Информатор Деньги

Киев

У Києві виставили на продаж торговий центр на Оболоні: скільки він коштує

Укрексімбанк продає торгівельно-розважальний центр «Дивосвіт». Він розташований в Оболонському районі столиці. Але це вже друга спроба – першу зірвав суд 2 роки тому. На цей раз приміщення ТРЦ оцінили у 160 млн 872 тис. грн. Чим відомий «Дивосвіт» та кому він належав – читайте у нашому матеріалі.

Що виставили на продаж

Державний Укрексімбанк 18 серпня виставив на аукціон будівлю центру сімейного дозвілля «Дивосвіт». ТРЦ «Дивосвіт», який знаходиться на вул. Героїв полку «Азов», 24/10 (колишня вул. Маршала Малиновського), було побудовано у 2006 році. Це був найбільший на той час в Україні розважальний центр для всієї родини. У центрі дозвілля для дітей були 4D-кінотеатр, атракціони і гральні автомати, кафе, локації з динозаврами, концертна площадка. Загальна площа комплексу складає 7 тис. 317 кв. м.

Для дітей проводилися майстер-класи, тренінги та ігри. ТРЦ розташований у 2 хвилинах (100 метрах) від станції метро «Оболонь». Скульптура на даху – верблюди, які тримають Земний шар на плечах – стала однією з головних символів Оболонського району Києва. У 2008 році за цей проєкт була присуджена Національна премія у галузі архітектури.

Наразі «Дивосвіт» є сучасним бізнес-центром. Внутрішній простір максимально зручний для планування офісів і торгових приміщень. У бізнес-центру є свій паркінг, будівля оснащена усіма комунікаціями. 19 вересня 2022 року має відбутися аукціон, на якому вирішать, хто переможе. До цієї дати можна зареєструватися як учасник. Наразі зареєструвалися вже 2 претенденти. Якщо будівлю не зможуть продати за вказану суму, то буде ще 2 спроби, але тоді ціна буде нижчою.

Чому не вдалася продажа минулого разу

23 липня 2020 року державний Укрексімбанк вже виставляв на продаж ТРЦ «Дивосвіт», але тоді суддя Господарського суду Києва Олексій Спичак заблокував проведення аукціону. ТРЦ намагалися продати, щоб банк повернув собі більшу частнину коштів (166 млн грн з 200 млн грн), які йому заборгували кілька приватних фірм. Серед них – багатопрофільне підприємство «Солідарність», ТОВ «Солтрейд» та ТОВ «Диво-Світ». Майно ТРЦ було в іпотеці у банку.

ТРЦ «Дивосвіт» — одна з візитівок Оболонського району

Банк не міг собі повернути ці борги у примусовому порядку з 2012 року. У 2006 році він надав кредити на 240 млн грн. Йшли довгі судові тяганини. А на цей час власники ТРЦ отримували значні прибутки. У 2020 році після оголошення продажу будівлі ТРЦ боржники подали скаргу до суду, в якій йшлося про те, що Укрексімбанк нібито порушує їхні права. Тоді вони за день до аукціону зірвали спробу банку покрити частину збитків від виданих кредитів.

За інформацією банку, за рахунок кредитних коштів вказані компанії побудували не лише «Дивосвіт». Також почали будувати скандальний торговий центр на Петрівці, який з 2006 року залишається недобудованим (по вул. Вербова, 21-23, загальною площею 8 тис. 658 кв.м). Щодо нього теж йде тяганина у судах між банком і власниками.

Кому належав торговий центр

У прес-службі Укрексімбанку зазначали, що фірми, які завадили їм продати будівлю ТРЦ «Дивосвіт», мають відношення до колишнього народного депутата України від блоку «Наша Україна» (2002-2006) і екс-директора департаменту держзакупівель та ресурсного забезпечення Міноборони (2008-2009) Василя Павловича Бартківа. Він родом з Івано-Франківщини і мешкає у Києві. Однак, за знайденими нами даними, мова йде про його тезку – Василя Бартківа з міста Кривий Ріг на Дніпропетровщині. Невідомо, чи є вони родичами та чи це просто співпадіння.

 

ТРЦ «Дивосвіт» під час своєї роботи

Багатопрофільне підприємство «Солідарність» існує з 1991 року. Очолює його наразі Володимир Вікторович Вашкулат. Протягом 2011-2015 років підприємство на 99% належало ТОВ «Інтелсіс», у якому кінцевим власником був спочатку Василь Бартків, а потім – Віктор Вашкулат. З 2015 року БП «Солідарність» на 99% належить чеській Acting Project Investments S.R.O., у якій власником і директором є Василь Бартків з Кривого Рога. Ще на 1% підприємство належить київському ТОВ «Арсол». 15 серпня 2022 року підприємство змінило адресу з Києва на Харків, а директорську посаду залишив Віктор Володимирович Вашкулат.

ТОВ «Солтрейд» наразі знаходиться в стадії припинення. Це підприємство на 70% належить БП «Солідарності» та на 30% Ірині Полив’ян. У 2008-2015 роках керівником був Андрій Пісня, до 2021 року – Віктор Вашкулат. Після нього нею керує арбітражна керуюча Тетяна Носенко. У 2021 році компанію визнали банкрутом. У 2020 році суд визнав вимоги Укрексімбанку до підприємства на 972,7 млн грн.

ТОВ «Диво-Світ», про яке згадали у банку, не фігурує у судових документах. Хоча цією фірмою у 2013-2014 роках керував Василь Бартків. А у 2006-2015 роках засновником була ТОВ «Компанія «Дивосвіт».

Раніше ці компанії  належали через закордонні фірми відомому київському бізнесмену Ігорю Вільдману, саме тоді підприємства і брали кредити. Ігор Вільдман до 2006 року був президентом ЗАТ «Корпорація «Солідарність», також він був співвласником ринку «Петровка». У 1998-2002 роках він був депутатом Мінської (Оболонської) районної ради Києва, у 2002-2007 — депутатом Київської міської ради.  У 2005-2008 роках був  головним власником БП «Солідарність», ТОВ «Солтрейд». У 2006-2009 роках працював начальником управління майном та корпоративними правами держави у Мінекології, а у 2010-2012 роках був заступником міністра екології України, а з 2014 року по 2017 рік встиг попрацювати радником ректора Київського національного університету будівництва і архітектури.

Бізнесмен і політик Ігор Вільдман

За даними судового реєстру та платформи Youcontrol, ще одна пов’язана компанія ТОВ «Компанія «Дивосвіт» знаходиться у стані банкрутства з 2022 року. До Господарського суду Києва надійшла заявка від Укрексімбанку про визнання боргу «Дивосвіту» перед банком на 255 млн 464 тис. 905 грн. Вірогідно, йдеться про той самий кредит фірмам Бартківа. Судове засідання мало відбутися 11 липня 2022 року, але суддя був на лікарняному. Наступне засідання призначили на 10 жовтня. ТОВ «Компанія «Дивосвіт» було засноване у 1997 році у Києві. У 2006 році Ігор Вільдман 2 місяці там попрацював директором.  З 2011 року належить ТОВ підприємству «Солідарність». Директор – Віктор Вашкулат. Кінцевим власником наразі вказаний Василь Бартків.

Сам «криворізький» Василь Бартків відмітився ще у понад 10 підприємствах в Україні і Чехії. Здебільшого, їхня діяльність була пов’язана з торгівлею автомобілями та комп’ютерним обладнанням. У яких дворах Оболонського району відремонтують дороги та хто цим займеться – читайте тут.

Дмитро Чернишов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: