Информатор Деньги

Киев

Правоохоронці з Київщини закрили нелегальний цех з виробництва алкоголю у Чернігові на 9 млн грн

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) спільно з іншими правоохоронцями припинило незаконне виробництво алкоголю у Чернігові. Орієнтовна вартість вилученої продукції складає 9 млн грн. Фальсифікат розвозили через своїх дилерів по всій країні. 

За даними БЕБ, було вилучено майже 38 тис. літрів фальсифікованого алкоголю та обладнання. За підрахунками аналітиків ймовірна сума збитків від несплати акцизного податку становить майже 2 млн грн. Слідством встановлено групу осіб, яка налагодила масове виробництво контрафактної продукції на території одного із виробничих комплексів. Для незаконної діяльності фігуранти справи закупили необхідне обладнання, сировину та матеріали. Контрафактні горілчані вироби розливали в скляну тару під виглядом українських брендів, при цьому використовували підроблені марки акцизного податку.

Підпільний горілчаний цех у Чернігові. ФОТО: БЕБ

Небезпечний для здоров’я людей фальсифікат продавали через мережу довірених осіб по Україні. На заводі у Чернігові проводилося виробництво та фасування продукції. Також проведено низку обшуків складських приміщень та вантажних автомобілів на території Київської області.

Підпільний горілчаний цех у Чернігові. ФОТО: БЕБ

Розслідування триває. Встановлюється повне коло причетних осіб.  Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 199 Кримінального кодексу України (виготовлення, придбання, перевезення з метою використання при продажу товарів, незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного податку), ч. 1 та ч. 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) здійснюють детективи Бюро економічної безпеки з Київської області спільно з київськими прикордонниками під процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури. За такі злочини передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на 3-7 років (виготовлення підробних акцизних марок) та позбавленням волі на строк 8-10 років з конфіскацією майна, з вилученням та знищенням незаконно виробленої або придбаної продукції, обладнання для її виготовлення.

З початку 2023 року Бюро економічної безпеки у різних регіонах вилучило контрафактного алкоголю на 650 млн грн. Це втричі більше, ніж за 2022 рік. За результатами досудових розслідувань у кримінальних провадженнях вже оголошено про підозру 17 особам, 9 проваджень скеровано до суду та винесено 8 вироків. За результатами обшуків та оглядів з незаконного обігу вилучено:

  • 5 ліній по виробництву лікеро-горілчаних виробів;
  • 375 тонн спиртовмісних рідин, що включають різного виду спиртовмісну продукцію у тому числі спирт, лікеро-горілчані вироби тощо.
  • понад 150 тисяч марок акцизного податку з ознаками підробки.

Станом на кінець липня 2023 року у Київській області співробітники Бюро провели обшуки на території складських, виробничих та адміністративних приміщень цукрового комбінату. Виявлено та вилучено близько 170 тонн безводного спирту, який реалізовувався під виглядом складника бензину та біоетанолу. Орієнтовна вартість спирту становить понад 67,5 млн гривень.

У Дніпропетровській області детективи БЕБ викрили осіб, які організували незаконне виробництво рідини з характерним запахом спирту в промислових масштабах. Щодобово вироблялося орієнтовно 15-20 тонн спирту, який перекачувався за допомогою підземного трубопроводу довжиною близько 1 км до спиртосховища. Вилучено близько 107 тонн рідини з характерним запахом спирту. Вартість вилученої рідини становить понад 10 млн грн.

Нещодавно співробітники БЕБ закрили 6 незаконних гральних залів у Білій Церкві та Києві. До цього — ще 6 у чотирьох містах Київської області. Нагадуємо, що депутат міської ради організував у Києві та Дніпрі кол-центри, де збирав донати на ЗСУ, а гроші залишав собі, таким чином ошукав людей на 10 млн грн, про кого йде мова — читайте тут.

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: