Информатор Деньги

Днепр

Страховий агент, політолог, друг радикалів: чим відомий депутат Олег Каштан у Дніпропетровській облраді

Інформатор продовжує знайомити читачів з чинними депутатами Дніпропетровської обласної ради. На цей раз розповімо про обраного від проросійської партії «ОПЗЖ» депутата Олега Каштана та його діяльність від початку повномасштабної війни. Детальніше – у нашому матеріалі.

Хто такий Олег Каштан, досвідчений у відносинах з людьми

З грудня 2020 року Олег Каштан є депутатом Дніпропетровської обласної ради від вже забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя!». Отримав 1 389 голосів виборців. На момент обрання не був членом партії ОПЗЖ. В облраді є членом депутатської комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку та благоустрою (очолює її інший депутат від ОПЗЖ Олексій Лавріненко). Фракція «ОПЗЖ» в обласній раді у березні 2022 року припинила існування, натомість депутати від неї створили депутатську групу «За Україну. За Дніпропетровщину», яку очолив Геннадій Гуфман.

Олег Каштан народився у 1974 році у Дніпрі. Закінчив Дніпропетровський державний університет (нині – ДНУ ім. О. Гончара) у 1996 році, де навчався на політолога. Пізніше здобув освіту фінансиста у ДНУ (2011 рік). Ще з університетських років Олег Каштан працював вже на виборах та на політиків – ексмера обласного центру Миколу Швеця (1995-1998), колишнього голову Жовтневої районної ради Дніпропетровська Сергія Бичкова (1999-2001). У 1999-2001 роках Олег Каштан працював у Жовтневій районній раді міста, у 2001-2005 – у Дніпропетровській облдержадміністрації в організаційному відділі.

Політолог Олег Каштан озвучує результати соціологічного опитування. ФОТО: ІА «МОСТ-Днепр»

Після цього Олег Каштан став підприємцем, яким є і нині. Працював як політолог. Але ця діяльність не завжди є затребуваною, тому він також став і агентом зі страхування. Був заступником директора заводу «Азмол» у Бердянську, 10 років керував регіональними філіями страхових компаній. З 2017 року керував аналітичним центром, правда, невідомо яким саме. У 2015 році Олег Каштан балотувався до міської ради Дніпра від партії «Республіканська платформа», але вона не набрала достатньо голосів та до ради не потрапила.

Що цікаво, у 2018 році Олег Каштан «позитивно оцінював» шанси Радикальної партії Олега Ляшка у Дніпрі як політолог. Настільки позитивно, що особисто вніс на рахунки партії 100 тисяч гривень. Та насправді він працював у «радикалів», був членом міського бюро організації у місті Кам’янське. Вже на початку 2019 року Олег Каштан був довіреною особою Олега Ляшка у Дніпрі на виборах Президента України. Разом з Олегом Каштаном на Олега Ляшка у Радикальній партії працювали і його соратники по фракції ОПЗЖ Володимир Березинський та Сергій Горобець. Однак після програшу Радикальної партії на виборах до Верховної Ради у 2019 році команди на місцях посипалися.

Олег Ляшко — лідер Радикальної партії, народний депутат Верховної Ради України багатьох скликань

У 2020 році Олег Каштан активно працював політологом на партію ОПЗЖ. Він проводив соціологічні опитування  та коментував результати опитувань, з’являвся в агітаційних газетах ОПЗЖ. Ці опитування ніби проводилися від імені громадських організацій «Інститут інноваційного розвитку» (голова – Павло Безуглий, брат колишнього депутата міської ради Дніпра Дмитра Безуглого) та ГО «Центр з досліджень розвитку територій» (засновники – нинішній депутат міської ради Дніпра від ОПЗЖ Микола Чорний та відомий дніпровський політолог та журналіст Олексій Волков). При цьому цифри Каштан озвучував, м’яко кажучи, трохи «неправдиві». Політолог надто завищував рейтинг ОПЗЖ та розхвалював цю партію.

Як працює в обласній раді

Порівняно з окремими своїми колегами по фракції ОПЗЖ Олег Каштан звітує про власну діяльність, чим виконує вимоги законодавства. Так, депутат опублікував на сайті обласної ради звіти і за 2021 і за 2022 роки. Що депутат робив у 2021 році можна почитати тут і тут. 16 лютого 2022 року депутат голосував за виділення коштів на територіальну оборону області.

Олег Каштан — депутат обласної ради від ОПЗЖ

Від початку повномасштабної війни відвідав 6 з 7 сесій обласної ради (85,7%). Протягом 2022-2023 років відвідав всі 5 засідань депутатської комісії (100%). Голосував за засудження російської агресії, виділення коштів на силовиків та рятувальників, за позбавлення мандату Святослава Олійника (за власним бажанням), за програму підтримки ВПО, за позбавлення мандату депутата Ігоря Циркіна (за власним бажанням), в основному підтримував рішення депутатської більшості.

Пост депутата Каштана у соціальній мережі

Депутат приймав виборців у Дніпрі та Кривому Розі, надавав їм матеріальну допомогу з обласного бюджету: онкохворим, людям з інвалідністю, пенсіонерам, ветеранам АТО тощо. Місцем прийому громадян він вказує Кривий Ріг, де його можна знайти раз на місяць. Загалом кожен з депутатів може розподілити до 750 тис. грн на рік. Серед помічників депутата є Ігор Кривохатько та Руслан Маслюк, які також свого часу були у складі команди Радикальної партії Ляшка.

Крім допомоги громадянам, Олег Каштан після початку повномасштабної війни ще працює у благодійному фонді «Квітуча Україна» разом зі своїми колишніми колегами по Радикальній партії Олега Ляшка, а зараз також депутатами обласної ради від ОПЗЖ Володимиром Березинським та Сергієм Горобцем. Фонд допомагає військовим, лікарням, переселенцям, соціально вразливим громадянам, дитячим будинкам. Здебільшого допомога фонду надається у громадах Дніпровського та Новомосковського районів області.

Депутат обласної ради від ОПЗЖ Сергій Горобець (по центру у блакитній футболці) та депутат Олег Каштан (крайній справа)

Олег Каштан зазначає, що завдяки фонду «Квітуча Україна» допомагали військовим автотранспортом, засобами зв’язку, медикаментами, амуніцією. Надана гуманітарна допомога 7 тисячам переселенців у Дніпропетровській області, також допомагали мешканцям Донецької й Запорізької областей. Ліки безкоштовно надавалися медзакладам Дніпра і Кривого Рогу.

Частина команди фонду «Квітуча Україна». Крайній зліва — депутат Олег Каштан, крайній справа — депутат Сергій Горобець

Дізнатися про інших депутатів від ОПЗЖ

Про діяльність колишнього очільника обласної організації ОПЗЖ (2019-2022) та депутата обласної ради Геннадія Гуфмана — дізнайтеся за посиланням. Про депутата Максима Дегтяренка — читайте тут. Про діяльність у Дніпропетровській обласній раді депутата та колишнього заступника мера Дніпра Володимира Березинського – читайте тут. Про діяльність депутата Сергія Горобця – дізнайтеся тут. Про діяльність депутата обласної ради з Павлограда Олексія Борисенка, який зараз керує лікарнею у Дніпрі – читайте тут. Як працювали депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни з росією — читайте тут.

Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут.

Валерій Магланович

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: