Украина

Cільська голова, яку підозрюють у хабарі у 184 тис. дол., повернулася на роботу

Світлана Миколаївна Вовк з 26 березня цього року повернулася на посаду сільського голови Свидівка, звідки вона була відсторонена через підозру в отриманні хабара в 184 тисячі доларів.

Інформацію в коментарі нашому виданню підтвердила сама пані Вовк.

За її словами термін відсторонення від посади, так само як і термін запобіжного заходу збіг 24 березня. Щодо подробиць перебігу справи, то пані Вовк порадила журналісту звернутися за коментарем до її адвоката.

Зазначимо, що ім’я Світлани Вовк стало широковідомим у липні 2016 року. Тоді її, а також екс-кандидата в народні депутати Миколу Ладана було затримано «на гарячому»: під час отримання хабара в 170 тисяч доларів. Як виявилося, ця сума була частиною від 184 тисяч «зелених», що спільники вимагали у місцевого підприємця за виділення 6,5 га землі у Свидівку під будівництво.

30 липня Печерський районний суд столиці обрав запобіжний захід для затриманих. Обох підозрюваних у отриманні хабара черкащан було взято під варту терміном на два місяць з альтернативою – застава. Для Світлани Вовк сума застави становила 435 тис. грн, в той час як для Миколи Ладана – 4 млн 582 тис. 455 грн. Строк дії обох ухвал – до 26 вересня. При цьому зазначимо, що застава за Вовк була внесена уже 4 серпня.

Опісля, 30 листопада, Печерський райсуд продовжив терміни запобіжних заходів для обох фігурантів справи до січня 2017 року. 25 листопада Світлану Вовк було відсторонено від обійманої посади терміном на два місяці.

24 січня вже цього року суд знову продовжив дію запобіжного заходу і термін відсторонення від посади Світлані Вовк вже до 24 березня. Власне, після цього захід не був продовжений, і, як зазначалося више, пані Світлана повернулася на робоче місце.

Останнє наразі судове засідання в справі відбулося 6 березня. Суд задовольнив клопотання адвоката Вовк Андрія Скринніка, який просив надати тимчасовий доступ до речей, що містяться в управлінні Служби безпеки в Черкаській області. Сторона захисту мотивувала клопотання сумнівами в достовірності протоколів, складених оперативниками 29 липня 2016 року.

23 березня Світлана Вовк подала декларацію за 2016 рік, у якій вказала, що жодних грошових активів не має.

Щодо Миколи Ладана, який підозрюється у пособництві в одержанні хабара, то у серпні йому було зменшено розмір застави до 2,5 млн грн, також тримання під вартою було замінено на цілодобовий домашній арешт ухвалою Апеляційного суду Києва. 21 лютого Печерський суд змінив міру запобіжного заходу Ладану із цілодобового домашнього арешту до арешту з 22-ї до 6-ї години. Підозрюваний зобов’язаний носити електронний браслет

Тоді ж суд також задовольнив клопотання заступника Генерального прокурора України і продовжив строк досудового слідства до 29 березня.

Довідково зазначимо, що Микола Ладан свого часу балотувався до Верховної ради по 197 округу як самовисуванець. До того – був членом Партії регіонів. Також Ладан досі очолює ГО «Агенція Антикорупційних реформ».

Сергій Макаренко для «Забеба.лі»

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: