Информатор Деньги

Киев

Депутату Київради Слончаку подарували 300 тисяч доларів: дані НАЗК

Днями стало відомо, що один з депутатів міської ради Києва отримав чудовий подарунок. А саме близько 8,5 млн грн подарувала депутату його мати. Втім, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вважає, що депутат незаконно збагатився. Детальніше — читайте у нашому матеріалі.

Згідно з декларацією депутата за 2020 рік, він отримав цю суму «у подарунок від матері». За інформацією НАЗК, розмір її доходів за останні 22 роки не дозволяв накопичити суму для такого подарунка. У відповідь на запит відомства жінка пояснила, що подарована сума залишилась у спадок від її покійного чоловіка, батька депутата, а джерелом надходження грошей є доходи від його підприємницької діяльності.

Також жінка додала до пояснень нотаріально завірену копію договору про дарування 300 тис. дол., що становило близько 8 млн 480 тис. 380 грн. Однак у НАЗК зазначають, що у жінки немає офіційних документів, які б підтверджували, що вона успадкувала таку суму. В той самий час її покійний чоловік мав заборгованість по сплаті податку на 35,5 тис. грн.

«Викладені факти дають привід для обґрунтованого сумніву стосовно можливості матері надати такий подарунок своєму синові», – підсумовує НАЗК. Відомство передало матеріали справи до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) задля розв’язання питання з внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства.

Володимир Слончак є співголовою фракції ВО «Батьківщина» у Київраді. Також він є заступником голови депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності. У грудні 2018 року — квітні 2020 року працював заступником голови КМДА Віталія Кличка, але був звільнений. Приводом для відставки з поста заступника Кличка став інцидент з поліцейським: політик у стані алкогольного сп’яніння вдарив по обличчю інспектора, який зупинив автівку. Потім цю справу закрили. А ще Слончак є головою наглядової ради «Київміськбуду». Загалом працював у Київраді чиновником з 2005 року.

Нагадуємо, що колишній директор департаменту благоустрою КМДА та підлеглий Кличка Тимур Ткаченко став заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості. А хто міг бути причетний до крадіжки 4,7 млн грн на ремонті Чоколівського бульвару у Києві — читайте тут. Хто у Києві за кошти бюджету руйнує колишній цех заводу «Більшовик» за 91 млн грн та для чого — дізнайтеся тут.

Дмитро Чернишов

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: