Информатор Деньги

Украина

Під час війни: в Україні арештували акції Крюківського заводу, які з 2012 року належали компанії росіянина

Правоохоронці заявили про те, що зупинили виведення коштів до країни-агресора, які можуть використовуватися для фінансування російської армії.

Правоохоронці наклали арешт на акцій «Крюківського вагонобудівного заводу», які належали громадянину росії. Про це йдеться у повідомленнях Київської міської прокуратури та Національної поліції.

«У ході досудового розслідування встановлено, що за сприяння громадянина рф, якому належить 25% акцій ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», заводом систематично здійснювалися закупки деталей для будівництва вагонів у підприємств з російської федерації за завищеними цінами при наявності аналогів українського виробництва нижчої вартості», — повідомили в прокуратурі.

Вже відкрито провадження за фактом заволодіння коштами підприємства шляхом зловживання службовим становищем та фінансування насильницького захоплення державної влади за ч. 5. ст. 191, ч. 4 ст. 110-2 КК України. Якщо провину доведуть у суді, то вироком може бути до дванадцяти років тюрми.

«З метою унеможливлення впливу на діяльність вагонобудівного заводу з боку рф, а також виведення коштів у зв’язку із запровадженими санкціями внаслідок збройної агресії росії проти України, на корпоративні права були накладені арешти», — повідомили у Нацполіції.

Вартість арештованих акцій становить понад 50 млн грн.

Крім того відомо, що акціонер, який зацікавив правоохоронців, володіє іншими фірмами в Україні та компаніями у рф, зокрема і в оборонній сфері.

Про кого йде мова

За інформацією платформи RuAssets, мова йде про Станіслава Гамзалова. Йому належить 25% акцій заводу через австрійську фірму OW Capital Management GmbH.

Крім того, в Україні Гамзалов через «КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД» є одним із бенефіціарів кременчуцької фірми «ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ ЗАВОД». Також, інтереси громадянина рф є в роботі київської компанії по оренді машин та устаткування «В.Н.В.».

Відомо, що Станіслав Гамзалов зареєстрований у москві. Він був головою ради директорів саратовського виробника вагонів «Завод металоконструкций». Також, Гамзалов володів московськими компаніями «Химресурс» та «СК «Химинвест».

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет України дозволив компанії Гамзалова OW Capital Management GMBH придбати 25% акцій заводу у серпні 2012 року.

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» може випускати вантажні та пасажирські вагони, вагони метро, запасні частини та візки для вантажних вагонів, колісні пари, запчастини для вагонів метро та ескалаторів, контейнери, дорожню техніку.

Олена Скобцева

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: