Информатор Деньги

Днепр

Збирає квартплату та робить благоустрій: як працює депутат Максим Дегтяренко у Дніпропетровській облраді

Інформатор продовжує знайомити читачів з діяльністю депутатів обласної ради від початку повномасштабної війни. Наш сьогоднішній герой – досвідчений спеціаліст з надання комунальних послуг та директор компанії, яка опікується будинками дніпрян. Чим відомий обласний депутат Максим Дегтяренко – читайте у матеріалі.

З грудня 2020 року Максим Дегтяренко є депутатом Дніпропетровської обласної ради від проросійської вже забороненої партії «Опозиційна платформа – За життя», був членом партії. На виборах він отримав 2626 голосів. У березні 2022 року депутати обласної ради від ОПЗЖ створили депутатську групу «За Україну. За Дніпропетровщину», яку очолив керівник обласної ОПЗЖ Геннадій Гуфман та до якої увійшов і Максим Дегтяренко. Депутат керує приватною компанією «К.О.Д.», яка отримала у спадок від ЖЕКів обслуговування багатоповерхових будинків Соборного та Індустріального районів міста Дніпро.

Максим Дегтяренко та його підлеглі з компанії «К.О.Д.»

Як працює в обласній раді та як виконує обіцянки

Максим Дегтяренко не запам’ятався якимись особистими обіцянками під час виборів депутатів у 2020 році. Проте є обіцянки партії спільні для всіх кандидатів. ОПЗЖ на регіональних виборах у нашій області давала наступні обіцянки (обіцяли нести відповідальність за процеси, а не здійснити їх):

  • наведення порядку у бюджеті області;
  • публічні обговорення і опитування з важливих питань (про що одразу після виборів забули);
  • підтримку підприємців області;
  • ремонт доріг та відновлення транспортного сполучення;
  • зниження тарифів на послуги ЖКГ;
  • збереження кількості лікарень області та штату працівників;
  • модернізацію газових, теплових, водяних, електричних мереж;
  • якісну освіту в сільських школах;
  • відновлення регіональних програм соціальної допомоги, повернення пільг ветеранам, чорнобильцям, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю.

Опікується Дегтяренко потребами мешканців Дніпра, насамперед Соборного району. Там і можна його знайти, щоб потрапити на прийом. Про результати своєї роботи у 2021 році депутат розповідав тут (коротка версія на відео):

В обласній раді депутат Дегтяренко є секретарем комісії з питань ЖКГ, у цій же комісії є його колега по фракції ОПЗЖ Олег Черняк.  16 лютого 2022 року Максим Дегтяренко не голосував за виділення коштів на тероборону області. Натомість вже у травні 2022 року голосував за засудження російської агресії, виділення коштів для тероборони та правоохоронців, позбавлення Святослава Олійника мандату (за власним бажанням).  Максим Дегтяренко голосував за відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови обласної ради, за бюджет на 2023 рік, за позбавлення повноважень депутата Ігоря Циркіна (за власним бажанням) та інші проєкти, підтримувані більшістю депутатів. За час повномасштабної війни депутат відвідав 6 з 7 засідань обласної ради (85,7%) та 6 з 6 засідань депутатської комісії (100%).

При цьому звіти на сайті обласної ради депутат вирішив не публікувати. Якщо депутат не звітує про свою роботу за рік – він порушує законодавство. Відповідно виборці не можуть дізнатися про весь обсяг робіт, проведений депутатом за час каденції (2021, 2022 та поточний роки). Проте депутат активно веде сторінку у Facebook та іноді потрапляє у поле зору ЗМІ.

Єдиний доказ підтримки військових, який вирішив опублікувати депутат

Депутат публікував інформацію для збору коштів на підтримку Екопарку Фельдмана у Харкові, який постраждав внаслідок російської агресії. Зазначимо, що депутат не публікує антиросійський контент та рідко публікує «політичні» дописи. Про діяльність як депутата інформації дуже мало. Хоча депутат звітує про окремі зустрічі зі своїми виборцями. Невідомо, чим і як допомагав депутат ЗСУ, переселенцям, пенсіонерам (як окремі його однопартійці з ОПЗЖ).

Максим Дегтяренко — директор керуючої компанії «К.О.Д.» і депутат облради

Більше депутат розповідає про діяльність компанії ТОВ «К.О.Д.», в якій працює, про ремонти під’їздів, покрівлі, електропроводки, заміну вікон, дверей, прибирання у дворах. Наприклад, благоустрій прибудинкової території у Дніпрі на проспекті Героїв, 31. Також компанія засипала новий пісок для дитячих пісочниць (торік депутат просив звертатися до нього мешканців Соборного району, у яких у пісочницях немає піску, для доставлення їм). А ще компанія разом з мешканцями будинків приводила до ладу укриття у підвалах.

Благоустрій території на проспекті Героїв, 31 у Дніпрі

У 2022 році Максим Дегтяренко був головою кваліфікаційної комісії Сєвєродонецького вищого технічного училища, яке переїхало до Дніпра з Луганщини. Ця комісія оцінювала роботи студентів закладу. У 2022-2023 році депутат був серед організаторів благодійного онлайн-конкурсу юних талантів «Ми з України», де особи до 18 років демонструють свою вправність у танцях і музиці.

Шлях від диспетчера до депутата

Максим Дегтяренко народився у 1985 році у Дніпрі. Закінчив Придніпровську державну академію будівництва та архітектури за спеціальністю «Теплогазопостачання та вентиляція». У 2003-2014 роках працював у комунальному підприємстві міської ради Дніпра «Победа-Сервис», де пройшов шлях від диспетчера до головного інженера. У 2014-2018 роках працював директором у ТОВ «Жовтневе житлово-експлуатаційне підприємство» (підприємство належало Станіславу Сапожникову – на той час партнеру дружини Геннадія Гуфмана, пізніше – Андрію Ляховичу). Ця компанія протягом 2016-2018 років отримала з бюджетів Соборного та Чечелівського районів на благоустрій майже 4 млн грн.

У 2015-2020 роках Максим Дегтяренко був депутатом Соборної районної ради Дніпра від партії «Опозиційний Блок», був членом партії. Там він був секретарем депутатської комісії з питань ЖКГ та екології. Також Максим з 2015 року є директором ТОВ «Правобережне житлово-експлуатаційне підприємство» та з 2018 року ТОВ «ЖЕП», які належать партнеру Геннадія Гуфмана Євгену Ліфшицю. За 2022 рік перше отримало виручку 604,8 тис. грн., друге – 34,6 тис. грн.

Геннадій Гуфман — керівник регіональної організації ОПЗЖ у Дніпропетровській області (2019-2022)

З 2018 року Максим Дегтяренко є директором управляючої компанії ТОВ «К.О.Д.», яка займається обслуговуванням багатоквартирних будинків в Індустріальному та Соборному районах міста Дніпро. Цій компанії мешканці платять квартплату за підтримування їхніх будинків у нормальному стані та прибирання дворів. Ця компанія належить естонцю Олександру Задворнову та мешканцю Дніпра і голові наближеної до Гуфмана партії «Соціальна реконструкція» Валерію Зінченку (раніше – Андрію Ляховичу). За даними аналітичної платформи YouControl, у 2022 році ця фірма отримала виручку у 63,2 млн грн. З 2019 року Дегтяренко також працює директором у ТОВ «КОД 27» Тетяни Бондаренко, ця фірма у 2022 році отримала 3,14 млн грн виручки.

Депутат Дніпропетровської обласної ради Максим Дегтяренко

Зазначимо, що всі депутати обласної ради можуть розподіляти матеріальну допомогу між своїми виборцями. Також за рахунок депутатської субвенції депутати можуть закупити певні товари для комунальних закладів, держустанов, закладів освіти тощо. 120 депутатів обласної ради на такі потреби можуть розподілити між собою 90 млн грн на рік (в середньому 750 тис. грн на рік на кожного депутата).

Що ще почитати про діячів з ОПЗЖ

Більше про діяльність Геннадія Гуфмана — дізнайтеся за посиланням. Про діяльність у Дніпропетровській обласній раді депутата та колишнього заступника мера Дніпра Володимира Березинського – читайте тут. Про діяльність депутата Сергія Горобця – дізнайтеся тут. Про діяльність депутата обласної ради з Павлограда Олексія Борисенка, який зараз керує лікарнею у Дніпрі – читайте тут. Як працювали депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни з росією — читайте тут.

Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут.

Валерій Магланович

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: