Информатор Деньги

Днепр

ЄБРР надасть кредит Дніпру на 25 млн євро: на що підуть кошти

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтримає обласний центр кредитними коштами. Необхідність фінансування обґрунтовують з напливом внутрішніх переселенців до Дніпра. Детальніше — у матеріалі Інформатор Гроші.

Про кредит на 25 млн євро (понад 1 млрд грн) повідомлено на офіційному сайті ЄБРР. Кредит допоможе забезпечити безперебійне надання життєво важливих муніципальних послуг у місті, яке зазнало напливу біженців у результаті війни”, — йдеться у повідомленні. Зазначається, що Дніпро – четверте за величиною місто України з населенням близько мільйона людей. Проте за останні місяці ця цифра ще більше зросла через постійний наплив внутрішньо переміщених осіб.

«З початком війни місто стало природним пунктом призначення для біженців через свою роль головного економічного центру на південному сході України», — підкреслюють у ЄБРР. Водночас Дніпро та його ключові комунальні підприємства серйозно постраждали від війни й щосили намагаються підтримувати повсякденне функціонування. “Кошти забезпечать безперервне надання державних послуг населенню міста, що зростає. Таким чином, вони заповнять прогалину, створену складною економічною ситуацією в країні, коли місцеві кредитори не в змозі забезпечити таке середньострокове фінансування”, — зазначають у ЄБРР. Тобто банк врятує міську владу від звернень до українських банківських установ.

Лише у 2022 році ЄБРР залучив 1,7 мільярда євро та залучив ще 200 мільйонів євро підтримки від партнерських фінансових установ. Банк зобов’язався надати Україні фінансування в розмірі 3 млрд євро до кінця 2023 року. Головний фокус ЄБРР – підтримка «реальної» економіки України – підтримка енергетичної та продовольчої безпеки, підтримка торгівлі, життєво важливої інфраструктури та приватного сектора. ЄБРР засудив російське вторгнення та закрив свої офіси в росії та Білорусі. Умови кредиту місту Дніпро не публікуються на сайті Європейського банку реконструкції та розвитку. Про них ми дізнаємося вже, вірогідно, після сесії міської ради.

Як зазначили у міській раді Дніпра, кредитні кошти підуть на підтримку підприємств критичної інфраструктури і роботи їхніх працівників, що забезпечують дніпрянам надання комунальних послуг. Це також дозволить швидше відновитися після наслідків блекаутів, коли через відсутність електроенергії не міг працювати, зокрема, електротранспорт. «Нинішня угода зробить Дніпро, як головний економічний центр на південному сході України та її гуманітарний хаб, стійкішим до викликів війни», — йдеться у повідомленні.

Що цікаво: у грудні 2022 року ЄБРР вже пообіцяв Дніпру кредит на 25 млн євро. Тоді зазначали, що кредитні кошти мають піти на підтримку життєво важливої комунальної інфраструктури Дніпра за операційними (витрати на зарплату, комунальні послуги) та експлуатаційними витратами. За потреби кредит може бути використаний для обслуговування боргу за наявними проєктами ЄБРР. Тоді ці кошти мали спрямувати на компенсацію втрат доходів бюджету та на додаткові видатки міста Дніпро, спричинені російською агресією. А також ці кошти мали використовувати на підтримку ВПО.

Скільки внутрішніх переселенців мешкає у Києві та Дніпрі — читайте тут. ЄБРР вже надавав кредити Дніпру для підвищення енергоефективності шкіл та дитячих садочків, а також на інші потреби. У 2021 році ЄБРР погодив надання кредиту у 140 млн євро для «Київтеплоенерго».

Дмитро Чернишов

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: