Украина

Черкаський міст за 120 мільйонів відремонтує голландсько-донецька фірма

На Черкащині аукціон на поточний середній ремонт мосту через Дніпро виграло товариство «Шляхове будівництво «Альтком», прописане в Маріуполі.

Аукціон на ремонт стратегічно важливого обласного об’єкта відбувся вчора, 23 травня. Роботи будуть проведені на ділянці км 23+068 автомобільної дороги Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань. Очікувана вартість робіт на об’єкті сягнула 121,31 млн грн.

Технічним завданням передбачено демонтаж огорожі, дорожніх знаків, бетонних плит, фрезерування, ремонт прогонової будови та тротуару, ремонт опорних частин мосту та мостового полотна (буде укладено два шари покриття), встановлення електроосвітлення.

На торги свої документи подавали 5 підприємств, але тендерний комітет допустив до торгів лише два товариства.

Так, документація черкаського підрядника ТОВ «Главшляхбуд» була завернута через невідповідність умовам тендерної документації ( у числі поданих документів відсутня банківська гарантія). Згідно з рішенням комітету, документація уманського ТОВ ШРБУ-48 не відповідає кваліфікаційному критерію «наявність обладнання та матеріально-технічної бази». Учасником не підтверджено наявність необхідної кількості техніки, яка потрібна для виконання робіт відповідно до предмету закупівлі. Тендерна пропозиція черкащан ТОВ «Автомагістраль-Центр» не відповідає кваліфікаційному критерію «наявність обладнання та матеріально-технічної бази», оскільки в складі пропозиції відсутні договори на постачання низки матеріалів, необхідних для виконання робіт.

У підсумку до аукціону були допущені ТОВ «Трансстроймеханізація» та ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ». Останнє й подало дешевшу пропозицію в 121 229 268.21 грн, тобто економія має скласти всього 81 тис. грн.

Про екзотичну «Трансстроймеханізацію» «Забеба» вже неодноразово писала в своїх попередніх матеріалах про ремонт черкаських доріг. Детальніше зупинимося на компанії-переможцю.

«Шляхове будівництво «Альтком» зареєстроване в 2003 році і прописане в Маріуполі. Згідно з ЄДР, 99,9% підприємства належить АЛЬТКОМ Б.В, що базується в Амстердамі, 0,001% внесок до капіталу має «ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВА ГРУПА «АЛЬТКОМ», що зареєстроване в окупованому Донецьку.

Кінцевими бенефіціарами «ШБ АЛЬТКОМ» є ALTCOM GLOBAL N.V. та засновник «ФПГ АЛЬТКОМ», житель Донецька Олександр Тісленко.

ЗМІ зараховують «АЛЬТКОМ» до сфери впливу екс-віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова. Саме він був відповідальним за розподіл коштів в ході підготовки до проведення в Україні «Євро-2012».

«АЛЬТКОМ» з 2010 року займався будівництво стадіону та аеропорту у Львові, також будував аеропорт у Харкові. Як зазначають ЗМІ, об’єкти товариства після призначення Колеснікова віце-прем’єром в 2010 році подорожчали на сотні відсотків.

Цікаво, що у випадку з двома львівськими об’єктами, роботи по будівництву розпочинали інші фірми, але в підсумку проти них були відкриті кримінальні провадження, а підрядники були змінені. Тоді було повідомлено: оскільки терміни «піджимають», замовлення буде віддано без тендера. Дісталися ці замовлення саме «Альткому».

Усього в 2008-2012 роках фірма взяла держпідрядів на 11,2 млрд грн. Опісля в діяннях організації настав певний спад, і свій перший тендер після революції «АЛЬТКОМ» виграв після 3-річної перерви у серпні 2016 року. Мова про поточний середній ремонт автодороги державного значення Р-60 Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин на суму 83,87 млн грн.

Валентин Коваль

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: