Информатор Деньги

Киев

Київрада може продовжити договір оренди фірмі, яка руйнувала історичну будівлю на Подолі

На наступному засіданні Київради депутати можуть розглянути проєкт рішення, за яким продовжать договір оренди ділянки на Цимлянському провулку, 3. Втім, у бізнесу свої плани на цю ділянку: замість будівлі поліцейської дільниці 1902 року хочуть збудувати офісний центр. Детальніше про цю історію та з ким її пов’язують – читайте в матеріалі Інформатор Гроші.

На сайті Київради ще 19 серпня 2022 року було зареєстровано проєкт рішення. Тепер його можуть розглянути на наступному засіданні Київради. Про це повідомляє київський урбаніст і юрист Дмитро Перов. У запропонованому документі автором виступає директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Валентина Пелих. Документ погоджено заступником Віталія Кличка Петром Оленичем.

У проєкті рішення Київради пропонується поновити договір оренди ділянки (0,1281 га) на Цимлянському провулку, 3А у Подольському районі Києва фірмі ТОВ «Дніпро-2002» ще на 5 років для реконструкції нежитлового будинку під офісно-учбовий центр. Разом з тим само підприємство хотіло б продовжити строк оренди на 15 років. На цьому наголосив і голова депутатської комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв. Попередній договір діяв до 30 жовтня 2022 року. За розрахунками, на рік фірма має сплачувати за оренду у бюджет Києва 585 тис. 671 грн (4% від вартості ділянки).

При цьому на даній ділянці знаходиться історична будівля поліцейської дільниці 1902 року побудови. Вона належить підприємству ТОВ «Дніпро-2002», яке і хоче надалі орендувати землю. У минулому році цю будівлю тричі намагалися знести попри воєнний стан. Власника не зупиняли ані виданий раніше припис про зупинення робіт від Департаменту охорони культурної спадщини, ані кримінальне провадження від 5 квітня 2022 року. Поліція приїхала на об’єкт, але демонтаж продовжувався. Під час обстеження території 3 серпня 2022 року виявлено, що на ділянці знаходяться залишки зруйнованої будівлі та вирито котлован. Сам орендар пояснював у серпні минулого року це тим, що будівля знаходилася давно в аварійному стані, тому її вирішили «реконструювати».

У 2008 році ТОВ «Дніпро-2002» виступало замовником проекту офісно-учбового центру на провулку Цимлянському, 3а, який збудували б на місці історичної будівлі. Новий будинок сягав би 6-8 поверхів. Він мав виглядати так:

Площа забудови склала б 695,7 кв. м, а загальна площа будівлі – 4 тис. 990 кв. м. Робилося це згідно зі старим генпланом міста. А зараз у Києва взагалі немає генерального плану.

Активісти звернулися до Офісу Генпрокурора, щоб розібратися у ситуації та зберегти рештки будівлі. Також зверталися до Віталія Кличка, щоби він, як міський голова, озвучив власну позицію. Як відреагував міський голова Києва – невідомо. Якщо проєкт рішення винесуть на голосування — це стане зрозуміло.

Дах історичного будинку демонтували ще у 2021 році, до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Демонтаж почався у третій день війни – 26 лютого 2022 року, протягом якого зруйнували практично половину будівлі. 4 квітня демонтаж будівлі продовжився.

20 квітня 2022 року директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк назвав забудовників мародерами і порівняв їх з російськими військовими злочинцями. «Окрім того, будинок перебуває у списку історичних будівель ХІХ-ХХ століття, на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів, яких Київською міською радою введено мораторій із метою унеможливлення їхнього знищення», – зазначив Олександр Никоряк.

«Коли на початку березня активісти повідомили, що будівлю знову зносять, інспектор департаменту виїхав на місце та видав припис, однак забудовник його проігнорував. Аргументував тим, що у воєнний час призупинено всі перевірки», – стверджує Никоряк. КМДА звернулася до поліції, й 5 квітня почато кримінальне провадження з цієї справи. Триває слідство. Щодо забудовника мали застосувати санкції. Никоряк пообіцяв, що щодо порушників розроблять механізм вилучення їхньої техніки для потреб фронту.

Витяг з реєстру про відкриття кримінального провадження ФОТО: Дмитро Перов

Депутат Київради від партії «УДАР», радник мера Віталія Кличко Дмитро Білоцерковець 21 квітня зазначив, що забудовникам не вдасться безкарно нищити історичні пам’ятки. А знову руйнувати будівлю продовжили 22 червня. Під загрозою знаходяться також історичні будівлі двох флігелів на вул. Кирилівська, 13, які заважають планам на майбутнє будівництво (якщо не спинити забудовників). На одній з цих будівель вже демонтували вікна і дах. 25 червня паркан довкола будівлі демонтували силами департаменту міського благоустрою КМДА. Демонтаж цінної історичної споруди зупинили на етапі, коли від будинку майже нічого не залишилося.

Що відомо про цю будівлю та фірму-орендаря

Подільську будівлю зведено у 1902 році у цегляному стилі з елементами неоренесансу. Будинок внесено у реєстр цінної забудови, яка потребує додаткового обстеження для подальшого надання охоронного статусу. Будівля знаходиться в Центральному історичному ареалі, в межах пам’ятки місцевого значення «Історичний ландшафт київських гір та долини р. Дніпро».

Орендарем ділянки під будинком в пров. Цимлянський, 3-А (кадастровий номер 8000000000:85:321:0007) є ТОВ «Дніпро-2002». Фірма заснована у 2002 році. Наразі її директоркою і власницею є Емма Гук. Зазначимо, що Емма Гук раніше займалася (і зараз) фармацевтичним бізнесом, співпрацювала з крупними гравцями на ринку медичної продукції – донецькою сім’єю Фісталів, та не мала стосунку до будівництва.

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, до жовтня 2020 року засновниками фірми ТОВ «Дніпро-2002» були Володимир Брезвін, Олексій Брусов і ТОВ «Компанія Енергобудлізинг» Олександра Вольшева. Володимир Брезвін – син Анатолія Брезвіна, колишнього голови правління «Укргазбанку» (2010-2011), голови Державної податкової адміністрації України (2006-2007) та Києва (1998-2005), депутата Київської міської ради (2002-2008). Олексій Брусов пов’язаний бізнесом з відомим політиком і бізнесменом Іваном Плачковим – вони є співвласниками 4 підприємств.

Саме Івана Плачкова називають бенефіціаром будівництва на Цимлянському провулку. Також цьому підтвердженням може виступати той факт, що у ТОВ «Дніпро-2002», згідно з даними Мінюсту, телефон для зв’язку співпадає з ТОВ «Селектив» Олексія Брусова, номером філії ТОВ «Велес» Івана Плачкова. Юридично ТОВ «Дніпро-2002» зареєстровано у Києві на провулку Електриків, 15 разом з фірмами Плачкова та пов’язаними з ними.

Пост Дмитра Перова

Іван Плачков – голова наглядової ради «Київенерго» (входить до складу ДТЕК Ріната Ахметова), колишній міністр палива і енергетики України (1999, 2005-2006), голова Одеської ОДА (2006-2007), заступник голови Державного управління справами (2008-2010). Має також власний бізнес у сферах будівництва, виноробства, обслуговування промислових машин, страхування тощо.

Віталій Кличко з Іваном Плачковим (по центру)

Іван Плачков був депутатом Київради, востаннє – від Блоку Віталія Кличка (1998-2000, 2002-2006, 2008-2012). У 2012 році балотувався на пост народного депутата України як член партії УДАР. Однак програв, і нардепом не став.

Нагадаємо, у Києві виставили на продаж частину колишніх приміщень заводу «Арсенал».

ФОТО — Мапа Реновації, Дмитро Перов, Юрій Ліфшиць

Валерій Магланович

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: