Информатор Деньги

Украина

В Україні хочуть заборонити феєрверки: законопроект

Не всі піротехнічні вироби будуть під забороною. Хто та які феєрверки зможе купити – читайте в матеріалі.

Вранці 5 червня у Києві пролунали вибухи. Окупанти здійснили обстріл цехів Дарницького вагоно-ремонтного заводу. Цього ж дня увечері в столиці на Осокорках невідомі запустили салют.

Для тих, хто пережив обстріли окупантів, гучне святкування провокує флешбек. Це повернення в ситуацію, де була загроза життю. Для того, щоб не хвилювати людей, під час воєнного стану в Києві та по всій Україні пропонують заборонити використання гучних салютів та петард.

Що хочуть зробити депутати та пересічні громадяни

Ще наприкінці 2021 року була зареєстрована петиція до президента щодо «заборони використання петард, феєрверків, закриття усіх магазинів піротехніки та штрафів». Ініціативу підтримали 25 тисяч 297 українців при необхідній кількості голосів для розгляду в 25 тисяч.

3 червня 2022 року на петицію відповів президент: «Підтримую стурбованість щодо збільшення небезпечних наслідків у зв’язку з використанням різноманітних піротехнічних виробів у повсякденному побуті та вважаю, що їх ужиток під час воєнного стану має бути чітко врегульований на законодавчому рівні». Текст петиції надіслали до Кабінету Міністрів.

Разом з тим, 27 травня цього року на сайті Київської міської ради був зареєстрований проект рішення заборонити використовувати феєрверки та салюти під час дії воєнного стану та 30 днів після його припинення. Також депутати рекомендують призупинити продаж петард та салютів на цей час, а Нацполіції — посилити реагування на такі випадки, як останні святкування на Осокорках.

Для того, щоб гучні салюти не використовувалися у воєнний час на території України, на сайті парламенту зареєстрований законопроект №7438. Він пропонує обмеження продажу, передачі та використання піротехнічних виробів.

У пояснювальній записці до документу автори наголосили, що від салютів під час війни страждають не лише люди. Тому у виступах з тваринами пропонують заборонити використання феєрверків та іншої піротехніки.

Крім цього, на всій території України хочуть заборонити використання будь-яких феєрверків та проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів (окрім сценічних піротехнічних виробів Т1 та Т2, феєрверків класу F1 — вони мають дуже низький рівень небезпеки і шуму, який не перевищує 60 дБ). Якщо це день міста, державне свято чи спортивне змагання, то під час таких заходів дозволяється використання феєрверків лише класу F1.

Чи можна буде купити феєрверк

У проекті закону пропонується заборонити продаж феєрверків, окрім виробів класу F1. Купити їх зможуть лише особи, старше 16 років.

Також продаж сценічних піротехнічних виробів класу Т1, які мають низький рівень небезпеки, дозволяється лише тим, хто досяг 18 років. А продаж сценічних виробів класу Т2 можливий лише тим, хто має спеціальну підготовку.

Нацполіція та місцева влада можуть контролювати ці правила.

Олена Скобцева

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: