Информатор Деньги

Киев

Після війни: що в Києві хотіли продати на приватизації

Відповідно до законопроекту №7451, який нещодавно ухвалила Верховна Рада, аукціони з продажу об’єктів великої приватизації не проводяться. Однак Інформатор Гроші дізнався, що значного з нерухомості виставлено на приватизацію в Україні.

За інформацією Фонду державного майна, до продажу готували 70,7016% акцій українського виробника інсуліну – «ІНДАР».

Це єдиний в Україні виробник інсулінів тваринного походження — підприємство з повним технологічним циклом виробництва генно інженерних інсулінів від субстанції до готових лікарських форм. Потужності столичного заводу дозволяють виробляти 13-15 мільйонів флаконів препарату на рік. Продукцію заводу експортують в Молдову, Казахстан, Бразилію.

За інформацією аналітичної платформи YouControl, 70,70% акцій приватного акціонерного товариства «Індар» зареєстровано за Фондом держмайна, а  29,28% акцій – за кіпрською компанією LURAQ INVESTMENTS LIMITED.

Бенефіціаром вказаний голова ради директорів «Georgian İndustrial Group» Давид Бежуашвілі. Ця група має портфель бізнесу з чітким фокусом на енергетичному секторі, який включає виробництво та торгівлю електроенергії, мережу метанових (CNG) заправок та торгівлю природним газом. Крім того, GIG займається комерційною нерухомістю, будівельними матеріалами, напоями та металовиробництвом.

У 2020 році стало відомо, що Georgian Industrial Group має намір прийняти участь у приватизації заводу.

Як пройшла перша «приватизація»

За інформацією видання «Лівий берег», київський завод з виробництва інсулінів «Індар» було засновано 1997 року, і вже до 2011 року він перестав бути державним. Спочатку основним власником підприємства з часткою 70,7% статутного капіталу була держава від імені Фонду державного майна. У червні 2000 року уряд створив акціонерну компанію «Укрмедпром», яку пізніше перейменували на «Держмедпром». До статутного капіталу створеної компанії було внесено весь державний пакет акцій «Індару». Про те, щоб продати завод «Індар», не йшлося. На підтвердження цього, 5 вересня 2007 року уряд своєю постановою включив завод до переліку підприємств, які не підлягають приватизації.

Незважаючи на це, гендиректор «Укрмедпрому» Олегу Бірюков та його заступник Борис Собор передали підприємство приватним особам, якимось чином обійшовши рішення Кабміну та Фонду держмайна.

В жовтні 2011 року у парламенті створили тимчасову слідчу комісію з питань приватизації заводу «Індар». Пізніше, у грудні 2011 року суд повернув державі її 70,7% пакету акцій підприємства. З цієї справи стало відомо, що за рейдерськими діями стояв Валерій Омельченко, колишній депутат донецької обласної ради, також відомий як чоловік Вікторії Омельченко – старшої дочки екс-глави автономії Криму Василя Джарти.

Що ще держава хотіла продати

До приватизації готували 100% акцій «НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ «УКРАГРОЛІЗИНГ». Основна сфера діяльності — закупівля і передача у лізинг сільськогосподарської техніки, транспортних засобів та обладнання.

«Украгролізінг» має у своєму складі центральний офіс, розташований в Києві та регіональну мережу – 25 відокремлених структурних підрозділів.

За інформацією YouControl, на четвертий квартал 2018 року (інших відомостей немає) 40,3581% акцій «НАЦІОНАЛЬНОЇ АКЦІОНЕРНОЇ КОМПАНІЇ «УКРАГРОЛІЗИНГ» зареєстровані за Кабміном. Вказано, що єдиний акціонер – держава.

Також, виконуючим обов’язки генерального директора компанії є Андрій Білозір. Він син народної депутатки 4-6 та 8 скликань, екс-міністерки культури України, співачки та народної артистки України Оксани Білозір.

Про те, як у минулому році продавали завод «Більшовик» можна прочитати тут. А про те, чому Генпрокуратура зацікавилася цією історією можна дізнатися тут.

Олена Скобцева

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: