Информатор Деньги

Киев

Суд у Києві закрив справу ексзаступника міністра екології України про заволодіння 32 млн грн

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) закрив кримінальне провадження у справі Дмитра Мормуля. Його підозрювали у заволодінні 32 млн грн при закупівлі послуг із дистанційного зондування Землі. Колишній заступник міністра нині перебуває за кордоном. 

Про це повідомляє сайт «Слово і діло». Адвокат колишнього заступника міністра екології Дмитра Мормуля подав до суду клопотання про звільнення його клієнта від кримінальної відповідальності та закриття справи у зв’язку із закінченням строків давності. У березні 2023 року НАБУ оголосило у розшук Дмитра Мормуля.

«(Дмитра Мормуля – ред.), який обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України, звільнити від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, у зв’язку із закінченням строків давності. Кримінальне провадження за обвинуваченням (Дмитра Мормуля – ред.) у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України, закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності», – йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду.

Слідство встановило, що у 2011 році Мінприроди оголосило переможцем у тендері на розробку та впровадження програмного забезпечення для проведення моніторингу навколишнього природного середовища заздалегідь визначену австрійську компанію. Відомство уклало з нею договір на суму 41,15 млн грн. Однак, переможець не був здатний і взагалі не планував надавати ці послуги. Натомість за допомогою радників тодішнього міністра екології та природних ресурсів залучили низку підрядників, які й стали реальними виконавцями тендеру.

За це вони одержали лише близько 20% від суми тендеру. Решту отриманих від міністерства коштів 32 млн 48 тис. грн упродовж 2012 року учасники схеми вивели. Гроші переказали на рахунки інших закордонних фірм на підставі фіктивних документів про нібито розроблене програмне забезпечення, яке насправді не розроблялося та не постачалося, а його функціонал виконувався частиною програмного забезпечення, яке було поставлене реальним виконавцями проєкт. Крім того, повідомлено про підозру двом громадянам Республіки Австрія, яким додатково інкриміновано відмивання легалізацію (коштів) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Дмитро Мормуль був заступником Міністра екології та природних ресурсів України у 2010-2012 роках. Начальником у Мормуля був скандальний український олігарх Микола Злочевський, який у 2010-2012 роках працював міністром екології в уряді Миколи Азарова. У 2008-2010 роках Мормуль очолював Державну геологічну службу (у 2006-2008 роках був заступником голови). А після роботи в міністерстві ще деякий час працював у «Нафтогазі України». Зі зміною влади після Євромайдану у колишнього чиновника почалися проблеми та він був звільнений від посади у «Нафтогазі» у 2014 році.

Розслідування велося з 2014 року. А ще Дмитро Мормуль після цього епізоду став членом президії політичної партії «Патріот», яка у 2019 році брала участь у виборах до Верховної Ради України. Також він певний час був помічником-консультантом народного депутата України від партії «Блок Петра Порошенка» Віталія Чепиноги (2014-2019). При цьому зазначається, що Дмитро Мормуль покрив шкоду, завдану бюджету. Однак знаходиться за кордоном і відповідно не поніс покарання. 31 травня 2023 року Дмитро Мормуль перестав знаходитися у розшуку українських правоохоронців. Підозрюваним у справі загрожувало 7-12 років позбавлення волі.

Нагадуємо, ВАКС продовжив на 2 місяці перебування під вартою колишнього народного депутата України від Радикальної партії Сергія Скуратовського у справі про заволодіння 112 млн грн. Також зараз у суді перебуває справа щодо колишнього гендиректора держпідприємства «Антонов» за втрату літака Ан-225 «Мрія» та завдання збитків на 8,5 млрд грн. А ще поки розглядають справу проти ексголови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, який отримав 722 млн грн хабарів від мільярдера Олега Бахматюка.

Дмитро Чернишов

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: