Пресс-релизы

Борис Філатов презентував динамічне освітлення Кайдацького мосту у Дніпрі

До свого 35-річчя Кайдацький міст у Дніпрі засвітився різними кольорами. Динамічне освітлення переправи довжиною у майже 2 км міський голова Дніпра Борис Філатов запустив ввечері 11 грудня.

Цей проект є унікальним, адже в Україні немає аналогів освітлення на переправах такої довжини. На це у мерії Дніпра витратили 13,5 млн грн.


«Такі проекти є в усьому світі. Та в Україні ми – перші. Так само підсвічують мости через Босфор у Стамбулі. Також і в інших країнах. Упевнений, це стане однією з візитівок нашого міста», – зазначив Борис Філатов.


Освітленням Кайдацького мосту керує комп’ютерна програма, яка здатна створити близько 50 різних комбінацій кольорів світла. Система підбиратиме їх, наприклад, до святкових дат або важливих подій.

Раніше близько півтора місяця освітлення працювало у тестовому режимі. На частині Кайдацького мосту – з боку центру міста і на руслових опорах – встановлено 680 декоративних світильників. Опори на частині, де міст стає на острівець Намистянка, вмонтували 25 зенітних прожекторів світлопотоку енергоємністю 70 тис. Lml. Також натрієві лампи потужністю близько 190 Вт на переправі замінили на 244 світлодіодні світильники потужністю близько 100 Вт. Таким чином, на освітленні моста місто заощаджує майже половину енергії.


У мерії кажуть: представники різних міст України уже звернулися з проханнями перейняти досвід такого освітлення переправи.


Довідка. Кайдацький міст звели у 1982 році під автомобільний і трамвайний рух. Тут здійснюється 3-рядний рух автотранспорту в обидва боки.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: