Информатор Деньги

Киев

У центрі Києва виставили на продаж будівлю банку: скільки коштує

Будівля, розташована на вулиці Богдана Хмельницького, 64 у Шевченківському районі Києва тепер продається. Донедавна у ній розміщувався офіс регіональної дирекції «Мегабанку». Примітно, що споруда досить давна, проте про неї не згадують при описі історії вулиці. А за скільки її хочуть продати – дізнайтеся в Інформатор Гроші.

Про це стало відомо з сайту продажу державного майна ProZorro.Sale. Площа нежитлового будинку, де було відділення «Мегабанку», складає 690,8 квадратного метра. Земельна ділянка під будинком не продається та належить територіальній громаді. Аукціон з продажу має пройти 26 грудня 2022 року. Відповідно подати заявки для участі можна до 25 грудня 2022 року.

Фонд гарантування задав початкову ціну для майна у центрі Києва на рівні 79 мільйонів 434 тисячі 403 гривні. Гарантійний внесок для участі в аукціоні складає 7 мільйонів 943 тисячі 440 гривень. В ході аукціону ціна може підвищитися. Однак продається у даному випадку не лише будівля банківської дирекції.

Безпосередньо сама офісна будівля була оцінена у 44 мільйони 435 тисяч гривень, але її не можна придбати окремо. У додаток йдуть по цьому аукціону меблі та все майно, яке було у банку за даною адресою: сейфи, касові конструкції та обладнання, обігрівачі, джерела безперебійного живлення, стільці, холодильники, пилосос, дивани, жалюзі, охоронна сигналізація, банківські термінали тощо – загалом на 2 мільйони 600 тисяч 143 гривні. А разом з усім продають ще частину кредитів банку, по яких заставою вказана будівля регіональної філії Мегабанку за тією ж таки адресою – вулиця Богдана Хмельницького, 64 у Шевченківському районі Києва, та дебіторську заборгованість. Детальніше цей перелік майна, яка продається, можна подивитися у публічному паспорту активу.

 

Внутрішній декор колишньої регіональної дирекції Мегабанку

Місце та форма прийому заяв на участь в аукціоні та банківські реквізити для зарахування гарантійних внесків можна знайти за посиланням. При цьому покупцями не зможуть бути особи, пов’язані з російською федерацією або з юридичними особами з росії. Контактувати щодо придбання активу можна з Ярославом Михайловичем Кравчуком по телефону або електронною поштою: +380686521088; KravchukYM@megabank.ua.

Ми писали у червні 2022 року, що Національний банк України визнав «Мегабанк» неплатоспроможним. Відповідно цей комерційний банк виводиться з рику. Його активами керує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. За інформацією Нацбанку, проблеми в установі не були спричинені запровадженням воєнного стану. Вони почалися задовго до початку війни. Ще 3 лютого цього року «Мегабанк» визнали проблемним.

«Акціонери АТ «Мегабанк не надали фінансової підтримки банку для своєчасного та в повному обсязі виконання зобов’язань перед клієнтами банку та проведення клієнтських платежів, про що свідчать численні скарги, що продовжували надходити до Національного банку України після віднесення банку до категорії проблемних. Частка фінустанови становила 0,46% від чистих активів платоспроможних банків. Віднесення АТ «Мегабанк» до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який сьогодні є стійким та платоспроможним», — йдеться у повідомленні регулятора. В Нацбанку зауважили, що кожен вкладник «Мегабанку» отримає від Фонду гарантування вкладів відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки. Загалом можлива сума виплат на 21 травня 2022 року становить 4 млрд 418,6 млн грн.

За інформацією аналітичної платформи YouControl, бенефіціаром «Мегабанку» є генеральний директор ПАТ «Турбоатом» (з 27 серпня 2021 року підприємство змінило назву на «Українські енергетичні машини» — ред.), депутат Харківської обласної ради 6, 8 скликань Віктор Суботін.До перейменування в 1995 році «Мегабанк» називався «ДОБРОДІЙ». Суботін з 1992 — 2006 роки був заступником директора філії, директором філії, а потім головою правління харківського комерційного банку «Добродій». З 2006 — 2007 роки Віктор Суботін був головою Наглядової ради «Мегабанку».

За даними Нацбанку на початок 2022 року, акціонерами банку були Віктор Суботін (сукупна участь — 60,73% акцій), його дружина Олена Суботіна (7,79%), Федеративна Республіка Німеччина в особі федерального Уряду (11,29%), EUROPEAN BANK FOR RECONSTRUCTION AND DEVELOPMENT — Європейський банк реконструкції і розвитку (11,29%), народний депутат Максим Єфімов (9,82%) та інші. До середини грудня 2021 року головою правління банку був Олексій Яценко. За даними YouControl, Яценко — брат Олени Суботіної.

Нагадаємо, націоналізований «Промінвестбанк», який належав російській державі, продав своє колишнє відділення на Голосіївському проспекті, 92/1.

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: