Украина

Комунальне підприємство хоче будувати офіси для себе… чи не для себе?

Комунальне підприємство «Придніпровська СУБ» має намір збудувати офісні приміщення неподалік ринку «Сєдова», що в Черкасах. Головне завдання і функціонал цього комунального підприємства – утримання будинків за рахунок квартплати мешканців. Очевидно, що вони вирішили розширити перелік своїх функцій за рахунок … офісів.

Головне завдання СУБів

Черкаські СУБи – це аналог ЖЕКів в інших містах України. Вони відповідають за прибирання дворів, поточний ремонт під’їздів, чистку підвалів та вирішення різноманітних проблем, пов’язаних з освітленням, водо- та теплопостачанням в будинку. За це мешканці сплачують СУБам квартплату.

З бюджету СУби отримують кошти як цільову субвенцію на встановлення дитячих майданчиків чи ремонти будинків. Їхній прибуток – це, власне, кошти квартплати. Вони мають всі гроші спрямовувати ти на обслуговування будинків, але не на будівництво офісних приміщень. За які кошти збудують приміщення, і кому потім передадуть – поки що невідомо.

Офіси для ЖЕКу

КП «Придніпровська служба утримання будинків» вирішила збудувати офіси біля одного із житлових будинків, які акурат підходять до межі одного з ринків міста «Сєдова». Однією з частин вони впиратимуться у стіну пятиповерхівки, а іншою — в прохід до ринку. На цьому місці нині розташований незаконний кіоск з ремонту годинників.

Передумовою для подачі заяви на отримання містобудівних умов та обмежень стали два рішення міської ради за 2015 та 2016 рік про дозвіл на розробку проекту і на передачу земельної ділянки площею в 35 м. кв в постійне користування.

А вже 4 липня 2017 року КП «Придніпровська СУБ» звертається до департаменту архітектури з проханням надати містобудівні умови та обмеження на будівництво одноповерхового офісного приміщення, площею 35 м. кв. Причому в заявці чітко написано: «з можливістю добудувати другий поверх». Виходить, що на першому поверсі комунальники не зупиняться.

Чи надали в департаменті архітектури містобудівні умови та обмеження – поки що невідомо. Але факт залишається фактом: місцеві жителі, довідавшись про будівництво, будуть проти. Їхній будинок, який розташований поряд із ринком, завжди потерпав від підприємців, які хотіли за рахунок прибудинкової території збільшити свій бізнес. Тому не виключено, що в районі розпочнуться протести.

Найцікавіша деталь, земельна ділянка відводилася за рахунок земель міської ради і частково землі ПП Кісельова. Сам приватний підприємець має в багатоповерховому будинку магазин, площею 68 м. кв. У квітні 2017 року на майно підприємця було накладено арешт.

Для кого будують?

Потреби, власне, для СУБу, ці приміщення не мають, адже за 200 метрів від них розташоване адміністративне приміщення ще одного СУБу — «Митниця», яке нині перебуває на межі ліквідації. Тому не виключено, виходячи з географії розташування і особливостей, ці офіси перетворяться на магазини чи торгівельні місця.

Місяць тому довкола керівника комунального підприємства «Придніпровська СУБ» Сергія Танюка виник скандал. Його син та начальник абонентського відділу цього комунального підприємства створили приватну фірму з майже ідентичною назвою. Це викликало неоднозначну реакцію серед жителів та депутатів міської ради. Місцева прокуратура порушила кримінальне впровадження і проводить розслідування з якою метою було створене приватне підприємство з ідентичною назвою, як комунальне.

Відведення землі під будинками – тренд сезону

Це поки що перше рішення КП «Придніпровська СУБ» щодо відведення земельної ділянки під житловим будинком. Перед тим КП Соснівська СУБ теж отримало землю в постійне користування за адресою вулиця Хрещатик, 188. Цей будинок розташований у центрі міста. за 100 метрів від будівлі обласної державної адміністрації. У перших поверхах пятиповерхівки розташовані офіси, магазини і кафе. А деякі підвальні приміщення уже викуплені.

У планах Придніпровського СУБ відвести 0,3700 га під житловим будинком, розташованим в центрі Черкас за адресою Шевченка, 243. Це центр міста. На першому поверсі девятиповерхівки розташовані офіси та магазини. Відповідний проект рішення поданий до міської ради.

Нагадаємо, що обидва керівники (КП Придніпровська СУБ – Сергій Танюк) та (КП Соснівська СУБ – Роман Моторний) призначені новим міським головою Анатолієм Бондаренко. Рано чи пізно комунальні підприємства припинять надавати послуги для будинків. Або принаймні їхні об’єми послуг значно зменшаться.

Тому і зрозуміла логіка відводити ділянки і будувати офісні приміщення, які у майбутньому можуть здаватися в оренду. Нова схема від комунальних підприємств Черкас.

Володимир Поштовий

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: