Информатор Деньги

Киев

Як пов’язане банкрутство «Спецжитлофонду» та екс-депутат Київради Павло Тарасюк

У суді фірма «КИЇВЕНЕРГО-БОРГ» хоче визнати банкрутом КП «Спецжитлофонд», на яке зареєстровано 14 ділянок та 64 будівлі у Києві. Приводом для позиву став нібито борг у 1,7 млн грн. Деталі — читайте в Інформатор Гроші.

Найближче засідання призначено на вересень.

Через що виник борг – у судовому реєстрі не сказано. Відомо, що наприкінці липня цього року була прийнята ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство без повідомлення сторін. Суддя Леонід Омельченко призначив підготовче засідання на 7 вересня.

Можливо, це спроба штучного банкрутства через наявність у КП ділянок та будівель у столиці. Нагадаємо, що «Спецжитлофонд» було створене рішенням Київської міської ради від 1 березня 2001 року. За цей час було побудовано чи реконструювано, за офіційними даними, 45 об’єктів.

Наприклад, Інформатор Гроші писав, що «Спецжитлофонд» замовив будівництво будинку на перехресті вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема у Києві. До новобудови хотіли переселити понад 350 мешканців гуртожитку на вул. Мілютенка, 23а, відомого як «дім-вбивця».

Необхідність переселення виникла через проблеми з вентиляцією у колишньому гуртожитку заводу «Хімволокно», де вологість перевищувала норму у десятки разів. Тому стіни будинку були вкриті патогенними грибками, які за оцінкою Інституту мікробіології та вірусології могли стати причиною туберкульозу та грибкових пневмоній.

Будівлю гуртожитку визнали невідповідною санітарним нормам ще 2005 року. Але лише у 2016 році мерія Києва вирішила збудувати новий будинок та переселити мешканців гуртожитку. На офіційній сторінці житлового комплексу Forest, в який збираються переселяти мешканців колишнього гуртожитку, сказано, що будівля складатиметься з п’яти секцій. Загалом у будинку буде 591 квартира загальною площею 27 тис. м кв.

Що відомо про «КИЇВЕНЕРГО-БОРГ»

За інформацією аналітичної платформи YouControl, компанія, яка подала позов до суду, була зареєстрована більше 18 років тому у Києві. Спочатку вона займалася оптовою торгівлею і називалася «СПОРТСЕРВІС-СТМ».

Але в листопаді минулого року багато чого змінилося: фірма перейменувалася на «КИЇВЕНЕРГО-БОРГ» і зайнялася діяльністю в сфері права.

Директором та бенефіціаром є Сергій Костянчук. За даними YouControl, він був директором «Благодійного фонду Павла Тарасюка». Нагадаємо, що у 2015 році депутат Тарасюк прославився тим, що нібито їздив по Києву з п’яним водієм. Пізніше Тарасюк спростовував, що був у той час в авто.

Про Тарасюка відомо, що з 2007 року по 2012 рік він працював помічником-консультантом народного депутата Анатолія Матвієнко. З 2013 року Тарасюк був виконавчим директором громадської організації «Союз сприяння розвитку реклами на транспорті у місті Києві». О 2014 році був обраний до Київської міської ради. За даними руху «Чесно», Павло Тарасюк був злісним прогульником засідань Київради.

На позачергових виборах до Верховної Ради у 2014 році Тарасюк був кандидатом від партії Блок Петра Порошенка, але до парламенту не потрапив.

Прочитати про те, як депутат облради Київщини збудує на Оболоні новий офісний центр можна за посиланням.

Олена Скобцева

 

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: