Информатор Деньги

Экономика

Україна спробує повернути з Нью-Йорка 40 млн доларів, які належали банку росіян

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) довів в окружному суді Нью-Йорка (США) приналежність коштів українського «Промінвестбанку» державі. Мова йде про суму у 2 млн доларів та понад 36,6 млн євро, які перебували на рахунку одного з американських банків. На ці кошти претендували громадяни США, але тепер їх можуть переказати Україні.

Про цю новину повідомляє пресслужба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Вказана сума в еквіваленті близько 40 млн доларів була розміщена на кореспондентських рахунках українського «Промінвестбанку» в американському The Bank of New York Mellon (BNY Mellon). Український «Промінвестбанк» належав російській державній корпорації «ВЭБ.РФ» (колишній «Внешэкономбанк»). 25 лютого 2022 року «Промінвестбанк» в Україні був націоналізований та виведений з ринку. Наразі майном банку керує ФГВФО, який займається ліквідацією банку.

У листопаді 2022 року на ці кошти в BNY Mellon почали претендувати кілька американських громадян як потерпілі від дій руху «Талібан» в Афганістані у 2016 році. Оскільки під час судового процесу за позовом цих осіб в американському суді було встановлено зв’язки рф з «Талібаном», суд встановив можливість для позивачів відшкодування завданої їм шкоди за рахунок майна рф. Проте українському Фонду гарантування вдалося довести в Окружному суді м. Нью-Йорка, що згадані позивачі не можуть претендувати на кошти Банку, оскільки на момент ініціювання судом списання цих коштів їх власником була вже Україна, а не держава-агресор. Фонд гарантування вкладів за участі Кабінету Міністрів України перереєстрував корпоративні права в розмірі 99,77% статутного капіталу Банку на державу Україна в особі Державного підприємства «Національний інвестиційний фонд України».

Промінвестбанк

12 липня 2023 року Окружний суд м. Нью-Йорка видав наказ, яким задовольнив заяву Фонду гарантування вкладів щодо скасування виконавчого листа про списання коштів Банку на користь американських позивачів. Тепер у ФГВФО сподіваються на скоріше повернення цих грошей Україні. Вони підуть на розрахунок по боргах «Промінвестбанку».

Нагадуємо, у Дніпрі виставили на продаж фабрику цукерок «АВК» через борги перед «Промінвестбанком» (тепер — ФГВФО). У цей час державний ПриватБанк у Лондоні судиться за 1,9 млрд доларів проти дніпровських мільярдерів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. А суд в Ізраїлі відмовився розглядати позов ПриватБанку до Коломойського та Боголюбова на 600 млн доларів.

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: