Информатор Деньги

Киев

АМКУ оштрафував на 7,1 млн грн фірми за змову при будівництві для військових на Київщині

Антимонопольний комітет оштрафував 4 приватні компанії за змови при участі у тендерах. Фірми вступали у змову для виграшу у тендерах по ремонтах Вишгородської центральної райаптеки на Київщині, Смілянської міськлікарні на Черкащині, а також ремонтів і будівництва приміщень для військовослужбовців. Завдяки ним бюджет не зекономив кошти, які могли б бути використані на додаткові статті видатків. Мова йде про ТОВ «Краєвид+», ТОВ «Інтервал буд», ТОВ «БВК «Альтера» та ТОВ «Проспект будцентр». А ми розкажемо, що про ці компанії відомо.

Як зазначають в Антимонопольному комітеті, вказані компанії змовилися для участі у 10 тендерах на загальну суму майже 70 млн грн. Вони стосувалися будівництва тренінгового класу для однієї з військових частин, ремонт приміщення одного з центрів підготовки підрозділів, будівництво навчально-методичного класу для військової частини, будівництво гуртожитку для військової частини та ремонту спортзалу для військовослужбовців на Київщині. Також – реконструкція інфекційного відділення Смілянської міської лікарні та Вишгородської центральної районної аптеки.

Докази злочинів збиралися за участі Державного бюро розслідувань. Встановлено, що вказані фірми підтримували один одного під час проведення закупівель, користувалися однією IP-адресою, синхронно діяли під час торгів та залучали одну й ту саму особи для підготовки своєї фінансової звітності, керування банківськими рахунками, підготовки тендерної документації. Тим самим дії узгоджувалися та зникала змагальність. За таку змову вказаним фірмам, крім штрафу у 7,1 млн грн на всіх, буде заборонено брати участь у торгах на тендерах у подальші 3 роки.

Чим відомі оштрафовані фірми?

ТОВ «Краєвид+», за даними  Youcontrol, засноване у 2016 році у Чернігові. Власник і директор – Федір Філіпов з Чернігова. Раніше він був фізичною особою-підприємцем з профілем на роздрібну торгівлю з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами. Фірма за бюджетні кошти займалася капремонтом відділення травмотології та кардіологіїза 838,5 тис. грн у лікарні Сміли, а також роботами для Нацгвардії і Міноборони України. Загалом за 2016-2018 роки фірма виграла тендерів на 10,7 млн грн.

ТОВ «Інтервал Буд» засноване у 2017 році у Черкасах. Директор і власник – Ігор Щур з Черкас. Також він є фізичною особою-підприємцем з основним профілем діяльності на оптовій торгівлі машинами й устаткованням для добувної промисловості та будівництва. У 2017-2019 роках фірма підписала договори на роботи для державних організацій на 14,1 млн грн, у т.ч. для військових частин і Нацгвардії, для Академії пенітенціарної служби у Чернігові (на 1,421 млн грн), для міської лікарні Сміли (584,7 тис. грн), ЗОШ №3  у Смілі (93,8 тис. грн).

ТОВ «Будівельно-виробнича компанія «Альтера» була заснована у 2015 році у Черкасах. До другої половини 2017 року власницею буда Оксана Шевченко з міста Сміла. Після неї за кермом фірми Дмитро Запорожець з Черкас. Наразі він зареєстрований ФОПом з 2020 року з профілем на штукатурні роботи. За 2016-2021 роки фірма підписала контракти з державними організаціями на 141,4 млн грн. Зокрема, фірма займалася будівництвом і ремонтами для Нацгвардії України, брала участь у будівництві житлового будинку у Сокирянах на Чернівеччині для Мін’юсту України, проводила капремонт будівлі Державної податкової служби в Черкасах (11,827 млн грн), ремонтом Драбівської районної лікарні на Черкащині (9 млн 4 тис. грн), ремонтом міської лікарні у Смілі тощо.

ТОВ «Проспект Будцентр» було засновано у 2017 році у Черкасах. Керівник і власник – Володимир Дячок. Також він зареєстрований як ФОП з профілем на будівництві житлових і нежитлових будівел. У 2021-2022 роках Дячок був директором і власником ТОВ «Геобуд Україна», яка теж проводила будівельні роботи для Нацгвардії. Фірма ТОВ «Проспект Будцентр» за 2017-2019 роки підписала контракти на 15 млн грн. Зокрема, проводила будівельні роботи для Нацгвардії України, для НВК №3 (623,4 тис. грн) та ДУЗ №15 (538,3 тис. грн) у Смілі.

По спільних діях вказаних фірм у ряді тендери відкриті кримінальні провадження з початку 2019 року. По тендеру у Вишгородській центральній районній аптеці змова фірм не дала результатів – у 2019 році інша фірма отримала 7,45 млн грн на капремонт. Держава втратила кошти, які можна було б заощадити.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет раніше оштрафував підрядників за змову на ремонті Подільсько-Воскресенського мосту у Києві.

Валерій Магланович

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: