Информатор Деньги

Одесса

Кому належить лунапарк з катком в Одесі, який працює за відсутності світла у місті

Понад тиждень розбурхується скандал щодо роботи лунапарку з атракціонами і льодовим катком в Одесі. Мешканці міста скаржаться, що у них немає світла по 12-14 годин на добу або більше, а розважальні атракціони в одеському парку ім. Шевченка працюють за графіком. При цьому сусідні продуктові кіоски неподалік лунапарку працюють іноді при свічках. Кому належить одеський лунапарк з катком та чому він може працювати – читайте в Інформатор Гроші.

Як зазначає одеське видання «Думская», навіть за умов екстреного відключення світла, луна-парк, який традиційно розташований у парку ім. Шевченка вже багато років, не припиняє роботу та продовжує розважати місцевих мешканців та, можливо, гостей міста. У той час як сотні тисяч мешканців сидять без електроенергії, всі атракціони підсвічуються – гірки, гойдалки, оглядове колесо. При цьому на сторінці самого лунопарку підкреслюють, що вони працюють щодня з 10.30 до 21.30 навіть за відсутності світла у місті. А от через економію у місті майже не працює електротранспорт.

Як пишуть журналісти «Думської», у 50 метрах від лунапарку знаходиться нова електропідстанція «Маразліївська» (підпорядковується «ДТЕК Одеські електромережі»), яка нібито дає електроенергію тільки для розважальної інфраструктури луна-парку. І тільки для неї. Хоча ще 9 років тому цю підстанцію почали будувати, щоб не було проблем зі світлом у центральній частині Одеси.

27 листопада у лунапарку Одеси відкрилася льодова ковзанка (каток). А обладнання з виробництва і підтримання стану криги потребує чималих витрат електроенергії. До того ж у пітьмах ніхто кататися на льоду не буде, тому необхідне принаймні мінімальне освітлення. На початку грудня, з прохолодженням, звісно, тримати лід для катання у необхідному стані стало легше та менш витратно.

Керівник лунапарку Геннадій Перевєрзєв пояснює, що всі атракціони та ілюмінація лунапарку працюють на 1/6 потужності. На фотографіях дійсно видно, що атракціони не дуже яскраво освітлюються. Власники запевняють, що скоротили споживання електрики вдвічі. Якщо робочого місяця влітку Парк розваг споживає близько 50 тисяч кВт, то зараз – 10-20 тисяч кВт.

Оглядове колесо в Одесі до проблем з енергетикою та у режимі економії

За твердженням Переверзєва, лунапарк економить на гойдалках та каруселях. При цьому атракціони ніби під’єднані до потужних електрогенераторів, від яких і живляться, коли по місту немає світла. Перевєрзєв додав, що «його фірма постачає бензинові генератори по всій Україні. Парк, коли йдуть вимкнення, заживлюється його ж генераторами». Однак самі генератори адміністрація парку атракціонів журналістам не продемонструвала.

«Ми не можемо працювати без генератора, бо коли навіть у мирний час вимикають світло, то маємо хоча б нормально закритися і вивести відвідувачів. І для цього потрібно завести генератор. Ми розуміли всі особливості, адже багато років торгуємо саме генераторами», — каже Геннадій.

Відвідувачі парку навпаки задоволені, що можна розважитися, навіть під час морозної погоди. Це краще, ніж сидіти у холодних темних оселях без світла. До того ж у лунапарку одесити та гості міста можуть підзарядити свої гаджети та випити гарячі напої.

Коли на вулиці плюсова температура, цілодобово потрібна електроенергія, щоб тримати у належному стані льодовий каток

У компанії ДТЕК відкидають звинувачення: кажуть, що надають електроенергію у лунапарк лише тоді, коли її вмикають, як і іншим клієнтам. Там підкреслюють, що умови для всіх споживачів рівні. Хоча не розголошують, скільки саме електроенергії споживає лунапарк з катком. Керівництво парку каже, що у них є електрогенератор на 430 кіловат, але його потужності забагато для потреб парку.

Кому належить лунапарк?

Одеський лунапарк частина мешканців міста, активістів і журналістів пов’язує з екс-депутатом Одеської міської ради (2010-2020) від Партії регіонів, а пізніше від партії мера Геннадія Труханова «Довіряй ділам» Дмитром Пеструєвим. Щоправда, прямих доказів цьому немає. А от у 2011 році у лунапарку тодішній мер Одеси Олексій Костусєв (батько нардепа Олексія Гончаренка), тодішній депутат міськради Микола Пеструєв (батько Дмитра Пеструєва) та «власник» лунапарку Олександр Снітковський відкривали найбільше в Україні колесо огляду.

Микола Пеструєв (у блакитному костюмі), Олексій Костусєв (у чорному костюмі) та Олександр Снітковський (у сірому костюмі) на відкритті колеса огляду, 2011 рік

Офіційно ж землю у парку орендує ТОВ «Шоу», яке і адмініструє всі атракціони. Воно належить мешканцю Одеси Олександру Снітковському (47,55%) та громадянину Чехії з міста Простейов Яну Ланіку. Про останнього жодної інформації нам знайти не вдалося. Олександр Снітковський також зареєстрований як фізична особа-підприємець. Геннадій Перевєрзєв, який керує лунапарком, іноді згадується як «співвласник атракціонів» — він теж зареєстрований як ФОП. У 2017 році журналісти писали, що частина атракціонів у луна-парку належить йому спільно з голландським підприємцем Валдом Вердонком.

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, це підприємство засноване у 2001 році в Одесі. Олександр Снітковський є його директором з самого початку. При цьому офіційно серед засновників були лише він та Ян Ланік протягом всього цього часу.

Геннадій Перевєрзєв (ліворуч) та Олександр Снітковський (праворуч)

У 2021 році лунапарк вже потрапляв у скандал. Як з’ясував депутат Одеської міської ради та журналіст Олексій Асауленко, ТОВ «Шоу» офіційно орендувало у міста 3157 квадратних метрів, за що сплачувало 31 тисячу гривень на місяць у міський бюджет (або 10 гривень за 1 квадратний метр). А ще у підприємства не було договорів з управлінням торгівлі міської ради, а це означає, що вони лише платили за користування землею. За підрахунками депутата, за ринковими розцінками підприємство мало б сплачувати 4 мільйони гривень на рік до міського бюджету. А мінімальна ставка за розміщення елементів торгівлі складала 105 гривень за 1 квадратний метр.

 

Відповідь на депутатське звернення

Як зазначив Асауленко, у 2018 році офіційна площа, яку орендував лунапарк у міської ради, складала 5 тисяч квадратних метрів (причому без ковзанки  площею 1700 квадратних метрів, яку відкрили у 2021 році), а потім «скоротилася», хоча навряд чи б луна-парк почав займати менше місця. Тому, на думку депутата, справжня площа орендованої підприємцями під лунапарк землі має складати 6700 кв. м, а не 3200 кв. м.

Реклама льодової ковзанки на громадському транспорті, 2021 рік

Також депутат зазначив, що ТОВ «Шоу» у 2020 році сплатило 15 тисяч гривень за оренду землі під лунапарк у бюджет міста Одеси. А у 2019 році місто взагалі отримало 5 тисяч гривень від потужного бізнесу. Детальніше про це можна подивитися у сюжеті на Першому міському:

Нагадаємо, народна депутатка України від «Слуги народу» Галина Третьякова зареєструє товарний знак «Неякісні діти».

ФОТО — Думская

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: