Информатор Деньги

Киев

У Києві екс-прокурор буде добувати пісок у Либідському родовищі: проєкт рішення Київради

На сайті Київради з’явився проєкт рішення, згідно з яким ТОВ «Альянс-Союз» передадуть право користвуватися надрами Либідівського родовища у Голосіївському районі. Співвласником цієї фірми є Олександр Кобилянський, який раніше працював заступником прокурора Подільського району Києва. Підприємству у 2006 році забороняли видобувати пісок у Києві, побоюючись екологічної катастрофи, але тепер таких опасінь немає.

Проєкт рішення зареєстрований 24 листопада. Його ініціатор – Управління екології та природних ресурсів КМДА на чолі з Олександром Возним. Його вже погодив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Але ще потрібні голос більшості депутатів Київради.

Чим відома ця фірма

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, фірма ТОВ «Альянс-Союз» була заснована у 1999 році. У 2017-2019 роках фірма носила назву ТОВ «Кубітек», у 2019 році певний час – ТОВ «Неруд БМ», після чого повернули первинну назву. Основний вид діяльності – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Підприємство займалося поставками щебеня.

У 2004 році підприємство орендувало у Київради земельну ділянку на вул. Промисловій, 7 (площею 9610 кв. м) у Голосіївському районі столиці до 2014 році. А у 2015 році громада через суд повертала цю ділянку собі. Її вартість складала 17 млн 567 тис. 703 грн, а підприємство її передало ТОВ «Юнігран» (тих самих власників), у якого і потрібно було повертати землю.

А ще, за даними видання «КиївВлада», у 2006 році ТОВ «Альянс-Союз» заборонили видобуток піска в акваторії Дніпра. Столичні чиновники тоді стверджували, що діяльність підприємства може спричинити значну екологічну катастрофу. Підприємці спростували ці звинувачення та тоді подібні заяви вважали підступністю конкурентів. У 2022 році підприємство отримало ліцензію на видобування піску на Либідському родовищі від Державної служби геології та надр України.

Що відомо про власників

З кінця вересня 2022 року у фірми ТОВ «Альянс-Союз» нові власники і керівники. Співвласниками є Олександр Миколайович Кобилянський та Володимир Соцков (він же і директор компанії). До них власниками були з 2020 року Ігор Наумець та Микола Гладкий, а протягом 2016-2020 року головним співвласником був Андрій Беребань та підприємство входило у бізнес-групу «Юнігран».

Олександр Кобилянський – син Миколи Генріховича Кобилянського, який з 2006 року пожиттєво працює суддею Вищого адміністративного суду України. Олександр Кобилянський у 2013 році працював прокурором у прокуратурі Шевченківського району Києва, у 2013-2015 – у прокуратурі Подільського району Києва. З 2015 року по 2020 рік був заступником керівника Київської місцевої прокуратури №7 (Подільський район). Брат Олександра Кобилянського Костянтин з 2012 року є суддею Окружного адміністративного суду Києва. Також Олександр Кобилянський є співвласником ТОВ «Амалфі Девелопмент Груп» спільно з батьком народного депутата від ОПЗЖ Нестора Шурфіча.

Володимир Соцков до 2016 року працював першим заступником начальника Управління ЖКХ у міській раді Білої Церкви. Зараз він є співвласником (по 20%) ТОВ «Комфорт – К» (яке займається продажем і орендою нерухомості) і ТОВ «Констракшн» та керівником ТОВ «Домобудівний комбінат «Модуль» (який належить Ігорю Наумцю на 95% та екс-депутату Житомирської облради Сергію Диняку на 5%). Дружина Володимира Соцкова працює у Мінрегіонрозвитку спеціалістом з проектування конструктивних та інженерних систем будівель і споруд.

Колишній власник підприємства ТОВ «Альянс-Союз» Ігор Наумець є основним бенефіціаром гірничодобувної групи компаній з виробництва та реалізація гранітної продукції, будівельних матеріалів та вибухових речовин «Юнігран». До структури групи входять Коростенський та Пинязевицький гранітні кар’єри, Малинський каменедробильний завод, завод з виготовлення компонентів високоефективної емульсійної вибухівки та транспортне підприємство в складі ТОВ «Юнігран». Підприємстве також займається видобутком щебеня та піску у вказаних громадах. Крім того, компанія продає тротуарну плитку і гранітну бруківку. У червні 2022 року суд заарештовував ТОВ «Юнігран». В СБУ заявили, що комерційні структури Наумця займалися «масштабним видобутком піску та щебеню без сплати податків». За даними сервісу Youcontrol, виручка «Юніграну» у 2020 році становила 954 млн грн, а основним ринком збуту до війни була росія (у 2013 році на неї перепадало 98% експорту підприємства).

А колишній співвласник ТОВ «Альянс-Союз» Микола Гладкий з 1999 року по 2006 рік працював начальником Державного управління природних ресурсів Київської області.

Нагадаємо, у Києві для Дарницького лісгоспу Києва придбають 4 автомобілі на 3,2 млн грн. Вірогідно, це будуть Suzuki Vitara чи Mitsubishi ASX.

Валерій Магланович

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: