Украина

У Черкасах і з третього разу не можуть відправити дітей на відпочинок

У Черкасах ще з травня не можуть визначитися, куди ж відправити на літній відпочинок дітей. На вулиці вже серпень, пляжний сезон, як і канікули, йдуть до фіналу. Проте питання досі висить в повітрі. Щодо послуг оголошено вже третій тендер, але й він наразі є заблокованим.

Перший аукціон був оголошений департаментом економіки та розвитку ЧМР. Він мав відбутися 16 травня цього року.

Тендерною документацією було передбачено закупівлю 900 путівок сумарною вартістю в 3,58 млн грн (в середньому близько 4 тис. грн на особу).

Планувалося, що послуги будуть надані в період з червня по серпень 2017 року.

Проте в підсумку тендер було відмінено. На аукціон подалися два учасники: ТОВ «Курортне об’єднання «Перлина Чорномор’я» та ТОВ Курортне об’єднання «Сонячний берег». Проте пропозиції обох були відхилені тендерним комітетом через невідповідність умовам тендерної документації.

Так, у документах передбачалося, що відстань від місця відпочинку до пляжної зони не повинна перевищувати 1 кілометр. Натомість від курортів учасників до пляжу, розташованого на Будакській косі Белгород-Дністровського району, діти мали б долати більше 2 км.

Другий тендер, з прицілом на липень, вже було оголошено департаментом освіти та гуманітарної політики ЧМР. Очікувана вартість залишилася все такою ж. Кількість путівок зменшили до 600 (6 тис грн на особу). Також, зрозуміло, були відкориговані і часові рамки надання послуг: тепер з 1 липня по 31 серпня.

Відбулися зміни і в умовах тендерної документації. Підприємства, бази яких розташовуються більш ніж за 1 км від пляжу, зобов’язувалися за власний кошт транспортувати дітей до моря. Термін оздоровлення збільшили із 14 до 21 дня.

Цього разу свої пропозиції подали вже 4 учасники. Окрім двох вищезгаданих, документи яких в ЧМР завертали під час попереднього тендеру, подалися ще два: ТОВ «ДЄНГІЗ» та ТОВ «Прибрежний». Якраз останній і подав найдешевшу пропозицію в ході аукціону 4 липня – 3,39 млн грн.

Проте і з другого разу тендер знову був скасований. Пропозиції всіх учасників були завернуті департаментом.

Пропозиція ТОВ «Прибрежний» відхилена через невідповідність тендерній документації. Проблемним став пункт із туалетом. Згідно з вимогами департаменту, туалет на базі відпочинку мав бути розміщений в кімнаті проживання. У підприємців «кімната гігієни» поруч, а не безпосередньо в кімнаті. До цього «болючого питання» ми ще повернемося далі.

Пропозиція ТОВ «ДЄНГІЗ» відхилена через невідповідність кваліфікаційним критеріям – відсутній позитивний відгук. Вдруге були завернуті пропозиції ТОВ «Курортне об’єднання «Перлина Чорномор’я» та ТОВ Курортне об’єднання «Сонячний берег». Знову через невідповідність тендерним умовам. Цього разу біда у відсутніств забезпечення тендерної пропозиції.

Опісля департаментом освіти та гуманітарної політики оголошено третій тендер. Аукціон по тендеру мав стартувати 2 серпня, але щось знову пішло не так, і тендер був заблокований.

Документацією передбачені все ті ж 600 путівок вартістю в 3,58 млн грн. Цього разу термін з’їхав уже на серпень-вересень 2017 року. Технічні характеристики залишилися незмінними, порівняно з попереднім тендером.

Весь процес був заблокований скаргою від учасника ТОВ «Прибрежний» до Антимонопольного комітету, що надійшла 21 липня. У підприємстві заявили про порушення своїх прав замовником торгів

За версією підприємців, департамент у технічній специфікації встановив дискримінаційні умови, а саме щодо санвузлів, що мають розташовуватися в кімнатах. Це, згідно зі скаргою, обмежує конкуренцію та дискримінує суб’єкта оскарження.

25 липня адмінколегія АМКУ прийняла скаргу до розгляду. Розгляд відбудеться 9 серпня, а отже, як мінімум до того часу, тендер є заблокованим.

В ситуацію вже втрутився міський голова. 1 серпня до АМКУ надіслано лист за підписом Бондаренка з проханням перенести розгляд скарги до кінця цього тижня у зв’язку з терновою закупівлею путівок для відпочинку. Наразі відповідь невідома.

Зазначимо, що товариство-скаржник є добрим знайомим Черкаської міської ради. Минулого літа тендер на відпочинок виграло якраз товариство «Прибрежний». За результатами тендеру, договір з ним було укладено 6 липня 2016 року. Фірма, прописана в смм Лазурне, що в Херсонській області, оцінила 640 путівок в 2,69 млн грн.

Аналогічні послуги це ж товариство надавало ЧМР і в 2014 році. 265 путівок на відпочинок були оцінені в 630 тисяч гривень.

Цьогорічні конкуренти «Прибрежного» в згаданих аукціонах участі не брали.

Загалом, з 2008 року «Прибрежний» виграв тендерів на 31 мільйон гривень. У тому числі – 5,3 млн грн на Черкащині.

Сергій Макаренко

для «Забеба.лі»

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: