Украина

«Недобросовісний підрядник» отримає 3,6 млн на ремонт навчальних закладів

У вересні-жовтні цього року департамент освіти і гуманітарної політики Черкаської міськради уклав 2 договори на загальну вартість близько 3,6 млн грн із підприємством «БТК-Лад»

Підприємство, яке навесні цього року втрапило в серйозний скандал і нині фігурує в кримінальному провадженні, користується неабиякою підтримкою від тендерного комітету. У ході трьох своїх найбільш коштовних аукціонів фірма перемагала після того, як комітет завертав більш дешеві пропозиції конкурентів.

7 вересня департаментом укладено прямий договір із підприємством на роботи з реконструкції будівлі ДНЗ №69 «Росинка» вартістю в 1,39 млн грн. Роботи мають бути виконаними до 25 грудня цього року.

3 жовтня департаментом укладено договір за результатами тендеру на капремонт спортзалу школи № 5 вартістю 2,198 млн грн.

При цьому в ході аукціону дешевшу пропозицію подав єдиний конкурент ТОВ «Альянс-трансбудсервіс». Проте вона була відхилена тендерним комітетом: учасник не підтвердив фактичне виконання договору.

Згідно з тендерною документацією, роботи на об’єкті мають бути завершеними до кінця 2018 року. Фінансування 2017 року – 970 тис. грн., фінансування 2018 року — 1,23 млн. грн.

«БТК-Лад» зареєстроване в Черкасах у 2009 році і прописане в квартирі свого власника – Дмитра Івановича Хоменка. Статутний капітал підприємства – 500 грн. На місцевих виборах 2015 року Хоменко невдало балотувався до міської ради від БПП “Солідарність”.

Підприємство почало здобувати перемоги лише через 7 років після своєї реєстрації, із квітня 2016 року. За два роки «БТК-Лад» виграв тендерів на 17,72 млн грн.

Найбільш вартісні перемоги здобуті підприємством у серпні-вересні цього року. Зокрема, укладено договір на будівництво спортивного майданчика по вул. Гагаріна за 4,16 млн грн. При цьому тендерним комітетом була завернута дешевша пропозиція від ФОП Василенко.

30 серпня «Дирекція парків» уклала договір із товариством «БТК-Лад» на реконструкцію скверу «Юність». Таке задоволення коштуватиме місту 5,39 млн грн. Тендерний комітет відхилив відразу дві дешевші пропозиції від учасників-конкурентів.

Зазначимо, що в березні цього року заступник міського голови Ігор Коломоєць, який курує департамент освіти ЧМР, зарахував «БТК-Лад» до своєрідного “чорного списку недобросовісних підрядників”, яким не варто «доручати роботи».

«Підрядники уже мають негативні відгуки, а це є підставою більше не доручати їм робіт. Це наша чітка позиція», — запевнив тоді Коломоєць.

Уже після цього, в травні 2017-го, підприємство втрапило в скандал. Під час виконання ПП «БТК-Лад» робіт по утепленню ОСББ тяжку травму отримав працівник, який невдовзі помер. (про це «Забеба» писала ТУТ) За свідченням його родичів, чоловік працював на підприємство без трудового договору.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження. Зараз справа розглядається в Соснівському суді. Останнє наразі засідання відбулося 17 липня цього року.

Суддя відмовив прокурору, який клопотав про необхідність проведення перевірки щодо дотримання техніки безпеки, оплати праці та охорони праці на об’єктах, де роботи проводить «БТК-Лад».

Валентин Коваль

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: