Информатор Деньги

Киев

У Києві не можуть відновити бізнес-центр Черновецького та Ніконова після обстрілів

Причина тому висока вартість ремонту. Офісна будівля постраждала внаслідок обстрілу Києва 10 жовтня 2022 року. Мова йде про бізнес-центр «101 Tower» на вулиці Гетьмана Павла Скоропадського (Льва Толстого), 57, в якому знаходился офіси «ДТЕК» Ахметова та компанії Samsung. 

Після жовтня 2022 року будівля досі не відновлена. Як вважають у власників, вартість реконструкції бізнес-центру складає від 10 до 13 мільйонів доларів. Поки що власники не готові вкладати гроші у відновлення. До обстрілу у будівлі орендували приміщення компанії Samsung, ДТЕК Ріната Ахметова, Sport Life, візовий відділ Посольства Німеччини в Україні та інші. Натомість власники планують стягнути збитки з росії через суд.

Постраждалий бізнес-центр зараз. ФОТО: Страна.ЮА

101 Tower – одна з найкращих офісних будівель столиці України. Побудований у 2012 році за проєктом «Архіматики», 27-поверховий бізнес-центр найвищого класу «А» має площу понад 60 тис кв м. Вартість будівництва 101 Tower, за експертними оцінками, становила 65-80 млн дол. Будівництво БЦ профінансували девелопер Ігор Ніконов та політик Вадим Столар. Зараз 75% офісного центру через ТОВ «Єврожитлогруп» належать бізнесмену Степану Черновецькому — сину колишнього очільника Києва Леоніда Черновецького. Ще 25% цієї компанії належить Ігорю Ніконову від KAN Development. Ігор Ніконов працював з 22 липня 2014 року до 7 грудня 2015 року першим заступником голови КМДА Віталія Кличка. Бізнесмен знайомий із чинним мером з 1993 року. У Київській адміністрації будівельник-чиновник курирував питання економіки, фінансів та транспорту. Після звільнення з посади залишився радником Віталія Кличка.

Вибиті панелі бізнес-центру 101 Tower зараз. Фото: Страна.ЮА

У 2007 році тодішній міський голова Києва Леонід Черновецький підписав рішення Київради про продаж ділянки на вулиці Льва Толстого, 57 для будівництва адміністративно-житлового комплексу компанії «Єврожитлогруп» за 8,8 млн грн. Сусідню ділянку передали цій же компанії в оренду. У той час «Єврожитлогруп» належала Ігорю Ніконову та Вадиму Столару в рівних пропорціях. Згодом Степан Черновецький викупив частку Столара та половину частки Ніконова. Ділянка, де збудовано 101 Tower, розташована за 50 метрів від теплоелектроцентралі, 450 метрів від центрального залізничного вокзалу та біля річки Либідь.

Нагадуємо, 10 жовтня 2022 року також було значною мірою зруйновано історичний житловий будинок на Жилянській, 116-А. Мешканці виступили за відновлення будинку та замовили експертизу. Натомість Віталій Кличко та його підлеглі вважають, що будинок у центрі міста не підлягає відновленню та має бути знесений. Мешканців планували відселити у менш престижні квартири.

Дмитро Чернишов

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: