Информатор Деньги

Украина

Кого ще Верховна Рада України звільнить від мобілізації: законопроект

В парламенті зареєстрували ініціативу, за якою деяких українців тимчасово не будуть призивати до армії. Про це детальніше розповість Інформатор Гроші.

22 червня на сайті Верховної Ради був опублікований законопроект №7481 щодо відстрочки від призову тим, хто втратив близьких родичів через війну.

У пояснювальній записці автори законопроекту пропонують дозволити українцям, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти не тільки під час проведення антитерористичної операції, а також під час операції Об’єднаних сил та під час дії воєнного стану, отримати відстрочку.

Для цього, пропонують внести зміни до статті 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення переліку осіб, які звільняються від призову на військову службу під час мобілізації.

Хто не підлягає призову

Нагадаємо, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:

— українці, заброньовані органами державної влади, місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами;

— визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

— жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

— жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

— жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;

— жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку та інші захворювання;

— жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;

— усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;

— зайняті постійним доглядом за хворою дружиною чи чоловіком, дитиною, а також батьками своїми чи дружини або чоловіка;

— які мають дружину чи чоловіка із числа осіб з інвалідністю;

— опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною;

— жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка чи дружину, які проходять військову службу;

— народні депутати України;

— працівники органів військового управління Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України.

Також, нещодавно були звільнені від призову під час мобілізації учні та викладачі закладів професійно-технічної освіти. Раніше такі права мали лише студенти та викладачі вищих навчальних закладів.

Олена Скобцева

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: