Киев

У Черкасах триває боротьба за 4,5 млн «спортивних» коштів

Нині у Черкасах розгорілася боротьба за тендер на постачання спортивного обладнання для нового залу із занять гімнастикою. Поки що боротьба триває в паперовому варіанті і перейшла в площину заяв на сесії Черкаської міської ради. Ціна питання – 4,5 млн грн державних коштів.

Історія протистояння

У 2016 році депутат Верховної Ради від Черкас «порошенківець» Олег Петренко вибив з державного бюджету кошти на спортивне обладнання для нового залу із занять гімнастикою. Його облаштовують в приміщенні колишнього кінотеатру «Мир».

11 листопада 2016 року Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради оголосив відкриті торги на закупівлю інвентарю для гімнастичних вправ. Як виявилося згодом, підприємства, що взяли участь в цих торгах, були пов’язані між собою. Тому тендер було скасовано.

Участь у минулорічному тендерів взяли дві компані: ТОВ «Атлетика Віва» та ТОВ «Торгівельний дім «Ярунь».

Директор ТОВ «Атлетика Віва» Гафтюк Людмила Миколаївна є засновником та бенефіціаром іншого підприємства, що брало участь в аукціоні, – ТОВ «Торговий дім «Ярунь». Подібні зв’язки заборонені законом. По суті, зірвавши торги, ТОВ «Атлетика Віва» позбавила міську раду можливості використати державну субвенцію до кінця бюджетного року. Часу провести повторний аукціон вже не було, тож кошти повернулися в державний бюджет.

У 2017 році депутат Олег Петренко знову домігся виділення державної субвенції на придбання інвентарю для спортивної зали. Тендер проводив департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради.

Нові гравці, а методи ті ж самі

Департамент економіки та розвитку оголошує тендер по 22 лотах. Тендер відбувається лише по трьох з них. Інші визнали такими що не відбулися, у зв’язку з тим, що в ньому взяли участь менше двох учасників. Із 4,5 млн грн, які виставлялися на торги, можливо будуть використані лише 1,6 млн грн.

Основними гравцями на цих трьох лотах були: ТОВ «Атлетіка Віва» (відома з минулорічного тендеру), ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики», ТОВ «Нікоспорт», ФОП Бондаренко Наталія Андріївна. Переможцем усіх трьох лотів була визнана Наталія Бондаренко. У той же час двох учасників ТОВ «Атлетіка Віва» та ТОВ «Нікоспорт» через неподачу певних тендерних документів до торгів не допустили.

Хто така Наталія Бондаренко?

Наталія Бондаренко є дружиною колишнього депутат Черкаської міської ради від Партії вільних демократів Миколи Бондаренко. Свого часу Микола Бондаренко очолював два комунальні підприємства – КП «Дирекція парків» та КП «Служба енергоефективності». Нині активно займається бізнесом. До сфери його діяльності входять будівельні роботи, облаштування спортивних майданчиків, продаж комп’ютерної техніки.

Хто стоїть за ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики»?

ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» входить до корпорації «Інтер Атлетіка», яка спеціалізується на виготовленні спортивного інвентарю. До корпорації входить ще кілька подібних компаній.

Для ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» черкаська арена не нова. Вони виграли тендер на облаштування штучного покриття на футбольному полі, де займаються діти спортивно-юнацької школи «ДНІПРО-80». Фактично вона представляє інтереси корпорації «Інтер Атлетіка».

На сцену виходять тренери

Найбільшим лакомим шматком тендеру є придбання і встановлення спеціального гімнастичного килима. Саме за нього відбувається найактивніша боротьба. Як виявилося, ФОП Бондаренко має намір привезти до Черкас продукцію чеської компанії DionySports. Натомість ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» пропонують німецьке обладнання фірми Spieth (єдиний офіційний дилер в Україні ТОВ «Атлетика Віва», який був знятий з торгів через помилки в документах).

Пропозиція ФОП Бондаренко на 300 тис. дешевше. Фактично державний бюджет заощадить кошти. Щодо якості, то що німецьке, що чеське обладнання має всі сертифікати. Єдина проблема: у чеської компанії DionySports не має свого представника в Україні і для них цей тендер може виявитися першим в нашій країні.

Проте саме після оголошення результатів тендеру розпочалося найцікавіше. На сцену вийшли тренери та керівництво спортивної школи, якій і мали б поставити обладнання. Під час сесії Черкаської міської ради керівник спортивної школи Алла Красовська звернулася до депутатів з проханням відмінити тендер, бо те обладнання, яке мають намір поставляти, є неякісним і дороговартісним. Таким чином вона заявила про підтримку німецького виробника, представник якого програв тендерну процедуру. Чому тренери почали лобіювати інтереси фірми, яка програла конкурс? Якщо будуть скасовані результати, як відреагує переможець і якою буде реакція чеської сторони?

Поки що у міської влади 10 днів на підписання договору з переможцем тендеру.

Варіанти розвитку подій

Перший. Міська влада примушує переможця тендеру ФОП Бондаренко відмовитися від укладання угоди. Що малоймовірно, адже всі документи вже подані. Але якщо це і станеться, тоді перемогу здобудуть ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики». А бюджет втратить можливість заощадити 300 тис. грн.

Другий. Загалом результати тендеру можуть скасувати. Таким чином за кілька тижнів знову оголосять новий, який відбудеться наприкінці серпня, а поставка обладнання може розтягнутися на кілька місяців. І тоді юні спортсмени зможуть займатися лише наприкінці року. Для спортсмена втратити кілька місяців тренувань – найгірший варіант.

Третій. Міська влада скасовує результати тендеру, а держава забирає кошти. Тоді депутатам з Черкас доведеться вишукувати гроші на обладнання самостійно. А це може розтягнутися щонайменше на рік.

Який із цих розвитку подій черкає на черкаську гімнастику – побачимо протягом найближчих 10 днів.

Володимир Поштовий

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: