Информатор Деньги

Киев

Кому та скільки заплатила мерія Ірпеня за знесення будинку на Гостомельському шосе

29 вересня в Ірпені почали роботи з демонтажу майже повністю зруйнованого будинку з ЖК «Ірпінські Липки». Він розташовані на Гостомельському шосе, 12-14-16 в районі СМУ. У середині жовтня роботи завершили. Цю локацію зазвичай відвідують закордонні делегації, які приїздять подивитися на зруйновані міста і селища Київщини та обіцяють допомгти відновити місто. За демонтаж будинку міська влада заплатить 2,9 млн грн. Хто їх отримає – читайте у матеріалі.

Демонтаж будинку на Гостомельському шосе, 12-14-16 почали 29 вересня. Вони постраждали першими від російського вторгнення. За словами мера Ірпеня Олександра Маркушина, зруйнувати постраждалі будинки планували протягом тижня. Після цього буде розроблена документація на нове будівництво та почнуть активно шукати фінансування. При цьому вартість зруйнованих будівель становила 8-10 мільйонів доларів. А були збудовані вони лише у 2016 році. Проте відреставрувати будинки було неможливо. Тому на їхньому місці збудують нові. У ЖК мешкало близько 200 родин. Станом на 17 вересня роботи по демонтажу будинку завершили.

 

Загалом, за словами Олександра Маркушина,  у місті знесуть 39 зруйнованих росіянами багатоповерхових будинків та 1483 приватних. Внаслідок російського вторгнення 16 тис. 358 мешканців Ірпеня залишилися без житла. Пошкоджено житло ще 60 тис. 635 мешканців.

Руйнування залишків будинку. Фото — Ірпінський Вісник

Руйнуванням будинку з ЖК «Ірпінські Липки» займалося ТОВ «Будівельна корпорація «Демонтажник». Хоча роботи вже проведені, але договір про проведення робіт підписано 28 жовтня. Вартість робіт – 2,9 млн грн (у т.ч. 580 тис. грн ПДВ). Залишки території підприємство має прибрати до кінця року, хоча, вірогідно, зробить це скоріше.

ТОВ «БК «Демонтажник», згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, було засноване у 2019 році у Києві. Власник – Станислав Денисенко з міста Миколаїв. Він же і директор.

Скидається на те, що фірма не мала досвіду проведення відповідних робіт раніше та могла найняти субпідрядника. Досвід співпраці з бюджетники організаціями у «Демонтажника» не великий. Принаймні, через систему ProZorro. У 2021 році фірма за 45 тис. грн підрізала дерева на Київській ГАЕС. У 2022 році те ж саме робила за 49 тис. 25 грн, а пізніше з вересня 2022 року очищала охоронну зону Київської ГАЕС від чагарників за 195 тис. 998 грн. У жовтні вже всерйоз зайнялася демонтажними роботами в Ірпені за 2,9 млн грн. Після покриття всіх видатків по демонтажу будівлі на Гостомельському шосе і сплати податків фірмі залишиться 132 тис. 143 грн прибутків.

Нагадаємо, мерія Ірпеня придбає будівельні матеріали на 36,5 млн грн для відбудови міста.

Головне фото та відео — БІГ (Буча, Ірпінь, Гостомель) Інформатор

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: