Информатор Деньги

Киев

Житло для переселенців та допомога ветеранам: як депутати пропонують вирішити «квартирне питання» в Києві

В проектах рішень Київської міської ради з’явилася Міська програма забезпечення житлом громадян на 2022-2024 роки. Йдеться про киян, які перебувають на квартирному обліку.

Тезисно про головні цифри читайте в Інформатор Гроші

З загальної кількості сімей та громадян на квартирному обліку (68 тисяч родин) близько 26% очікують на житло більше 30 років. А 29 родин перебувають у черзі з 1975 року. 

Рішення місцевої влади має на меті профінансувати будівництво 1628 квартир.

Програма передбачає 6 заходів:

  • забезпечення соціальним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Серед них — діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування
  • забезпечення громадян доступним житлом
  • забезпечення громадян тимчасовим житлом (для переселенців) 
  • забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, із залученням іпотечних житлових кредитів
  • фінансово-кредитна підтримка молоді для забезпечення їх житлом
  • надання житла в оренду з викупом. 

Для реалізації потрібно 3 341 965 700 грн (без урахування щорічної інфляції). Гроші візьмуть з бюджета Києва, державного бюджета, іпотечних житлових кредитів та коштів громадян. 

Учасники АТО матимуть змогу побудувати власне житло на умовах співфінансування. Цей варіант доступний не тільки для учасників бойових дій, але й для решти громадян, які перебувають на квартирному обліку. Але є відмінність у частці місцевого кошту. Місцевий бюджет сплачує:

  • 50% вартості для громадян, які перебувають на квартирному обліку та захищали суверенітет України, та члени їхніх родин
  • 30% вартості для решти громадян, які перебувають на квартирному обліку

На початок 2022 року на квартирному обліку в Києві перебувало 322 сім’ї осіб з інвалідністю, 23 сім’ї загиблих та померлих учасників АТО/ООС та 3681 родин та поодиноких громадян-учасників бойових дій в АТО/ООС.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківської опіки, можуть претендувати на соціальне житло. В документі є статистика — на початку року на квартирному обліку перебувало 390 осіб з такої категорії. Щорічно владі вдається забезпечити житлом від 45 до 58 осіб, позбавлених батьківської турботи. Варто зазначити, що «соціальне житло» не можна приватизувати. Громадяни можуть жити в ньому, поки не отримають іншого житла або їхнє матеріальне становище не покращиться. На сьогодні житловий фонд соціального призначення складається з 72 квартир.  

Переселенці можуть отримати житло за умови, якщо не мають іншого та якщо сукупний дохід не дозволяє родині придбати або винаймати його. 

Що стосується надання житла в оренду, то вона довгострокова — до 30 років. Але для цього місту слід або придбати, або збудувати житло. Орієнтована вартість будівництва 1 кв.м. (з оздобленням) на 2022 рік — 27 900 грн. 

Планується, що за три роки дії програми соціальним житлом забезпечать 156 родин, а житлом для тимчасового проживання — 87 родин. Для молоді за фінансово-кредитної підтримки має бути підписано 300 договорів. Також планується збудувати 212 варіантів житла для надання в оренду з подальшим викупом. 

Раніше ми писали про те, що зараз відбувається на ринку нерухомості в Києві та чи можливо зараз орендувати житло за доступною ціною. Також читайте про те, що «Держмолодьжитло» планує купити 18 квартир для переселенців під Києвом

Софія Єлагіна

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: