Екологи проти екс-нардепа Хмельницького: кому дістануться землі «Троєщинськіх луків»

Екологи проти екс-нардепа Хмельницького: кому дістануться землі «Троєщинськіх луків»

Справу буде розглядати суд апеляційної інстанції.

Київський еколого-культурний центр буде оскаржувати у суді рішення щодо земель заказника «Троєщинські луки» у столиці. Про це йдеться у повідомленні благодійної організації у соцмережі.

«Господарський суд м. Києва не задовольнив судовий позов КМДА до рейдерів-«окупантів» із комерційної фірми забудовників «Нова Україна», які хочуть забудувати київський заказник «Троєщинські луки». Цей заказник біля озера Алмазне площею 381 га був створений Київським еколого-культурним центром (КЕКЦ) кілька років тому. Земля заказника коштує 200 млн. дол. Суд був програний через слабкий позов, підготовлений юристами КМДА, а також тому, що юристи КМДА просто не ходили на суд», - повідомили в організації. Для оплати судового збору відкрили збір коштів на Patreon.

Інформатор Гроші писав, що йдеться про дві ділянки площею 375,18 га в Деснянському районі Києва, які за допомогою нотаріуса оформило на себе сільськогосподарське товариство «Нова Україна». Відомо, що частина цієї землі входить до складу новоствореного заказника «Троєщинські луки».

Чому виникла суперечка

Історія почалася у  2004 року, коли Київрада рішенням №655/2065 передала фірмі «Нова Україна» 11 земельних ділянок загальною площею 486,5 га. Їх передали в оренду на 15 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. З часом, компанія відмовилася від частини з них.

Але все змінилося у 2020 році. В липні того року депутати рішенням №92/9171 оголосили частину території Деснянського району орієнтовною площею 381,8 га ландшафтним заказником місцевого значення «Троєщинські луки». Разом з тим, в тому ж році без погодження з міською радою «Нова Україна» зареєструвала за собою з поміччю нотаріуса дві ділянки, частину з яких раніше визнали заказником.

Коли суперечка дійшла до суду, то у благодійників та адвоката по цій справі Олександра Дядюка склалося враження, що влада Києва «зливає справу».

«Позов був спеціально написаний безграмотно – з метою програшу. Більш того, представник Київради повторно не з’явився на суд: у його заяві написано, що він задіяний у якійсь іншій судовій цивільній справі. Тобто крадіжка у міста землі вартістю 10 млрд гривень – це така дрібниця, що юристам Київради не до неї», — передав слова адвоката сайт КиївВлада.

Чому влада Кличка не бореться

Ймовірно, через те, хто є в засновниках компанії. За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірма «Нова Україна» була заснована в грудні 2003 року в селі Зазим’я Броварського району Київської області. Керівником зареєстровано Сергія Шевченко, засновниками – мешканця Києва Антона Маслова та компанію з Сейшельських островів «Деметра Сід Інвестментс Лімітед». Бенефіціарами є той же Антон Маслов та мешканка Броварів Олена Дудар.

Остання є депутатом Броварської міськради від партії «За Майбутнє». Її батько, Михайло Дудар, є гендиректором та власником «Броварського заводобудівного комбінату» та «Броварського заводу будівельних конструкцій». Але на цьому його регалії не закінчуються – він також власник Броварського заводу залізобетонних конструкцій. Заводобудівний комбінат останні роки активно займається забудовою Броварів. На рахунку цієї компанії дев’ять зданих в експлуатацію житлових комплексів у цьому місті.

У свою чергу, Антон Маслов був засновником як мінімум трьох фірм: «Агрокомбінат «Хотівський»«Бузівське» і «Тарасівка». Ці компанії система Youcontrol відносить до групи «UFuture» колишнього нардепа Василя Хмельницького.

Відомо, що «Агрокомбінат «Хотівський» фігурував у схожому з «Троєщинськими луками» скандалі. Комбінат заявляв про свої претензії на 1 тис. га столичної землі в районі парка «Феофанія» та місцевості «Пирогово».

Дізнатися про те, хто забруднює річку Рось на Київщині можна тут.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.