Информатор Деньги

Днепр

Чи зможе Василь Гезь очолити Обухівську громаду після виходу з в’язниці

У серпні 2022 року щодо голови Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області суд виніс вирок – один рік за гратами. Поки це покарання не набрало законної сили, Гезю обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Чи зможе він після цього знов очолити селищну раду чи отримати іншу посаду в органах влади?

Згідно із даними судового реєстру, поки немає відомостей, що цей вирок оскаржували. Якщо припустити, що Василь Гезь таки проведе цей рік за гратами, то що буде далі? Чи зможе він висувати свою кандидатуру знов на виборах? Це питання Інформатор Гроші задав експертам.

За словами адвоката громадської організації «Платформа прав людини» Євгена Воробйова, через три роки після відбуття покарання Василь Гезь може обиратися. Якщо за нього проголосують, він може знов стати чиновником.

«Через три роки судимість вважається погашеною, якщо за цей час не було скоєно інших кримінальних правопорушень. Для того, аби знов стати представником ради чи державним службовцем, особа може достроково клопотати до суду щодо зняття судимості. Якщо буде прийняте позитивне рішення, то особа знову може висувати себе на голову ради», — заявив Євген Воробйов.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження селищного голови припиняються із набранням законної сили щодо нього обвинувальним вироком суду. Про це сказав юрист та керівник організації «Інститут реформ та інновацій» Роман Сердюк.

«Тобто, якщо Василь Гезь не подасть або програє апеляцію, то його повноваження припиняються автоматично і його обов’язки виконуватиме секретар ради до проведення нових виборів. Також він не зможе балотуватись на посаду доки його судимість не буде знята або погашена, тобто протягом трьох років з дати закінчення основного покарання. Так само, він не зможе бути навіть членом виборчої комісії. А якщо за інші злочини його притягнуть до кримінальної відповідальності знову, то він буде вважатись таким, що вчинив злочин повторно та не зможе претендувати ні на умовне покарання, ні на умовно-дострокове звільнення, навіть за дуже хорошу поведінку», — заявив Роман Сердюк.

Що трапилося

Селище міського типу Обухівка (колишня назва — Кіровське) – це елітне передмістя Дніпра з гарною природою та однією з найчистіших поки що річок Дніпропетровської області – Ореллю. Це як Конча-Заспа для киян.

Інформатор Гроші писав, що у грудні 2019 року мали відбутися вибори в Обухівській територіальній громаді. Тоді від мешканців смт. Обухівка та села Горянівське Обухівської селищної ради, а також від мешканців смт. Миколаївка Миколаївської селищної ради мали обрати депутатів та селищну голову до Обухівської селищної ради. Перший у списку кандидатів на посаду керівника був Василь Гезь, який проходив у кримінальній справі. Його звинувачували у службовому підробленні. Нібито він підписав акти виконаних робіт з реконструкції парку на вул. Центральна в Обухівці, хоча, за даними правоохоронців, роботи були виконані не до кінця.

Гезю загрожувало обмеження волі терміном до трьох років із позбавленням права обіймати посади на такий же термін. Але в березні 2021 року ухвалою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області провадження щодо нього закрили. Як йдеться в ухвалі судді Жанни Озерянської, «у зв`язку із закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності».

Разом з тим, в червні 2020 року було відкрито нове кримінальне провадження. Слідчі підозрювали, що Обухівська селищна рада, якою керує Василь Гезь, нібито перерахувала кошти з бюджету на прибирання снігу, якого не було. Для цього уклали договори із фірмою «Дорожне управління спецавтодор». Але згідно із відомостями надзвичайників, в січні 2020 року снігу майже не було.

Щоб встановити факти, слідча просила підлеглих Гезя надати документи, але у повному обсязі вона їх не отримала. Для цього знадобилося отримувати дозвіл на проведення обшуку. В червні 2020 року такий дозвіл було надано.

Але нерви у Гезя, мабуть, не витримали. Під час обшуку він розірвав ухвалу і поїхав на нараду. Хоча це не зупинило обшук, проте зіграло не на користь обвинуваченого. Суддю сильно засмутив той факт, що документ його колеги було розірвано. А щодо представниць селищної ради, які заявили, що Василь Гезь розірвав «не ухвалу суду, а чистий аркуш паперу», суддя побачив злочин. За його словами, за неправдиві показання свідків слід провести досудове розслідування. «Відверте порушення закону свідками не повинно залишитись безкарним», — йдеться у вироку.

Інформатор Гроші писав, що суд вирішив визнати Василя Гезя винним і покарати його тюремним строком на один рік. «До набрання вироком законної сили обрати обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, і взяти його під варту в залі суду негайно. Строк покарання обчислювати з 22 серпня 2022 року», — оголосив суддя Сергій Ребров.

 Олена Скобцева

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: