Украина

Товариство, що ремонтує черкаський міст, може бути визнано банкрутом

Господарський суд Донецької області розглядає справу про банкрутство товариства «Шляхове будівництво «Альтком», яке зараз здійснює ремонт черкаського мосту через Дніпро.

До десятків бід, що посипались на донецьких підрядників останнім часом, повязаних з ремонтом черкаської інженерної «перлини» і не тільки, може  добавитись ще декілька.

Паралельно як мінімум дві фінансові установи мають суттєві фінансові вимоги до будівельників з якістю та надійністю роботи яких пов’язана життєдіяльність всієї Черкаської області.

Згідно нещодавно оприлюдненої ухвали Господарського суду Донецької області, 9 червня ПАТ «Пеший український міжнародний банк», афілійований зі структурами Ріната Ахметова, звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком». Такі вимоги були повязані із неповерненням підприємцями боргу у сумі 17,4 млн грн, виданих в якості банківських кредитів в іноземній валюті далекого 2007 року.

Справа стосовно цих боргів опинилася у стінах господарського суду Донецької області ще далекого 2013 року, коли підприємство після бурхливої діяльності за часів організації та проведення ЄВРО-2012 року переживало не найкращі часи. І лише зараз, влітку 2017 банкіри вирішили застосувати свій останній «довід», а саме розпочати процедуру банкрутства.

Суддя Чорненька І.К. визнала доводи кредиторів цілком обґрунтованими і навіть встигла призначила арбітражного керуючого. Проте вже за декілька тижнів, банкіри відмовилися від власної заяви і малоприємна процедура була призупинена.  Та на цьому негаразди для «Альткома» не завершились. Вже 19 червня до того ж Господарського суду Донецької області звернулася вже інша фінансова установа, що має не донецьке, а іноземне коріння — «Райффайзенбанк Аваль». Суть претензій аналогічна —  неповернення ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» отриманих кредитних коштів . Цього разу сліпий судовий жеріб вибрав суддею Тарапату С.С.

Останнє наразі засідання відбулося 5 липня. Представник боржника(«Альткома») в судовому засіданні висловив свої заперечення щодо поданої заяви та просив суд відмовити у порушенні справи про банкрутство, оскільки додані до заяви документи не засвідчені належним чином, або відкласти підготовче засідання в межах встановленого законом тридцятиденного строку для надання можливості узгодити фактичну суму невиконаних судових рішень з урахуванням примусових стягнень органами Державної виконавчої служби України, а також для здійснення сплати грошових зобов’язань кредитору та надання суду відповідних доказів.

?

У підсумку суд ухвалив відкласти підготовче засідання до 20 липня.

Навряд чи можна розраховувати на те, що підприємство, проти котрого розпочата процедура банкрутства може якісно та належним чином виконувати свої договірні зобовязанння перед Службою автомобільних доріг в Черкаській області. І справа далеко не в наявності чи відсутності фізичних  можливостей здійснювати ремонт мосту, а і просто в змозі оперативного управління власними фінансовими ресурсами. Нагадаємо, що керівництво області анонсувало перший платіж на рахунки підрядника вже 19-го липня, тобто за день до можливого призначення судом арбітражного керуючого, котрий вже на власний розсуд визначатиме напрямки витрачання коштів підприємства. І цілком можливо, що виходячи з норм чинного законодавства, уповноважені судом особи будуть в першу чергу відстоювати інтереси заявлених кредиторів, а вже потім якихось замовників з такої далекої та чужої Черкащини.

Як вже писала «Забеба», 23 травня аукціон на поточний середній ремонт мосту через Дніпро виграло товариство «Шляхове будівництво «Альтком», прописане в Маріуполі. Фірма подала пропозицію в 121,23 млн грн. Власником фірми є донецький бізнесмен Олександр Тісленко.

Роботи на ділянці км 23+068 автомобільної дороги Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань стартували 19 червня. У облдержадміністрації повідомили, що триватимуть вони від 4 до 6 місяців.

Тоді ж також було проінформовано про так звані проїзні «вікна» через міст: з 6.00 до 9.00 та із 16.00 до 19.00. Причому лише для рейсових автобусів, спецтранспорту та приватних авто, легших  5 тонн.

 

Володимир Поштовий

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: