відвідав всі сесії міськради та 41 з 45 засідань комісії (91,1%). Роботою на окрузі депутат за минулий рік не може похизуватися, лише зазначає, що отримав 320 звернень від громадян. Детальніше про біографію депутата можна почитати тут.

Олена Іонесян (попереднє прізвище – Куян)

Не була членом партії, але балотувалася від неї. Ще до війни працювала заступницею директора у департаменті з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міської ради Дніпра. Тобто фактично є підлеглою заступника мера Дніпра, обраного також від ОПЗЖ до міськради. Від початку повномасштабного вторгнення Олена ділилася на своїй сторінці новинами міста та міської влади, поширювала інформацію про збори коштів для військових.

Депутатка Олена Іонесян оглядає нові вікна у житловому будинку. Фото: фейсбук депутатки

З квітня 2023 року депутатка інформує громадськість про власну діяльність. Точніше про те, як за її сприяння на ж/м Лівобережний виконуються роботи. За минулий рік депутатка провела 17 зустрічей з людьми, за її сприяння здійснено благоустрій біля будинку, ремонт фасадів 2 будинків, заміну вікон у під’їздах, ремонт дитячих і спортивних майданчиків, обрізання дерев, встановлення освітлення у дворі, сприяла висадці рослин. Однак особистий прийом громадян депутатка не проводила. Чиновниця з початку минулого року відвідала всі сесії міської ради та 43 з 49 засідань бюджетної комісії (87,8%).

Олена Іонесян — депутатка міської ради від ОПЗЖ

Олександр Багацький

Відомий спортсмен, віце-президент Федерації боксу області, працює директором у комунальній спортивній школі міської ради КДЮСШ з боксу та єдиноборств. Основна діяльність депутата зосереджена на розвитку спорту. Був головою Новокодацької районної організації ОПЗЖ. У фейсбуці депутат перейшов на українську мову та демонструє патріотизм, записує повчальні відео з віршами. Ось, наприклад, відео з привітанням до 8 березня 2022 року:


За 2022-2023 роки депутат зразково відвідав всі засідання сесій міськради (100%) та 29 засідань (100%) комісії з освіти, культури, молоді і спорту. Згідно зі звітом депутата за 2022 рік він роздавав безкоштовно хліб мешканцям Новокодацького району Дніпра, проводив з ними зустрічі для психологічного заспокоєння населення. Також депутат роздавав гуманітарну допомогу від донорів переселенцям та мешканцям свого округу (у т.ч. за ініціативи фонду Геннадія Гуфмана), організував свято до Дня захисту дітей та турнір з боксу для молоді з кількох областей.

Патріоти, обрані від проросійської партії, та «нейтральні» мовчуни

Юрій Коробов

Єдиний депутат від ОПЗЖ, хто від самого початку вів свою сторінку українською. На початку війни працював заступником директора комунального підприємства міської ради «Спорт-Дніпро», яке займалося закупівлею та встановленням елементів дитячих майданчиків. Підприємством керував помічник депутата, з червня минулого року воно у стадії ліквідації. Членом партії ОПЗЖ Коробов не був. Зараз працює в ПАТ «Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11255», яким керує його родич. Представляє у міськраді Чечелівський район.

Екс-заступник директора КП «Спорт-Дніпро», депутат міськради Юрій Коробов

Напевно, депутат надихнувся Ігорем Лаченковим та перетворив свою сторінку на агрегатор новин. Депутат позиціонує себе як волонтера, возив продукти до звільненого Херсона та до постраждалих від затоплення громад Херсонщини, привозив допомогу до лікарні ім. І. Мечникова у Дніпрі, фотографується з військовими, передавав їм моноклі та коптери. Депутат дуже активно висвітлює свою діяльність: і сприяє заміні вікон у під’їзді, і шифер привіз для ремонту будинку родини військового, і прийоми громадян проводить, і у суботниках бере участь, і конкурс дитячих малюнків провів, і дороги на невеликих вулицях ремонтують, і двері з вікнами замінюють, і «пункт незламонсті» облаштували, і на вулиці Робочій замінили асфальт, хоча він був ще нормальним.

Депутат відвідав всі сесії міської ради та 24 з 25 засідань земельної комісії. За минулий рік депутат отримав 700 звернень від громадян, сприяв встановленню лежачих поліцейських, спилу дерев, нанесенню «зебри» на одній з вулиць. До війни представники ГО «Платформа Громадський Контроль» звинувачували Юрія Коробова у тому, що за декілька років роботи на посаді заступників директора (разом з дружиною) КП «Спорт-Дніпро» спільні статки Коробових зросли, на думку активістів, на 10 млн грн. А ще депутат продовжує судитися з одним бізнесменом, який йому дав гроші у борг у 2012 році, але не визнає борг погашеним: мова про майже 160 тис. грн.

Юрій Коробов на зустрічі з виборцями. Фото: фейсбук депутата

Олена Стєпанян

Депутатка керувала районною організацією ОПЗЖ у Шевченківському районі Дніпра. А ще вона керує благодійним фондом Геннадія Гуфмана. Працює керуючою готелем «Дніпропетровськ», який належить Гуфману.

У депутатки на сторінці не знайти якоїсь інформації про допомогу військовим та про підтримку України. Натомість її фейсбук ведеться російською мовою, рясніє репостами Геннадія Гуфмана та привітаннями з днями народжень подруг і однопартійців. Також Олена Стєпанян розповідала про допомогу пенсіонерам і переселенцям та матерям новонароджених через фонд Гуфмана, але з кінця 2022 року цю інформацію у фонді не публікували. Вірогідно, його фінансування скоротили.

Олена Стєпанян на фоні допомоги, яку розповсюджував Фонд Гуфмана

У міській раді Олена Стєпанян обіймає посаду секретаря депутатської комісії з промисловості, підприємства та торгівлі. Відвідала 16 з 26 сесій (61,5%) міськради та 3 з 5 засідань (60%) комісії. На окрузі за минулий рік провела 3 прийоми громадян та зустрічі біля будинків, відправляла депутатські звернення для розв’язання проблем громадян і роздавала продуктові набори нужденним (у т.ч. в Авіаторському). Детальнішу біографію депутатки можна дізнатися за посиланням.

Олег Григорук

Хоча депутат був членом партії «ОПЗЖ», але якихось проросійських поглядів публічно не сповідував багато років. Депутат отримав подяку від підрозділу «Айдар», для якого допомагав збирати та привозити товари від волонтерів. Також він долучався до волонтерської допомоги іншим та брав участь у зборі донатів для ЗСУ.

Депутат Олег Григорук засуджує росію

Відвідав всі сесії міської ради та 33 з 43 засідань (76,7%) транспортної комісії, де є секретарем. У липні 2023 року депутат допоміг замінити старі вікна в одному з будинків Новокодацького району, допоміг оновити дитячий майданчик та провести толоку. За минулий рік депутат провів аж 4 виїздні зустрічі з мешканцями, допоміг відремонтувати покрівлю жителям 5 будинків та привести до ладу 2 укриття. Чим ще відомий Олег Григорук – читайте тут.

Олексій Лещенко

Депутат не полюбляє публічність. Тому з лютого 2022 року на його сторінках у соцмережах нічого не публікували. Відповідно й осуду війни чи інформації навіть про допомогу людям від фонду Геннадія Гуфмана там немає. Хоча у 2020 році він розповідав, що «всі члени партії ОПЗЖ – патріоти своєї країни». Олексій Лещенко був заступником голови міської організації ОПЗЖ. Працює директором ТОВ «Простір Нерухомість» та ТОВ «Буд Комплект Дніпро» (ця фірма належить Геннадію Гуфману).

Олексій Лещенко — депутат міськради від ОПЗЖ

У міській раді відвідав 24 з 26 сесій (92,3%) та 27 з 27 засідань (100%) депутатської комісії з місцевого самоврядування, міжнародних зв’язків та енергозбереження. У цій комісії він є секретарем. За минулий рік депутат написав аж цілих 4 звернення. Питання стосувалися благоустрою території біля підземного переходу, ремонту дороги, ремонту підвалу будинку під укриття. А ще у березні-травні минулого року депутат роздавав мешканцям округу хліб, 250 мешканців забезпечив продуктовими наборами, брав участь в облаштуванні пункту прийому переселенців.

Василь Губерт

Депутат ще під час своєго першого обрання до міської ради у 2015 році продовжує працювати директором магазину «Будинок шпалер». Був членом партії ОПЗЖ. Вказану на сайті міськради сторінку у фейсбуці депутат не оновлював декілька років, а інша – закрита від тих, хто не є друзями депутата у соцмережі. Тому про його діяльність мало відомо.

Депутат міської ради Дніпра від ОПЗЖ Василь Губерт

За 2022-2023 депутат відвідав 24 з 26 сесій міської ради (92,3%) та 34 з 45 засідань (75,5%) депутатської комісії з питань ЖКГ та дорожнього господарства. Разом з тим депутат минулого року надав 500 пакетів гуманітарної допомоги (не зазначив, кому саме), допоміг дитячому будинку, надав ноутбук дитині з обмеженими можливостями, покосив траву на Брянському провулку та вирішував там питання опалення, організував закупівлю та передачу ЗСУ 10 дронів та планшетів, відремонтував понад 10 автівок для ЗСУ, встановив каналізаційний люк. За які кошти робилося це – невідомо, адже депутати через війну позбавлення бюджетних 2 млн грн на роботу на окрузі. А на дуже скромну зарплату депутата у магазині шпалерів це навряд чи можна було зробити. Також на прохання депутата відремонтували покрівлю будинку, електропроводку в іншому будинку. Детальнішу біографію депутата можна дізнатися тут.

Микола Чорний

Депутат у соцмережах ділиться різними юридичними новинами, описом юридичних процедур українською, поширював інформацію для переселенців навесні минулого року. Був членом партії ОПЗЖ. Але про свою депутатську діяльність не розповідає, у квітні 2022 року депутат допомагав людям у Фонді Гуфмана, роздаючи продукти. Працює адвокатом.

Депутат Микола Чорний роздає людям набори з продуктами

У міській раді є головою депутатської комісії з питань комунальної власності та законності. Відвідав всі сесії міської ради та всі 35 засідань комісії. Депутат отримав 56 звернень від громадян за 2022 рік, їхні прохання щодо ремонтів передав міським службам, але не уточнює деталі.

Ким з членів ОПЗЖ Україна не може «пишатися»

Один з очільників партії ОПЗЖ Вадим Рабінович втік до Ізраїля, був позбавлений мандату депутата Верховної Ради України та підозрюваний у державній зраді. Інший екскверівник ОПЗЖ, кум владіміра путіна Віктор Медведчук був також позбавлений мандату і громадянства та наразі знаходиться у росії та вигадує там нові політичні «проєкти», які будуть тягнути українців у бік росії. Інший член партії Ілля Кива був позбавлений мандату та став шизофреником-пропагандистом на російському телебаченні. На росію працювали та перестали бути депутатами предствавники ОПЗЖ Ренат Кузьмін, Тарас Козак, Олег Волошин.

Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». Як депутати від ОПЗЖ Геннадій Гуфман та Олена Стєпанян свого часу зіграли на руку країні-агресору – читайте тут. Що обіцяли кандидати від ОПЗЖ на виборах до міської ради Дніпра – читайте тут.

Іван Серпухов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: