Справа про будівництво у Києві: за що НАБУ оголосило у розшук екс-депутата міськради Дніпра

Справа про будівництво у Києві: за що НАБУ оголосило у розшук екс-депутата міськради Дніпра

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило у розшук Едуарда Багдасаряна. У Дніпрі він був відомий як депутат міської ради минулих скликань. Однак справа, за якою його розшукують, стосується народного депутата від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка. Останній намагався заволодіти державною землею у Києві та звести на її місці житлові будинки. 

Про це стало відомо з офіційного сайту НАБУ. Багдасарян виступає підозрюваним у справі народного депутата Дмитра Ісаєнка. Підозри вказані за статтями "Замах на вчинення кримінального правопорушення" (ч. 3 ст. 15 Кримінального кодексу України), "Вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою" (ч. 2 ст. 28 КК), "Зловживання владою або службовим становищем" (ч. 2 ст. 364 КК).

Скрін з сайту НАБУ
Скрін з сайту НАБУ

За даними слідства, у 2020 році народний депутат України Дмитро Ісаєнко від проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя" змовився з керівником «Держбудкомбінату» і тодішнім заступником керівника Управління справами Апарату ВРУ. Якраз в Управлінні справами Апарату Верховної Ради працював Едуард Багдасарян. Вони вирішили незаконно та без погодження Верховної Ради виставити на аукціон земельну ділянку площею 8 га у Києві, де розміщена виробнича база «Держбудкомбінату». На цій ділянці, згідно зі стратегічним планом розвитку Києва, мав би бути парк та зони відпочинку. Але народний депутат хотів збудувати там житловий комплекс, отримавши землю за майже вдвічі меншою ціною, кажуть у НАБУ.

Дмитро Ісаєнко — народний депутат від ОПЗЖ. Фото: ukranews.com
Дмитро Ісаєнко — народний депутат від ОПЗЖ. Фото: ukranews.com

За даними слідства, перемогу на аукціоні отримала компанія, пов’язана з депутатом. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у близько 300 млн грн. Натомість за даними слідчих, реальна вартість ділянки та майна становила понад 525 мільйонів гривень. Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.

[embed][/embed]

Як зазначається, підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. При цьому, за даними слідства, учасники цієї схеми намагалися уникнути відповідальності, оперативно звернувшись до прокуратури. У провадженні фігурує компанія ТОВ «Ніка ЛТД», засновницею якої була дружина Ісаєнка Наталія. Серед  підозрюваних у справі про землю Державного будівельного комбінату слідчі називають:

  • народний депутат України IX скликання (чинний) – ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України;
  • екс-заступник керівника Апарату Верховної Ради України – керуючий справами – ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України (його місцеперебування не встановлене), за повідомленням ЗМІ це Едуард Багдасарян;
  • колишні директор Юрій Орлов та працівник ДП «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» («Держбудкомбінат») – ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України та ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Дмитро Ісаєнко – народний депутат України з 2019 року від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя». У квітні 2022 року вийшов з забороненої ОПЗЖ і увійшов до депутатської групи «Відновлення України». Депутат – член парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. До свого депутатства у 2007-2015 роках працював заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Журналіст Дмитро Гнап з’ясував, що Ісаєнко жив у маєтку у престижному селищі Козин, що у 25 км від Києва.

Апеляційна палата Вищого антикорсуду (ВАКС) визначила для Ісаєнка заставу 26,8 млн грн. Дмитро Ісаєнко знаходиться під підпискою про невиїзд з Києва, здав закордонні паспорти, йому потрібно прибувати за першим викликом; повідомляти про зміну місця проживання; не відлучатися з Києва та Київської без дозволу; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками. Едуарду Багдасаряну та колишньому працівнику держпідприємства повідомили про підозру заочно, адже про їхнє місцеперебування невідомо.

Що відомо про Едуарда Багдасаряна

З 2004 року Едуард Багдасарян був підприємцем у Дніпрі. У 2010 році його обрали депутатом міської ради Дніпра від ВО "Батьківщина". З листопада 2013 року Багдасарян очолював фракцію "Батьківщини" у міській раді та був членом комісії з питань комунальної власності. Депутатські повноваження закінчилися наприкінці 2015 року. З 2014 по 2016 рік політик очолював міську організацію ВО "Батьківщина" у Дніпрі. З березня 2014 року він очолював депутатську групу "Наше місто" у міській раді, до якої увійшло 57 депутатів.

Едуард Багдасарян
Едуард Багдасарян

У 2015 році депутат міської ради Дніпра балотувався до міської ради Кам'янського, але депутатом не став. Проте у 2019 році він почав працювати заступником керуючого справами в Апараті Верховної Ради України в Києві. Потім став першим заступником, а з вересня 2020 року до початку лютого 2022 року очолював Апарат Верховної Ради України. У 2021 році екс-депутат з Дніпра засвітився у Верховній Раді з годинником Rolex за 17 тисяч доларів (близько 472 тис. грн за тодішнім курсом).

Зазначимо, що відповідно до норм Конституції України особи не вважаються винними у правопорушенні, якщо їхня провина не доведена у суді. Тому Ісаєнко та його спільники є підозрюваними.

Нагадуємо, прокуратура хоче конфіскувати 2 млн грн у депутата від ОПЗЖ. Минулого тижня Вищий антикорупційний суд відмовився відпустити з-під варти Романа Насірова, якого підозрюють в отриманні хабаря на 722 млн грн. А ще ВАКС оголосив у розшук колишню керівницю "Київзеленбуду" Наталію Бєлоусову у справі про розкрадання 115 млн грн. А ще не так давно СБУ заарештувала майно російського депутата з Бєлгорода на 180 млн грн на Дніпропетровщині і Херсонщині, детальніше про це читайте тут.

Валерій Магланович

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.