Информатор Деньги

Киев

Прокуратура Київщини вимагає повернути землю на 410 мільйонів під Бучею: хто може за цим стояти

Спірні ділянки перебувають у користуванні КП «Святошинське лісопаркове господарство». Прокуратура Київської області вимагає повернути 49 га вартістю понад 410 млн грн. Про це йдеться у повідомленні Київської обласної прокуратури від 21 червня. Детальніше — в Інформатор Гроші.

За офіційною інформацією, компанія набула право власності на земельні ділянки на території с. Дмитрівка Бучанського району.

«Відведення у власність вказаних земель відбулося з порушенням вимог земельного та лісового законодавства. Спірні ділянки перебувають у постійному користуванні спеціалізованого лісогосподарського підприємства КП «Святошинське лісопаркове господарство», яке дозволу на їх вилучення та зміну цільового призначення землі не надавало. Крім того, з матеріалів справи вбачається, що державні акти на право власності на спірні земельні ділянки ніколи не видавались та мають ознаки підробки. Це встановлено під час розслідування кримінального провадження», — повідомили в прокуратурі.

Відтак, 49 га земель вартістю понад 410 млн грн на території Бучанського району незаконно вилучені з комунальної власності.

Наразі господарським судом Київської області відкрито провадження у двох справах за позовами прокуратури та призначено їх до судового розгляду.

Що це за компанії

За інформацією аналітичної платформи YouControl, комунальне підприємство «Святошинське лісопаркове господарство» було зареєстровано більше 20 років тому у Києві.

Засновником вказана міська рада Києва, хоча YouControl відносить компанію до сфери впливу сім’ї депутата Київської міської ради Дениса Москаля. Він голова фракції «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та голова комісії з питань екологічної політики. Директор КП «Святошинське лісопаркове господарство» — це свояк депутата Орест Обухівський.

У журналістів було багато питань до роботи цього КП ще з 2011 року. Серед останніх – це коли тимчасовий головний архітектор Києва Юрій Тацій будував маєток на ділянці, де стояла пожежна вежа місцевого лісництва. Раніше там було КП «Святошинське лісопаркове господарство» і землі лісового фонду.

Що відомо про справу

У реєстрі судових рішень є позов до фірми «Зеобуд» щодо ділянки площею 20 га (кадастровий номер 3222484400:11:002:5001) та ділянки площею 19,2102 га (кадастровий номер 3222484400:11:002:5002).

Згідно з матеріалами справи, у лютому 2021 року до статутного капіталу фірми «Рампекс» передали ділянку 39,2102 га, яку потім розбили на дві частини. Після цього, в березні 2021 року, землю передали вже «Зеобуду». Слідство встановило, що спірна земля відносяться до земель лісогосподарського призначення та перебуває в постійному користуванні спеціалізованого лісогосподарського підприємства КП «Святошинське лісопаркове господарство». Право розпоряджатися землею належить Дмитрівській сільській раді Бучанського району Київської області, яка рішень щодо вилучення та передачу землі у приватну власність не приймала.

Справа зараз розглядається на рівні підготовчого судового засідання. Найближче засідання призначено на 5 липня.

Також, у Господарському суді Київської області розглядається ще одна справа до «Зеобуду» щодо повернення ділянок. Останнє засідання повинно було пройти 16 червня.

Що відомо про компанію

За даними YouControl, фірма «ЗЕОБУД» зареєстрували на початку березня 2021 року – саме перед тим, як фірмі передавали ділянки. Директором та засновником зареєстрований мешканець окупованої Макіївки у Донецькій області Владислав Горозій.

Крім цього, фірму «РАМПЕКС» зареєстрували у той самий день — 19 лютого 2021 року, коли фірмі передавали земельну ділянки площею 39,2102 га. Її директором та засновником є Сергій Гладкіх, якій ходить до суду у якості третьої особи. При реєстрації компанії він вказав своє місце реєстрації – Донецьк.

Ця історія тільки починає розглядатися у суді. З часом буде видно, які факти буде наводити прокуратура щодо незаконної, на її погляд, передачі землі.

Олена Скобцева

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: