Информатор Деньги

Украина

В Верховній Раді пропонують відмовитися від скляної тари для коньяку: законопроект

Час важливих ініціатив настав!

22 червня на сайті парламенту був зареєстрований законопроект №7482 щодо відмови від скляної тари для коньяку та бренді. Серед авторів законопроекту — нардеп з Дніпропетровщини Роман Каптєлов, а також Олександр Федієнко, Мар’яна Безугла та інші народні обранці.

З пояснювальної записки зрозуміло, що норма розливати спиртні напої у скляну тару, яка була закріплена в ДСТУ, вже застаріла і потрібно йти в ногу с часом.

«Тара з поліетилентерефталату (ПЕТ або ПЕТФ) визнана у всьому світі як найсучасніша та найбезпечніша. У тарі з цього матеріалу продаються: оливкова олія, газовані напої, квас, пиво, молочні продукти, соуси, оцет, косметична та парфумерна продукція, ліки, вина, коньяки, навіть кров на аналізи останнім часом беруть у пробірки з ПЕТ. З ПЕТ випускаються хірургічні нитки, імпланти, що вживляються в організм людини. Немає жодних підстав для обмеження тари з даного полімеру, але історично виноробна галузь в Україні нажаль є відсталою від світових практик», — зазначається в документі.

Одразу стає зрозуміло, що після сміттєвої реформи, яку парламент затвердив нещодавно, горілчаний бізнес готовий відповідати за збір та переробку своїх відходів. Або хтось з представників великого бізнесу вже збудував та налагодив лінію з переробки пластику.

Тим більше, адже у законотворців, мабуть, є неприємні спогади щодо скляної тари.

«При порівнянні скла та ПЕТ можна самостійно відповісти на питання — Вам, що більше подобається наступати на скляні уламки та десь у ставку порізати ногу? ПЕТ – безпечний полімер, тару із нього зручно використовувати на масових заходах, фестивалях. Принаймні люди не поріжуться, не завдадуть один одному травм», — це цитата з пояснювальної записки до майбутнього закону.

Про шкоду для екології від пустих пластикових бляшанок народні обранці теж подумали.

«Коли говорять про начебто шкоду пластикової тари для екології, про те, що це забруднює довкілля, це є маніпулюванням бо пластикова тара є цінною сировиною, придатною до вторинної переробки для виробництва нехарчової продукції, наприклад, нетканих, покрівельних та інших матеріалів, — вважають законотворці. — ПЕТ дуже високо цінують екологи, адже виробництво пластикових пляшок не завдає великої шкоди довкіллю. У Великій Британії сьогодні переробляється 70% ПЕТ-пляшок, у Німеччині 80-85%, у Швеції 90-95%, а українські споживачі тільки очікують на введення відповідної культури переробки в нашій країні».

Те, що процес збору та переробки пластику в Україні за всі роки так і не набув великих масштабів, автори законопроєкту і самі визнають. Якщо б це було не так, то тоді навіщо було вводити ціну на пластикові пакети в магазинах?

Документи цього законопроекту скоріше нагадують чернетку для виступу стендап-коміка, аніж проект закону. «Рослинна олія, наприклад, є досить сильним органічним розчинником, але матеріалу пляшки це абсолютно байдуже. Оцет, а тим паче оцтова есенція – агресивні речовини, але й вони не страшні ПЕТ-пляшці», — так пропагують народні обранці пластикову тару.

Відомо, що для виробництва склотари виробники використовують великі обсяги газу. Для того, щоб показати, наскільки шкодить екології виробництво скляної тари, нардепи навели графік з вартістю газу у різні періоди. І нагадали, що Україну чекає «вкрай тяжка зима 2022-2023р».

Все це наведене для того, аби показати, що за коштовну скляну плашку заплатять українці.

«Вартість газу для підприємств в Україні буде захмарною, що неминуче призведе до суттєвого зростання собівартості виробництва склотари, виробники склотари перекладуть свої збитки на виробників алкогольних напоїв, які будуть вимушені закуповувати нові партії комплектуючих, а останні підвищать ціни на свою продукцію, та як наслідок постраждає кінцевий споживач – населення», — вважають автори законопроєкту.

При цьому, скільки коштує переробка пластикової тари та виробництво нових ПЕТ пляшок, нардепи не вказали.

Щоб більше дізнатися про сміттєву реформу – переходьте за посиланням.

Олена Скобцева

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: