Украина

Суд арештував техніку забудовників набережної у Черкасах

Придніпровський райсуд Черкас наклав арешт на техніку будівельних компаній «Шора» та «ІБК «Будгарант», які розпочали зводити багатоповерхівки на черкаській набережній. На цій території передбачено будівництво до 3-поверхів, натомість міський департамент архітектури видав підприємствам містобудівні умови і обмеження забудови для будинків з більшою кількістю поверхів.

Згідно з матеріалами слідства, чиновники департаменту архітектури та містобудування ЧМР, зловживаючи службовим становищем, затвердили накази про надання містобудівних умов і обмежень забудови черкаської набережної 2 будівельним підприємствам.

Так, ПП «Шора» отримало документи на ділянку по вул. Героїв Дніпра, 4, а ПП «ІБК «Будгарант» на ділянку на розі вул. Козацької та вул. Г. Дніпра».

У плані зонування території, генеральному плані міста передбачено за цими адресами поверховість до 3 поверхів. Водночас профільний департамент видав містобудівні умови і обмеження забудови для будинків з більшою кількістю поверхів. Крім того, директор департаменту Артур Савін затвердив завдання на проектування детального плану території набережної від вантажного порту до вул. С. Жужоми для ТОВ «Інститут Харківпроект». Проектувальнику було сплачено 208 тисяч гривень, які слідчі тепер кваліфікують як розтрату бюджетних коштів.

 

У вересні ДАБК скасувала містобудівні умови та обмеження на забудову обох земельних ділянок в зв’язку з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

6 жовтня на місці будівництва на розі вул. Козацької та вул. Г. Дніпра та по вул. Героїв Дніпра, 4 відбувся санкціонований обшук, в ході якого було вилучено документи та будівельну техніку.

Наступного дня вилучену техніку визнано речовим доказом. Для його належного зберігання слідчий клопотав про накладання арешту на майно.

9 жовтня Придніпровський райсуд Черкас задовольнив клопотання і наклав арешт на техніку, а саме: 5 башенних кранів, 2 гусеничні крани, сваєбійний копер, міні-екскаватор та бурову установку.

Зазначимо, що «ІБК «Будгарант» отримав містобудівні умови і обмеження на будівництво на розі вул. Козацької та вул. Героїв Дніпра у квітні цього року. Скандал навколо цього об’єкту спалахнув в Черкасах влітку. Протистояння поглядів щодо цієї земельної ділянки перемістилося із сесійної зали Черкаської міської ради в суди, де триває досі.

Щодо будівництва по Героїв Дніпра, 4, то тут маємо справжню епопею. Вперше отримати містобудівні умови та обмеження ПП “Шора” намагалося на засіданні виконкому 24 липня 2015 року. Тоді спротив будівництву висловили місцеві жителі.

Другою спробою отримати містобудівні умови та обмеження став серпень 2015 року. Тоді проти забудови виступав і екс-мер Черкас Сергій Одарич. Це питання розглядав виконкому і на початку року – 6 січня. ПП “Шора” було відмовлено через відсутність затвердженого детального плату міста.

Зрештою дозвіл на будівництво дав профільний департамент.

Валентин Коваль

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: