Информатор Деньги

Киев

Петиція киян проти встановлення новорічної ялинки у центрі міста набрала необхідні голоси: чому це не найкраща ідея

Мерія Віталія Кличка схиляється до ідеї встановлення головної ялинки країни у Києві перед новорічними святами. Однак громадськість обурюється і виступає проти. Петиція проти встановлення ялинки набрала вже понад 6 тисяч голосів киян. Чи дійсно не можна обійтися без святкування у місті, яке живе під загрозами ракетних ударів та евакуації через можливе зникнення електроенергії й водопостачання?

За 1 день петиція Наталії Попович на сайті Київради набрала вже 6187 підписів з необхідних 6000. Як пише авторка, вона вважає недоречним встановлювати ялинку, витрачати кошти на її придбання, монтаж, обслуговування, демонтаж. Виділені кошти доречніше витратити на допомогу ЗСУ або внутрішнім переселенцям. Наталія Попович вважає, що свято має бути у кожного вдома, і можна обійтися без ялинки, а всі свята масово гуляти вже можна буде після виграшу у війні.

Що цьому передувало?

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що, попри на війну, в столиці буде встановлена головна новорічна ялинка країни. Цього року не буде традиційних святкувань, концертів та ярмарку зі скупченням людей, але буде ялинка як символ Нового року та Різдва. Водночас Кличко зазначив, що всі можуть відсвяткувати у сім’ї (без гулянь). Поки не відомо, де збираються ставити ялинку, але вже ведеться підготовка до цього.

Президент Folk Ukraine Ігор Добруцький, організатор тогорічного новорічного свята на Софійській площі, заявив, що наразі шукають спонсорів і меценатів, які готові вкластися у встановлення головної ялинки країни. За його словами, розроблено декілька варіантів ескізів, якою може бути головна новорічна ялинка 2022-2023. До слова минулорічну ялинку поставили коштом бізнесу і меценатів за ініціативи Folk Ukraine – тоді на це витратити 25-27 млн грн разом з усіма декораціями, але гроші були не з бюджету Києва. Далі наводимо ескізи, як може виглядати головна ялинка країни (за задумом художників) у цьому році.

Якщо у Києві не дозволять поставити головну ялинку країни, є альтернативний варіант: встановити її макет біля Музею історії Києва. Про це повідомив президент Folk Ukraine Ігор Добруцький. «Біля Музею історії Києва ми поставимо зменшену головну ялинку, тобто її макет, як фотозона. Вона матиме висоту 3-3,5 метра і в діаметрі 5», — озвучив  Добруцький план на випадок відмови від встановлення головної ялинки.

Що з цим не так?

По-перше, варто сказати про безпеку. Навіть якщо у новорічну ніч нікого не буде на вулицях, багато людей збиратиметься вдень довкола ялинки. Не можна відкидати, що росіяни не спробують зіпсувати свято.

По-друге, припустимо, що бізнес сам встановить ялинку. Але чи не краще витратити гроші на допомогу армії, переселенцям, на закупівлю того, без чого місто не обійдеться у наступні місяці? Адже встановлення ялинки може коштувати в районі декількох мільйонів гривень. А якщо ще й підсвітити новорічні гірлянди надвечір (як на ескізах), то це може бути додатковим навантаженням на енергосистему – добре, якщо це буде енергія з електрогенераторів.

По-третє, у Києві постійно діють відключення світла. То без світла сидить 300 тисяч квартир, то 450 тисяч. Раніше у телеефірі Віталій Кличко заявив, що у разі повного вимкнення електроенергії у місті, відбуватиметься евакуація мешканців – а це понад 3 мільйони людей. А столичну владу про можливість повного вимкнення електроенергії попередять за щонайменше 12 годин. Директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук після спростував інформацію, що Київ нібито планує евакуювати населення та зазначив, що підстав для цього наразі немає.

Втім, Кличко пообіцяв підготувати пункти обігріву, запаси палива, генераторів, води, їжі. А ще, до речі, під час вимушених вимкнень світла не працює частина світлофорів, що призводить до аварій на дорогах.

По-четверте, столична влада не допомагає підготуватися мешканцям до зими. Наприклад, у Львові мерія компенсує для ОСББ та ЖБК 50% вартості придбання електрогенераторів. У Києві депутати зареєстрували такий проєкт рішення, але не відомо, чи підтримає його більшість їхніх колег. А у Чернігові від встановлення ялинки вже відмовилися.

Нагадаємо, що попри війну столична влада витрачає кошти на комфорт у місті: на благоустрій парку «Прибережний» витратить 42,7 млн грн.

Ілюстрації — Realist.Online

Дмитро Чернишов

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: