Информатор Деньги

Киев

Війна почекає: Київ витратить 2 млрд грн на купівлю нових тролейбусів

Влада Києва за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку планує оновити громадський транспорт. На закупівлю нових тролейбусів оголошено тендер. Вартість — близько 2,12 млрд грн. Детальніше — у нашому матеріалі.

Організатор тендеру — комунальне підприємство Київради «Київпастранс». Вартість тендеру — до 50 млн євро (близько 2 млрд грн). Гроші будуть надаватися в кредит від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в міру надходження техніки.

Це вже другий тендер. На першому не було кваліфікованих учасників. Пропозиції на тендер збиратимуть до 4 жовтня 2023 року. Контракт на закупівлю після перемоги одного з учасників буде виконуватися протягом 20 місяців (тобто вже у 2024-2025 роках).

Планують закупити два види низькопідлогових тролейбусів з можливістю автономного ходу не менш ніж 20 кілометрів, 12-метрові на 90 пасажирів (у т.ч. 28 сидячих місць та 1 для інвалідного візка) і 18-метрові на 170 пасажирів (у т.ч. 45 сидячих місць та 1 для інвалідного візка). Швидкість їх становитиме не менше за 55 км/год. Кількість тролейбусів, яку розраховують придбати, не зазначається.

Разом з тролейбусами в рамках цього ж тендеру придбають комплекти запасних частин і витратних матеріалів, комплекти обладнання та інструментів для технічного обслуговування, ремонту та супутніх послуг. По суті має перемогти фірма, яка запропонує найдешевший варіант достачання готових тролейбусів до Києва. Погашати кредит потім будуть протягом до 22 років, сплачуючи частку кожні пів року. Закупівля здійснена в рамках проєкту ЄІБ та Мінінфраструктури України «Міський громадський транспорт України», за якою планується оновлення комунального транспорту у ряді міст за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку.

У липні 2023 року директор департаменту транспорту Руслан Кандибор повідомив, що Київ планує закупити у цьому році 114 автобусів та 100 тролейбусів. За словами Кандибора, зараз у Києві немає дефіциту тролейбусів: загалом їх 340 одиниць, а щодня на лінію виходять 200. Також за час повномасштабної війни знизився пасажиропотік і зараз становить 800 тисяч (був 1 мільйон 400 тисяч).

Нагадуємо, Київ за іншим інвестиційним проєктом закуповує сучасні трамваї з Дніпра на 25 мільйонів євро. Міжнародний аеропорт Борисполя після «дружньої поради» від Бюро економічної безпеки України вирішив відмовитися від послуг прибирання на цей рік на 52 млн грн. Як вважають активісти, Київ втратив 2,4 млрд грн через обов’язкову зупинку комунального громадського транспорту під час повітряних тривог.

Дмитро Чернишов

 

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: