Информатор Деньги

Днепр

Поки колишній голова Обухівки Василь Гезь сидить у в’язниці, селищем керує депутатка від ОПЗЖ

23 вересня вирок щодо голови Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області Василя Гезя набрав законної сили, якщо його не було оскаржено. Гезь втратив посаду через вирок і, за законом, до нових виборів керувати радою буде секретар селищної ради Світлана Дьоміна, обрана від ОПЗЖ.

Згідно із законом «Про місцеве самоврядування в Україні», якщо обвинувальний вирок щодо голови набрав законної сили, то він втрачає посаду. Знов стати очільником громади Гезь зможе, якщо буде добре поводитися. Про це Інформатор Гроші писав тут.

Василь Гезь — Обухівський селищний голова

У тому ж законі йдеться про те, що у разі дострокового припинення повноважень голови позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень. А до цього часу керувати громадою буде секретар.

Хто керує Обухівкою за відсутності Гезя

Секретарем селищної ради є Світлана Дьоміна. Про це є інформація на офіційному сайті Обухівської громади. До обрання секретарем вона подавала декларацію як фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою селищної ради. Ще у січні 2020 року дніпровські ЗМІ писали, що вона представляла партію ««Опозиційна платформа – За життя» (“ОПЗЖ”).

 Нагадаємо, що указом президента від березня 2022 року введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо призупинення діяльності деяких партій. Серед них  «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», «ПАРТІЯ ШАРІЯ», «ДЕРЖАВА», «ЛІВА ОПОЗИЦІЯ», «ПРОГРЕСИВНА СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ», «СОЮЗ ЛІВИХ СИЛ», «СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ», «СОЦІАЛІСТИ», «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК», «НАШІ» та «БЛОК ВОЛОДИМИРА САЛЬДО».

Але діяльність партії може бути заборонена лише за рішенням суду. Тому 20 червня цього року суд заборонив політичну партію «Опозиційна платформа – за життя». В липні партія оскаржила це рішення. Крапку у цій справі поставив Касаційний адміністративний суд 15 вересня, який остаточно заборонили діяльність «ОПЗЖ». Проте інформації, що секретар Обухівської селищної ради Світлана Дьоміна вийшла з партії ми не знайшли.

Олена Скобцева

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: