Информатор Деньги

Киев

Київрада може забрати землю під новими чергами «Новопечерських Липок»

29 вересня на сайті Київради був опублікований проєкт рішення щодо розірвання договорів оренди трьох ділянок у Печерському районі. Зараз там будуються нові черги житлового комплексу «Новопечерські Липки». У жовтні 2018 року землі на Залізничному шосе, 47 отримала в оренду фірма «ШАТО-ІНВЕСТ», до якої мав відношення екс-нардеп Василь Хмельницький.

Згідно із поясненнями до проєкту рішення, з 50-х років минулого століття ця територія міста  була переважно промисловою зоною, на якій розміщувалися залізничні колії та автотранспортні підприємства, зокрема колишнє «АТП-13069». Автор проєкту вказує на те, що ділянка є зсувонебезпечною зоною історичної місцевості Чорна гора на Печерську. Але у липні 2018 року міськрада затвердила детальний план цієї території.

Проти затвердження плану, як писав сайт КиївВлада, були самі кияни. Головними претензіями було те, що документ суперечив Генплану Києва — чисельність населення у районі хотіли збільшити практично вдвічі. Це, на думку містян, мало призвести до перенаселення району. Проте у той час депутатка міської ради Алла Шлапак казала, що основне завдання цього детального плану – розвинути ЖК «Новопечерські Липки».

І зараз люди жаліються, що щільна забудова позбавляє їх зелених зон. Також, до Печерської райради надходять скарги щодо псування та забруднення  важкою будівельною технікою міжквартальних проїздів в мікрорайоні, забиття дощової каналізації через що під час опадів утворюються калюжі, складування будівельного сміття. Люди зверталися до забудовника – компанії «Шато – Інвест» щоб вони усунули незручності, проте нічого не змінилося.

Що за «Новопечерські Липки»

На офіційному сайті житлового комплексу зазначено, що новобудови займають площу більше 25 га в історичному центрі Києва. Загальна площа забудови складає 684 тис. 014 м кв, загальна площа житлової частини кварталу — 481 тис. 781 м кв. На одному з будівельних сайтів є інформація, що з 2010 року були здані 28 будників у трьох ЖК, а ще 18 будинків у процесі будівництва.

Забудовником кварталу вказані фірми «Будспецсервіс» та «Шато-Інвест», а засновниками ЖК виступають CITY ONE DEVELOPMENT Валерія Кодецького та компанія Ukrainian Property Development (UDP), до якої мав відношення колишній нардеп Василь Хмельницький. Про те, що Хмельницький виходить з UDP, а його партнер Іванов викуповує його акції повідомляли у грудні минулого року.

Що відомо про власників забудовника

За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірму «Шато-Інвест» зареєстрували більше 15 років тому у Києві. Одним з найперших засновників було «АТП-13069», будівлі якого зносять заради нового ЖК.

Керівником фірми вказаний Руслан Корнієнко, а засновниками —  «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ЮДП ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ» та «СІТІ ВАН ДЕВЕЛОПМЕНТ» Валерія Кодецього. Він – колишній керівник компанії UDP Василя Хмельницького та Андрія Іванова.

Інформатор Гроші писав, чому екс-нардеп Василь Хмельницький зацікавився індустріальним парком у Бучі.

Олена Скобцева

Фото — сайт UDP

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: