Информатор Деньги

Киев

Під Києвом виставили на продаж спиртзавод за 9 млн грн: в якому він стані

Попри війну в Україні триває велика і мала приватизація. Фонд державного майна (ФДМУ) продає спиртзавод та частину майна у селі Червона Слобода Бучанського району Київської області. Стартова вартість активу — 9 млн 717,5 тис. грн. Детальніше — у нашому матеріалі.

Аукціон з продажу майна має відбутися 29 серпня 2023 року. Відповідно потенційні покупці свої цінові пропозиції зможуть подати до 28 серпня. Загальна площа всієї нерухомості, яка продається у цьому лоті, складає 1 тис. 698,7 кв. м. Однак не все розташована у Червоній Слободі.

Червона Слобода на мапі Київської області

Підприємство було засноване у 1881 році. Проходило модернізацію у 2019 році. Червонослобідський спиртзавод займається виготовленням етилового ректифікованого спирту. Сировиною є зерно. Потужність виробництва – 31 тис. 500 літрів за добу. Технологічне обладнання знаходиться у задовільному стані. Підприємство забезпечене водопроводом, електроенергією, каналізацією. Підприємство знаходиться за 50 км від Києва та неподалік траси М 06 Київ — Чоп.

Одна з будівель Червонослобідського спиртзаводу. Фото: ФДМУ

Для участі в аукціоні потрібно буде сплатити гарантійний внесок, а саме 1 млн 943 тис. 505 грн. Його повернуть після проведення аукціону, а переможцю зарахують як сплату частини коштів за об’єкт. А ще потрібно сплатити реєстраційний внесок за участь в аукціоні в розмірі 1,34 тис. грн. В рамках цього лоту продається таке майно:

  • будівля БРУ (750 кв. м) — Київська область, Бучанський (Макарівський район), с. Червона Слобода, вул. Заводська, 3;
  • спиртосховища (583,4 кв. м) — с. Червона Слобода, вул. Заводська, 3;
  • лабораторія (327,4 кв. м) — с. Червона Слобода, вул. Заводська, 3;
  • 8% будівлі їдальні (37,9 кв. м) — с. Червона Слобода, вул. Лесі України (70-річчя Жовтня), 89.

Одна з будівель Червонослобідського спиртзаводу

Земельна ділянка під будівлями заводу не продається. На території будівель заводу, які виставлені на продаж, перебуває майно, яке не увійшло до складу об’єкта приватизації (готова продукція, товари, сировина і матеріали, у тому числі сировина у незавершеному виробництві, паливо тощо), та залишається у державній власності і обліковується на балансі ДП «Укрспирт». Право беззастережного користування та розпорядження майном, яке не увійшло до складу об’єкта приватизації, залишається за ДП «Укрспирт» або іншим балансоутримувачем. Тому покупець має забезпечити безперешкодний доступ на об’єкт для представників держпідприємства.

За умов придбання цього активу покупець має перерахувати державному підприємству «Укрспирт» додатково 9 млн 717 тис. 526 грн. Тобто вартість активу для покупця через це вдвічі більше за початкову. Це борги держпідприємства по зарплаті, перед бюджетом (у т.ч. штрафи), з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, прострочені кредити. А на остаточну вартість об’єкта приватизації, яка буде визначена в ході аукціону, нараховується 20% ПДВ. На підприємстві є також 7 транспортних засобів, інша нерухомість та устаткування, але, судячи з усього, їх продадуть на інших аукціонах. Детальніше про об’єкт написано тут.

Раніше ми писали, що Фонд держмайна виставив на продаж Триліський спиртзавод на Київщині дешевше за квартиру. Однак покупців не знайшлося. Тому його спробують продати ще раз.

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: