Информатор Деньги

Киев

Під час війни: на Подолі у Києві зносять будівлю кінця ХІХ століття

Забудовники руйнують історичну будівлю. Про це Інформатор Гроші пише з посиланням на журналіста Сергія Грішина та активіста Дмитра Перова.

В Києві на вулиці Турівській, 29а руйнують чергову історичну пам’ятку. Про це 25 серпня написав у своєму ТГ-каналі головний редактор телеканалу «Ісландія» Сергій Грішин.

«Будинок є зразком промислової архітектури кінця ХІХ. Влітку минулого року споруда потрапила до списку цінної історичної архітектури, що потребує додаткового захисту, – так званий список Кличка», — йдеться у повідомленні.

За словами активіста Дмитра Перова, без жодних вивісок і паспорту об’єкту демонтували столярні майстерні, що на вул. Турівській, 29а.

«Будинок є зразком промислової архітектури — кін. ХІХ-поч. ХХ ст. Влітку минулого року споруда потрапила до Списку цінної історичної архітектури, що потребує додаткового захисту Київська міська рада (т. зв. «Список Кличка по культурній спадщині»), — заявив Перов. — На місце прибула Національна поліція України, втім після від’їзду копів — демонтаж відновився знову».

Коментуючи ці події, кияни вважають, що список немає ніякої юридичної сили. Є навіть припущення, що «може по тому списку забудовники й зносять».

Що за «список Кличка»

Нагадаємо, що наприкінці серпня минулого року у Києві запровадили мораторій на реконструкцію історичних споруд ХІХ-ХХ століття. Тоді стало відомо, що у столиці хотіли внести до реєстру пам’ятників 1 тисячу 542 знання, але Мінкульт погодився надати особливий статус лише 73 об’єктам. Тоді міськрада Києва затвердила свій охоронний список із 119 об’єктів культурної спадщини столиці ХІХ-ХХ ст., який може поповнюватись.

У вересні 2021 року заступник голови КМДА Володимир Прокопів у соцмережі оприлюднив перший варіант «списку Кличка». Передивитися його можна за посиланням.

Те, що залишилося від будинку на Цимлянському провулку, 3

Але це не допомогло. Під час повномасштабної війни у столиці намагалися демонтувати дома із охоронного списку. Наприклад, будівлю на Цимлянському провулку, 3, чи дім на вулиці Тургенєвській, 22.

Залишки будівлі по вул. Тургенєвській, 22

Там забудовник намагався знести дерев’яну садибу ХІХ століття для будівництва ІІ черги ЖК «Тургенєв». Про це можна прочитати за посиланням.

Олена Скобцева

ФОТО – ТГ-канал Сергія Грішина, ФБ-сторінка Дмитра Перова

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: