Информатор Деньги

Пресс-релизы

Скандальне «отруєння» школярів: У мерії Дніпра звинуватили поліцію в поширенні страхітливого фейку

У мерії Дніпра відреагували на медійний резонанс довкола ситуації у школі № 112, де також тимчасово навчається частина учнів школи № 126. Так, через некоректно викладені дані, які оприлюднило Головне управління Національної поліції у Дніпропетровській області, у багатьох ЗМІ з’явилася інформація про нібито отруєння понад півтисячі школярів. Це налякало батьків по всій країні.

Натомість, за останніми даними профільних департаментів мерії Дніпра, з діагнозом «гостра кишкова інфекція» госпіталізовано 14 дітей, з них лише 8 харчувалися в їдальні. Стан хворих – стабільний.

 «Інформація була викладена таким чином, що могла сприйматися двояко. Всі, хто відповідає за поширення інформації, відповідають і за нашу безпеку. Ми вважаємо, що Національна поліція, надаючи подібні формулювання, насправді не розуміла цієї відповідальності. Міський голова Дніпра Борис Філатов уже звернувся до Нацполіції з вимогою про досудове врегулювання, про спростування цієї інформації та правильний її виклад», – заявив секретар міської ради Дніпра Олександр Санжара під час прес-конференції 15 березня.

За словами посадовця, така непрофесійність і легковажне ставлення до обов’язків дискредитують інститути влади в країні та сіють масову паніку. Крім спростування неправдивої інформації про масове отруєння, в мерії Дніпра вимагають від Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області надалі користуватися лише перевіреними даними, а також провести відповідну роботу з тими фахівцями, котрі припустилися такої прикрої помилки.

Водночас, за словами секретаря міськради Дніпра, схожі випадки вже були. Так, один із прокурорів подав до суду документи, у яких ішлося про нібито 35-відсоткові «відкати» мерії Дніпра за будівництво Центрального мосту. Суд не перевіряв інформацію, а просто послався на слова прокурора. Також були відсутні документи про притягнення когось до відповідальності. Як наслідок – ЗМІ розповсюдили неправдиві відомості. Нині щодо дій прокурора подано скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: