Информатор Деньги

Киев

У Київраді створили комісію для перевірки діяльності «Київміськбуду»

25 травня на черговому засіданні Київради депутати проголосували за створення спеціальної контрольної комісії. Вона перевірить діяльність забудовника»Київміськбуду», в першу чергу будівництво в елітному селищі Козин під Києвом. Це своєрідна реакція на розслідування журналістів Bihus.info про президента «Київміськбуду» Ігоря Кушніра. 

Основним завданням комісії буде перевірка інформації з розслідування “Президентський люкс” та інших відкритих джерел, а також внесення пропозицій щодо діяльності «Київміськбуду». Проєкт рішення про створення комісії подали депутати Київміськради 23 травня, долучивши до нього скриншоти з сайту Bihus.Info. За це рішення проголосували 80 депутатів. Очолив комісію депутат Київради від партії «УДАР» Владислав Андронов.

Виведену землю компанії “Київміськбуд”, яка на 80% належить територіальній громаді Києва, у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.  Саме ці факти перевірять депутати Київради.

Йдеться про майже 2 гектари, які раніше перебували в комунальній власності. На початку 2000-их Київрада передала цю ділянку дочірньому підприємству “Київміськбуду” – “Екос”- для експлуатації та обслуговування бази відпочинку. У 2013 році, через рік після призначення Ігоря Кушніра президентом компанії, базу продали приватній компанії “Лісоргбуд”, створеній за місяць до операції. Серед засновників “Лісоргбуду” тоді була тітка дружини Кушніра Оксани. Землю ж під нерухомістю фірма отримала в оренду. Нині на ній вже звели ряд будинків, власниками яких значиться близьке оточення Ігоря Кушніра.

Так, двоповерховим маєтком на понад 400 квадратів володіє землячка Кушніра Лариса Ільченко, родом з Кременчука. Там Ільченко була зареєстрована як ФОП, займалася “наданням послуг мобільного харчування”, а потім опинилася серед власників “Лісоргбуду” разом з тіткою дружини президента “Київміськбуду”. Будинок недавно виставляли на продаж і оцінили його у 100 мільйонів гривень. Ще одним будинком на понад 600 квадратів тут на території “бази відпочинку” Наталія Чухлеб – дружина брата Оксани Кушнір. Третій маєток площею близько 400 квадратних метрів записаний на Володимира Криворучка, також родом із Кременчука. Там Криворучко раніше керував компанією Кушніра.

Наступний будинок на 400 квадратів записаний на Ларису Федорченко з Кременчука. Жінка є родичкою Руслана Федорченка – депутата Кременчуцької міської ради, а також директора компанії “Расмус” з орбіти Ігоря Кушніра та народного депутата Вадима Столара, який обирався в парламент від ОПЗЖ. У коментарі журналістам Федорченко заявила, що на маєток у Козині заробила самостійно: “Я продала тут квартиру, спадок, мамин будинок, квартиру бабусіну… Робили в селі як прокляті, заробляли копійки, на базарі продавали що вирощували”.

Ще одним маєтком на території володіє Тетяна Фидря з Кременчука. Раніше жінка була серед засновників компаній, які згодом переходили до дружини Ігоря Кушніра Оксани. Будинок на 300 квадратів записаний на Світлану Кулакову з Харківщини. Жінка не займалася підприємницькою діяльностю, а також ніколи не володіла бізнесом. Втім, її син – Віталій Кулаков – адвокат, який представляв в судах інтереси “Київміськбуду”. Детальніше дивіться у відео:

«Київміськбуд» — найбільший і найстаріший забудовник країни. Компанію заснували ще в 1955 році, як Головне управління житлового та цивільного будівництва при Київському міськвиконкомі. «Київміськбуд» крім Києва також займався будівництвом житла у Вишгороді, Бучі, Вінниці, Дніпрі, Білій Церкві, Запоріжжі, Житомирі, Полтаві, Одесі, Чернігові та інших містах. Компанія – учасник держпрограм по будівництву доступного житла і довгострокового іпотечного кредитування. Підприємство на 80% належить місту Києву (в особі КМДА). Очолює з 2011 року Ігор Кушнір.

Нагадуємо, інвестори ЖК «Mirax» адресували Віталію Кличку петицію з проханням добудувати будинок. Роботи на ньому були заморожені з початком повномасштабної війни, як і на більшості об’єктів «Київміськбуду».  При цьому київський забудовник добудовує ЖК, які зводила компанія «Укрбуд» Максима Микитася. А чим відома екс-депутатка Київради від ОПЗЖ Олена Букало — читайте тут.

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: