Украина

Різдвяні дива: на Черкащині збудували невидимий майданчик

Кінець бюджетного року — традиційно найгарячіша пора в органах місцевого самоврядування, казначейській службі та інших структурах, так чи інакше пов’язаних з виконанням бюджетів всіх рівнів.

З року в рік, саме в грудні обсяги будівництва за рахунок коштів громади досягає апогею і в рази перевищує показники більш притаманних для активності будівельників періоду. Подібні результати стають можливі за співпраці кмітливих підрядників, зухвалих чиновників та умілих казначеїв. Всім їм потрібно працювати злагоджено та в унісон, аби 25 грудня досягти бажаного рівня виконання бюджету та з почуттям виконаного обов’язку йти святкувати Новий Рік і планувати нові звершення.

Побічним наслідком подібної титанічної роботи досить часто стають різноманітні курйози та ексцеси, котрі, втім мало впливають на ефективність. Судячи з усього, правоохоронні органи, котрі покликані стояти на захисті інтересів громади в цих передноворічних активностях зазначеного вище тріо займають свою відсторонену, лише їм відому, позицію.

Будівельна благодать зійшла на Кам’янщину, де за активного сприяння народного депутата Сергія Рудика розпочався справжнісінький будівельний бум зі встановлення різноманітних спортивних та дитячих майданчиків. Про деякі особливості цього архітектурно-спортивного ренесансу ми вже писали. Та з тих пір було і продовження. Один зі спортивних майданчиків на окрузі Сергія Ярославовича вже навіть встигли  урочисто відкрити.

Зокрема, серед почесних гостей тієї події був сам Філарет. Захід вийшов гарний та пишний. Світлини задоволеного обранця з предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату  буквально підірвали місцевий сегмент соціальних мереж. Раділи на фотографіях і підрядники, котрі нібито гарно зробили свою справу. Проте, з часом прийшло усвідомлення що з об’єктом не все так добре як могло здатися.

Не зважаючи на урочисте перерізання червоної стрічки знаними гостями зі столиці, повідомлення про початок будівництва об’єкту у відповідному реєстрі Державної будівельно-архітектурної інспекції з’явилося лише на початку грудня, фактично за два тижня після офіційного відкриття. Підрядником зазначено підприємство —  “Ай джі пі Україна”.

Разом з тим, відповідно до угоди, розміщеної в системі “Прозорро”, офіційно роботи з будівництва мало здійснювати ПП “Будівельно-виробнича фірма “Черкаси”. І перше і друге підприємство пов’язане з відомим в місті тандемом будівельників Олександром Кіфіним та Олександром Кравцовим. Підприємці, попри нібито виконану роботу, наразі отримали лише 378 тисяч гривень.

З рештою оплати виникли проблеми через нібито невідповідність об’єкту проектній документації, саме існування якої викликає певні сумніви.

Проте, про системну принциповість технагляду в Кам’янці говорити важко. Поки одні підрядники не можуть отримати кошти за вже як-не-як збудований об’єкт іншим вдається закрити всі акти виконаних робіт навіть не приступаючи до облаштування будівельного майданчика.

Передноворічна містерія у кращих традиціях творів Чарльза Діккенса сталася із зведенням дитячого майданчика в одному з районів міста. 5 грудня місцева рада уклала угоду з будівництва об’єкта з київським підприємством «Деревообробний завод «БРАМА». Вартість угоди — 280 780 гривень. Того ж дня, між підприємцями та чиновниками були укладені акти про виконання передбачених договором робіт у повному обсязі. Ще за 2 дні кияни отримали на власний рахунок передбачені угодою кошти.

Проте,  станом на сьогодні ніяких слідів ані майданчика, ані хоча б початкових будівельних робіт на локації не спостерігається. Яким чином і на основі чого було складено та підписано акти виконаних робіт залишається здогадуватися. Так само не зрозуміло, як і чим вдалося закрити очі працівникам технічного нагляду на фактично відсутні будь-які роботи. Імена цих принципових фахівців могли бути відомі лише  у реєстрі Державної будівельно-архітектурної інспекції, якби було хоча б повідомлення про початок будівельних робіт.

І як у тій казці Діккенса під Різдво в головного героя прокидається дух добра, так і міський голова Кам’янки в коментарях місцевим ЗМІ пояснив відсутність майданчика  вимогою підрядника отримати 100% аванс, а реальному встановленню заважає очевидно матінка Природа зі своїми новорічними заморозками.

Попри заборону  подібного “кредитування” нічого ліпшого аніж підробка офіційних документів в міській раді не вигадали. Наразі, за даними нашого видання, за фактами викладеним вище, вже відкрито кримінальне провадження, проте наскільки ефективним воно буде і чи не вплине дух Різдва і на поліціантів покаже лише час. Ознаки злочину більш ніж очевидні.

Разом з тим, відкриваючи наприкінці минулого тижня збудований за кошти державної субвенції спортивний майданчик, а ні народний депутат Сергій Рудинк, а ні місцевий голова Володимир Тірон про “псевдозбудовану” дитячу локацію не згадували… її відкритя, скоріш за все, переноситься на весну.

Артур Чемирис

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: