Информатор Деньги

Днепр

У Дніпрі виставили на продаж кондитерську фабрику АВК: скільки коштує

Частина нерухомості кондитерської компанії «АВК» у Дніпрі виставлена на продаж. Причиною тому став не погашений банківський кредит одного з найбільших виробників цукерок в Україні. Детальніше про це — в Інформатор Гроші. 

Нерухомість виставлена на продаж в якості іпотеки на державній платформі «СЕТАМ». Аукціон з визначенням покупця має відбутися 31 липня. Стартова вартість майна — 82 млн 655 тис. 197 грн.

Вона може зрости в ході торгів на аукціоні. Фабрика знаходиться у Дніпрі на вул. Журналістів, 11 в Індустріальному районі. При цьому щоб взяти участь в аукціоні потрібно буде сплатити гарантійний внесок у 4 млн 132 тис. 759 грн (його повернуть тим, хто не переміг в аукціоні, а переможцю врахують в частину кінцевої суми.

Будівлі АВК у Дніпрі

Об’єкт поділяється на декілька частин. Це будівлі адміністративно-побутового комплексу (6 тис. 450,1 кв. м), ганків з навісами, головного корпусу (29 тис. 232,9 кв. м), естакади з навісом і ганком, холодильно-компресорної будівлі (1 тис. 711,4 кв. м), приміщення підготовчого відділення (453 кв. м), тимчасового сараю, вагової, складу, градирень, масложироуловлювача та іншого. Земельна ділянка 1210100000:04:018:0006 під будівлями не продається, але знаходиться у праві користування підприємства і належить місту.

Частина комплексу фабрики АВК у Дніпрі

Будівля належить ПрАТ «Кондитерська компанія «АВК» м. Дніпро». Ця компанія, за даними YouControl, не отримувала виручку у 2021-2022 роках. Але бізнес АВК складається з декількох підприємств, тож робота корпорації продовжується. У 2020 році майно АВК у Дніпрі вже виставляли на продаж у 2020 році за 97,2 млн грн, однак тоді боржник та кредитор дійшли згоди, через що торги скасували. Зараз є вже 1 потенційний учасник аукціону.

Чому цю нерухомість продають та хто власники

У 2021 році Господарський суд Донецької області визнав ПрАТ «АВК» банкрутом (за ініціативи іншої компанії власників «АВК»). Але це інша юридична особа, яка володіла кондитерськими фабриками у тимчасово окупованих Донецьку та Луганську. Раніше Верховний Суд визнав вимоги кредиторів до «АВК»:

  • Всеукраїнського банку розвитку — на 291,3 млн грн;
  • Райффайзен Банку – 356,7 млн грн;
  • Промінвестбанку — 1,34 млрд грн;
  • Сбєрбанку росії — 1,2 млрд грн.

Зараз центральний офіс «АВК» розташовано у Києві. Виробництво здебільшого велося у Дніпрі. Продукція експортується у понад 60 країн світу. До 2014 року до 70% доходів АВК отримували у росії, але з того ж року експорт до росії припинився та цей ринок було втрачено для кондитерів.

У 2019 році повідомлялося, що «Промінвестбанк», який був кредитором компанії «АВК», відсудив за борги цю фабрику у Дніпрі. Також банк стягнув основні засоби та службовий транспорт для погашення боргу в 1,37 млрд грн. Кондитерська компанія взяла борг у цьому банку на 80 млн дол. у 2011 році, але у 2014 році компанія втратила свої заводи у Донецьку та Луганську. На офіційному сайті «АВК» з лютого 2022 року новини не публікували. У січні 2019 року співвласник компанії Володимир Авраменко заявляв, що компанія працює у штатному режимі та веде перемовини з банком.

Процес виробництва цукерок АВК

А «Промінвестбанк» належав російській державній корпорації ВЭБ.РФ (колишній «Внешэкономбанк»). У 2022 році «Промінвестбанк» в Україні був націоналізований та виведений з ринку. Відповідно кошти від продажу майна у Дніпрі отримає Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який керує банком в стадії ліквідації. А кошти підуть на розрахунок з кредиторами «Промінвестбанку», який працював собі у збиток.

Кінцевими власниками корпорації «АВК» є Валерій Кравець та Володимир Авраменко, які нині проживають у Київській області. Володимир Авраменко у 2002-2006 роках був народним депутатом України від Донецької області. Валерій Кравець  з листопада 2010 року по квітень 2013 року працював міністром аграрної політики і продуктів харчування Автономної Республіки Крим. Співвласниками «АВК Конфекшінері» є Володимир Авраменко та члени його родини.

Нагадуємо, під Києвом продають спиртзавод дешевше за квартиру. А у Києві продають будівлю «Квітів України», детальніше про це читайте тут. Водночас ПриватБанк продовжує боротьбу з колишніми своїми власниками за готель «Мир» у Києві.

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: