Украина

Антимонополісти оштрафували творців уманських фонтанів

Фонтани грають – скандали продовжуються. Поки відкривачі світло-музичних фонтанів в Умані літають в тріумфальній ейфорії, Антимонопольний комітет наклав штрафні санкції на виконавця реконструкційних робіт ТОВ «Імперія Води Україна» та ПП «Центр-Монтаж-Енерго», яке стало субпідрядником.

За повідомленням антимонополістів, вищезгадані підприємства порушили законодавство про захист економічної конкуренції.

Нагадаємо, 26 серпня 2016 року відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради оголосив тендер на реконструкцію скверу ім. Шевченка. Вирішили збудувати фонтан, вартістю 23 мільйони гривень. Цими вихідними в місті гучно презентували результати «клопіткої роботи».

Навіть поверхневий аналіз тендерної документації замовника та пропозицій учасників торгів дозволяє встановити ознаки узгоджених дій, як мінімум, двох нібито “конкурентів”.

Окрім переможця — ТОВ “Імперія Води Україна” формально претендували на виконання підряду ще два підприємства — ПП “Центр-монтаж-енерго” та ТОВ “МБП-Тепломережа”. У ході торгів жоден із учасників не проявив жаги до перемоги та не зробив жодного пониження своїх стартових пропозицій.

Тоді як у своїй пропозиції ТОВ “Імперія Води України зазначає як майбутнього субпідрядника ПП “Центр-монтаж-енерго”. Крім того, на підтвердження наявності необхідної для участі в торгах та здійснення майбутньої реконструкції техніки переможець надав договір оренди, укладений зі все тим же ПП “Центр-Монтаж-Енерго”. Фактично, вся техніка переможця-підрядника є орендованою і належить “субпідряднику”. В таких діях неможливо знайти порушень закону “Про публічні закупівлі”.

Окрім цих порушень антимонополісти зацікавились і реальністю конкуренції, що дало свої результати.

Не довелося довго чекати реакції на заяви АМКУ нардепа з Умані від партії «Відродження» Антона Яценка, який свого часу «благословив» будівництво та “залучав” кошти на створення «перлини».

Відомого кнопкодава Верховної ради неабияк зачепило посягання керівника Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Юлії Чемич на репутацію підприємств однопартійців. Тож у «Фейсбуці» Яценко встиг охрестити Чемич «рекетиром і вимагачем».

Як вже писали на «dengi.informator.ua», ТОВ “Імперія Води Україна”, зареєстроване в м. Києві, має мало спільного з черкаським краєм, а от ПП “Центр-Монтаж-Енерго” зареєстроване в Умані та належить Марині Савченко та Валентині Кокодзей, що володіють 90% статутного капіталу. Директор підприємства — Кокодзей Володимир Миколайович.

Кокодзей є депутатом обласної ради, обраним за списками тієї ж політичної партії “Відродження” та є головою комісії з питань розвитку інфраструктури та ЖКГ.

Попри скандали, перевірки поліції і АМКУ, освоєння коштів благополучно триває.

ТОВ “Імперія Води Україна” 26 червня уклали договір про додаткові будівельні роботи на суму 2 млн 351 тис. грн «не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту. Без виконання додаткових робіт неможливо забезпечити введення в експлуатацію об’єкту будівництва «Реконструкція скверу імені Тараса Шевченка м. Умань Черкаської області», що передбачено Договором № 235, а це, в свою чергу підтверджує необхідність виконання цих додаткових робіт саме існуючим Генпідрядником. ТОВ «ІМПЕРІЯ ВОДИ УКРАЇНА» під час виконання робіт з реконструкції скверу імені Тараса Шевченка м. Умань Черкаської області зарекомендувало себе, як добросовісний Генпідрядник із належною технічною та професійною спроможністю », — йдеться на «prozorro.gov.ua.».

Раніше 2 червня відділ ЖКГ Уманської міської ради уклав угоду на послуги з монтажу системи відеонагляду для утримання цього ж фонтанного комплексу «Перлина кохання». Підрядником виступило місцеве підприємство «Саар плюс», що належить Віктору Володимировичу Анастасію. Вартість договору – 114 тис. 801 грн.

Валентин Коваль

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: